בן ארי הפגין עם דגלים שחורים, מבקשי המקלט ענו בפרחים

כמאה מפגיני ימין קיצוני הפגינו בדרום תל אביב נגד מבקשי המקלט ובג"ץ. מבקש מקלט: לא בחרנו לגור כאן. לפני מספר ימים התקיימה במקום הפגנה של תושבים נגד הממשלה

מאת:
השאירו תגובה
א א א

דיווח וצילם: אורן זיו

כמאה מפגינים, חלקם פעילי ימין קיצוני וחלקם תושבי דרום תל אביב, התכנסו אמש (ראשון) בכניסה לשוק התקווה כדי למחות כנגד החלטת בג"ץ לבטל את התיקון לחוק ההסתננות. בג"ץ אסר על כליאתם של מבקשי המקלט במתקן חולות, החלטה שאמורה להוביל לשחרורם של כאלפיים מבקשי המקט הכלואים במתקן תוך 90 יום ממתן פסק הדין.

חבר הכנסת לשעבר, מיכאל בן ארי, נואם בהפגנה נגד החלטת בג״צ לבטל את ״חוק המסתננים״, ולאסור את כליאתם של מבקשי מקלט במתקן ״חולות״. תל אביב, 5 באוקטובר, 2014. (אורן זיו/אקטיבסטילס)

חבר הכנסת לשעבר, מיכאל בן ארי, נואם בהפגנה נגד החלטת בג״ץ לבטל את התיקון לחוק ההסתננות, ולאסור את כליאתם של מבקשי מקלט במתקן ״חולות״. תל אביב, 5 באוקטובר, 2014. (אורן זיו/אקטיבסטילס)

המפגינים צועדים ברחובות דרום תל אביב. (אורן זיו/אקטיבסטילס)

המפגינים צועדים ברחובות דרום תל אביב. (אורן זיו/אקטיבסטילס)

המפגינים הניפו דגלים שחורים עליהם נכתב בג״ץ, בניסיון להשוות את בית המשפט העליון לדאע"ש,  וצדעו עד גינת לוינסקי, שם חיכו להם סקרנים רבים וגם מספר פליטים עם פרחים. הפליטים אמרו שהם מבינים את המצוקה של שכונות הדרום, אבל שהם לא בחרו לגור כאן, אלא קיבלו כרטיס אוטובוס לתחנה המרכזית בתל אביב לאחר ששוחררו מכלא סהרונים (הכלא בו נכלאו מבקשי מקלט לפני הקמת מתקן חולות).

גם כמה פעילי שמאל הגיעו לגינה, אך הם בחרו שלא להפגין או להתעמת עם המפגינים, אלא הסתובבו באזור במטרה למנוע תקיפה של מבקשי מקלט כי שאירע בהפגנות קודמות.

> אחרי בג"ץ דרושה מדיניות חדשה: גם למען התושבים, גם למען מבקשי המקלט

מבקש מקלט מקבל את המפגינים בגינת לוינסקי עם פרחים. (אורן זיו/אקטיבסטילס)

מבקש מקלט מקבל את המפגינים בגינת לוינסקי עם פרחים. (אורן זיו/אקטיבסטילס)

פעיל הימין איתמר בן גביר במהלך ההפגנה. (אורן זיו/אקטיבסטילס)

פעיל הימין איתמר בן גביר במהלך ההפגנה. (אורן זיו/אקטיבסטילס)

שוטר מאלץ מבקשת מקלט לסגור את חנותה במהלך ההפגנה. (אורן זיו/אקטיבסטילס)

שוטר מאלץ מבקשת מקלט לסגור את חנותה במהלך ההפגנה. (אורן זיו/אקטיבסטילס)

המפגינים, ביניהם הפעילה מאי גולן, איתמר בן ארי, ברוך מרזל ובנצי גופשטיין מלהב״ה, העמידו תורן במרכז גינת לוינסקי עליו הניפו את דגל ישראל. בטקס לעיני הכתבים הרבים שהגיעו הם הורידו את דגל ישראל והניפו דגל שחור, במחאה על החלטת בג״ץ.

השוטרים הרבים שהתפרסו בדרך משכונת התקווה לגינת לוינסקי מנעו מחלק מהמפגינים להתעמת עם מבקשי מקלט שהלכו ברחוב או עמדו בפתח החנויות שלהם. במקרה אחד ניסו מפגינים לתקוף בעל חנות, שלאחר מכן סיפר שהוא בכלל אתיופי יהודי.

לפני מספר ימים התקיימה במקום הפגנה שאורגנה כולה על ידי תושבי דרום תל אביב, שפנו לממשלה בדרישה לפתרון אמיתי למצוקת דרום העיר. מארגני ההפגנה ההיא הקפידו להבחין בינם לבין בן ארי ואנשיו, והדגישו שמאבקם אינו גזעני ואינו מכוון נגד מבקשי המקלט, אלא נגד מדיניות העירייה והממשלה שאחראים למצב.

> בדרום תל אביב מה שנחשב באמת הוא העסקה הנדל"נית

בעל החנות, אתיופי יהודי, שהותקף ע״י מפגיני הימין. (אורן זיו/אקטיבסטילס)

בעל החנות, אתיופי יהודי, שהותקף על ידי מפגיני הימין. (אורן זיו/אקטיבסטילס)

 

א א א
ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
דגלי ארה"ב, איחוד האמירויות, ישראל ובחריין על חומות העיר העתיקה בירושלים, ב-15 בספטמבר 2020 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

דגלי ארה"ב, איחוד האמירויות, ישראל ובחריין על חומות העיר העתיקה בירושלים, ב-15 בספטמבר 2020 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

אנו הפלסטינים זקוקים לכוח פוליטי חדש שמדבר על צדק ושוויון

ההסכמים בין שלוש מדינות האפרטהייד ישראל, איחוד האמירויות ובחריין, מחייבים שינוי עמוק באסטרטגיה הפלסטינית, ומעבר להתמקדות בטיפוח היחסים עם ארגוני חברה אזרחית. פריצת דרך כזאת תושג באמצעות בניית תנועת שמאל פלסטינית חזקה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf