עשרות סטודנטים ציינו את יום הנכבה באוניברסיטה העברית

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כמה עשרות סטודנטים הפגינו בשעות הצהריים באוניברסיטה העברית בירושלים לציון יום הנכבה. ההפגנה אורגנה על ידי תאי הסטודנטים של חד"ש, בל"ד ותא "ווטן".

הפגנה לציון יום הנכבה באוניברסיטה העברית. (צילום:רענן פורשנר)

הפגנה לציון יום הנכבה באוניברסיטה העברית. (צילום: רענן פורשנר)

חלק מהמפגינים לבשו חולצות שחורות, שעליהן שמות של ישובים פלסטינים שנחרבו ב-1948 מלפנים, ועל הגב פרטים על היישוב והריסתו. בהפגנה נישאו דגלי פלסטין ושלטים עם המסר החוזר: "זוכרים את הנכבה של פלסטין, לא מוותרים על זכות השיבה".

הפגנה לציון יום הנכבה באוניברסיטה העברית. (צילום:רענן פורשנר)

הפגנה לציון יום הנכבה באוניברסיטה העברית. (צילום: רענן פורשנר)

ההפגנה התרחשה לאחר מספר שבועות סוערים באוניברסיטה העברית, בהם התקייימו עימותים חוזרים ונשנים מול הנהלת האוניברסיטה לגבי הזכות להפגין בקמפוס. לפני שבועיים הפגנות הסטודנטים הערבים פוזרו באלימות כאשר נשלחו לאוניברסיטה, בצעד חריג, כוחות משטרה ומשמר הגבול.

הפגנת הנגד של אם תרצו והבית היהודי. (צילום:רענן פורשנר)

הפגנת הנגד של אם תרצו והבית היהודי. (צילום: רענן פורשנר)

מול ההפגנה לציון יום הנכבה הפגינו חברי התאים של אם תרצו והבית היהודי. מפגיני הימין נשאו דגלי ישראל, קראו לנכבה "שקר פלסטיני" ומחו על הסכמת הנהלת האוניברסיטה לאישור ההפגנה לציון יום הנכבה. לא נרשמו עימותים בין הצדדים.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

לפי דעתם של מנהלי בתי הספר, יותר משליש מהתלמידים לומדים אצל מורים שלא מתאימים לצרכים שלהם. למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: פלאש 90)

איכות ההוראה מידרדרת, אבל זה לא קשור להישגי התלמידים

מבחני פיזה מגלים שכמעט בכל פרמטר, איכות ההוראה בישראל נמוכה מהממוצע במערב ונמצאת בירידה. אבל אותם מבחנים לא מצאו קשר בין איכות המורים להישגי התלמידים. את התשובות צריך למצוא במקום אחר

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf