newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

בעולם החשוך חוק ההסדרה נחוץ לטובת אנסים. בישראל, לטובתם של מתנחלים

חוק ההסדרה קצת מזכיר חוקים דומים, במדינות חשוכות אחרות. מגיע לישראל ברכות על עוד כרטיס קבלה לרשימת מדינות הרוע והחושך

מאת:
השאירו תגובה
א א א

עזבו התנחליות, בנט, שקד וסמוטריץ. בואו נדבר על חוק הסדרת האינוס.

קשה להאמין, אבל יש בחלק ממדינות העולם החשוכות ביותר חוקים לפיהם גבר האונס אישה ומחליט ״לקחת״ אותה לאישה לא יועמד לדין על מעשיו. אולי יקבל נזיפה משופט, איזה קנס קטן; אבל מאחר והוא ״הסדיר״ את האונס והתחתן עם הקורבן, הכל בסדר ומעשיו בעבר יהיו מעתה אקט חוקי ומקובל ואף מבורך. פמינסטיות בעולם פועלות לבטל את הגזירה הזו על קורבנות האונס שמוציאה את הפושעים והאנסים כגיבורי על, אצילי נפש, שניצחו בקרב על גופה של אישה חלשה והגשימו לה, לכאורה, בדרך הכי מכוערת את החלום שכל אישה אמורה לחלום עליו: ״החתן״ .

״חוק הסדרת האונס״, הוא חוק שלא רואה בזכותה של אישה על גופה ערך רלוונטי. היא, גופה, רכושה, נפשה ורצונותיה לא קיימים בתודעה של האנס, וגם של מי שהסדיר את החוק הפושע הזה. הרי היא נחותה מלכתחילה בהיותה אישה ,וזה צו חלוט.

>קיצור תולדות הסדרת הגזל

מתנחלים זורקים אבנים על פלסטינים (יותם רונן / אקטיבסטילס)

ייהנו מחוק ההסדרה. מתנחלים זורקים אבנים על פלסטינים (יותם רונן / אקטיבסטילס)

חוק ההסדרה לטובת אנסים

החוק הינו חוק גברי שמנציח את השליטה של הגברים והצורך שלהם בשליטה בנקבות בסביבתם. מאחר ואותם מאפשרי אונס הם זכרים, הם גם בטוחים שאלוהים פשוט נתן להם סמכויות על נשים, פשוט מכח הטבע מאחר והם נולדו גברים. מכאן, כביכול אי אפשר לערער על רצונו של האל. תכלס זה חוק שאומר לאנס, לך תמשיך לאנוס כל יום את האישה הזו והיא אמורה להיות מרוצה שעכשיו לפחות שזה חוקי.

אותו חוק הסדרת אונס הקיים במדינות מסוימות, שגברים שחוקקו אותו, חוקק ע״י אנסים בעצמם שרוצים שדור העתיד של צאצאיהם לא יסתבך עם תביעות משפטיות והוצאות טיפול בנפשה השסועה של האישה שנפלה קורבן לפלישה, לאלימות, ולפגיעה, הרכוש היחיד שבטוח שהוא שלה: גופה.

מדובר בחוק שמניח שיחסי הכוח בין החזק לחלשה, בין השולט והנשלטת, בין הגבר והאישה, הוא משהו ״אלוהי״ שלא ניתן לשנות אותו. ולא צריך גם, למי זה מפריע בכלל? הרי מי מכיר בזכויותיהן ומצבן הנפשי של הנאנסות, עם הזמן הן יתרגלו לאונס ואפילו יש סיכוי שיתחילו לקבל את רוע הגזירה ואולי אף להנות ממנה אחרי ״ההסדרה״. זה יתן להן קורת גג, אולי אפילו מסגרת חברתית, ומעמדה של נאנסת מוסדר וחוקי ועם הזמן האשה הכנועה גם תלד לבטח, ויתרבו האנסים, ובזה תם העניין.

מברוק לעם ישראל

ובמעמד חגיגי זה אני רוצה לברך את עם ישראל על העברת חוק ״ההסדרה״ בנוסח העברי שלו בכנסת המשובחת, מברוק למדינה הזאת על כרטיס הקבלה לרשימת מדינות החושך והרוע.

אנסי אדמות, פולשים ועבריינים לפי כל חוק ״הוסדרו״ בבת אחת אתמול בלילה, מה שאף מדינה אחרת לא עשתה בהיסטוריה. כיבוש אדמה פלסטינית בידי טנקים ,ארטילריה וחיילים הסתיים. ממשלות ישראל לדורותיהן כולם שותפים לכיבוש ואינוס האדמה הפלסטינית, ועכשיו הכיבוש מוסדר עוד יותר באמצעות כתובה רסמית.

אל לכן פמניסטיות יקרות ושלא יעלה בדעתכם שאני ממעיטה מחומרת האונס עם ההשואה להתנחלויות. אני מדברת כאן על העוול הכפול שנעשה עם נסיון ״ההסדרה״ של פשע, על ידי עוול נוסף.

אין בישראל חוק להסדרת הטרדות מיניות ואינוס, למרות שריבוי מקרים אלו בקרב בעלי הון ושלטון עוד עלול להוביל לכיוון הזה. גם בעידן הזה, חוק ההסדרה (גם אם ייפסל בבג״ץ) יירשם כאחד מהחוקים הגזענים ביותר בספר החוקים היהודי. אחרי חוק האזרחות, חוק השיבה ועוד חוקים שמקנים ליהודים מעמד וזכויות ועליונות נצחית על הפלסטינים הילידים שחיים במרחב המשותף הזה.

מברוק ליהודים שנלחמו בחוקי הרייך השלישי, ואולצו לגור בגטאות יבשת אירופה שנים על ההישג האדיר הזה של הרשות המחוקקת. אני כמעט בטוחה שחוק ״הסדרת בג״ץ״ בדרך, ואם לא יעבור אפשר תמיד לעלות על אותה גבעה ב-D9 וליישם את חוק ״השטחת״ בג״ץ. למה לא בעצם?

ועכשיו, מי רוצה להתחתן במהירות בזק ובזול, או לפחות להתנחל?

>מחר אחותי תסרב להתגייס ותיכלא, ואני גאה בה כל כך 

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
מדיניות הבידול אינו מהלך ביטחוני, אלא מעשה עם מטרה מדינית-דמוגרפית. משפחה פלסטינית במעבר ארז (צילום: פלאש 90)

מדיניות הבידול אינו מהלך ביטחוני, אלא מעשה עם מטרה מדינית-דמוגרפית. משפחה פלסטינית במעבר ארז (צילום: פלאש 90)

רוצים להבין איך ייראה הסיפוח? תסתכלו על מה שקורה בעזה

אף שגם בהסכמים שישראל חתומה עליהם, רצועת עזה והגדה המערבית הן יחידה אחת, ישראל עשתה כל שביכולתה כדי להפריד ביניהן ולאמלל את תושבי עזה. סיפוח הגדה יוכל לאפשר לישראל לעשות את זה גם שם

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf