newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

עיריית עכו תסיר את הגדר בחוף, סיעת חד"ש לא תפרוש

לאחר שעיריית עכו גידרה את חוף ארגמן בעקבות ריבוי מבקרים מהגדה, סיעת חדש הודיעה על כוונתה לפרוש מהקואליציה העירונית. בתום הערכת מצב הבוקר הודיע ראש העיר לנקרי כי הגדר תוסר "בעקבות ירידת שיעור הקורונה" 

מאת:

בתום הערכת מצב שהתקיימה היום (שלישי), הודיעו ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, וסגנו אדהם ג'מל, כי הגדר שהוקמה בחוף ארגמן במטרה למנוע את כניסתם של פלסטינים תושבי הגדה לחוף תוסר ביום ראשון הקרוב. קודם להחלטה זו הודיעה סיעת 'הברית העכואית' (חד"ש) ​​על כוונתה לפרוש מהקואליציה העירונית בעכו, בעקבות הקמת הגדר.

ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, והשר לביטחון פנים לשעבר, גדעון סער, במסיבת עיתונאים. 3 באפריל 2017 (מאיר ועקנין / פלאש 90)

ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, ושר הפנים לשעבר, גדעון סער, במסיבת עיתונאים. 3 באפריל 2017 (מאיר ועקנין / פלאש 90)

הסוגיה התחילה בשבוע שעבר, לאחר שאלפי תושבי הגדה המערבית ביקרו בעיר ובחופיה, בעיקר במהלך ימי חג הקורבן. הדבר הוביל לשורה של פרסומי הסתה גזעניים מצד תושבי העיר, ושל פוסטים בנוסח "כבשו לנו את העיר". בתגובה, העירייה החליטה לגדר את החוף באמתלה של מאבק בקורונה. כפי שאמר ראש העיר שמעון לנקרי, שקיים יותר מישיבה אחת בנושא: "העניין הוא שביטחון האזרחים מעל הכל, עכו עומדת להיות אדומה, והמבקרים מהגדה המערבית, רובם לא מחוסנים".

סיעת הברית העכואית, שבישיבת העירייה בשבוע שעבר התנגדה להצעה להקים גדר, הסכימה לחפש פתרונות חלופיים כגון הרחבת החוף ופיתוח והרחבה של שירותים, ואף הסכימה להציב מחסומים זמניים עד יום ראשון השבוע במטרה לשפר את המצב האפידמיולוגי בעיר, אבל העירייה הקימה את הגדר והיא עדיין מוצבת במקומה.

donate

הסיעה האשימה את ראש העיר כי מאז אירועי חודש מאי הזדהה עם עמדותיהם של קיצונים יהודים גזענים, וכי העירייה לא עשתה דבר לשיפור המצב לאחר האירועים, ובמקום זאת מנעה מפלסטינים מהגדה להגיע לחופי העיר. לפי הסיעה, אותם מבקרים מהגדה המערבית הם אלה שעזרו לעכו מבחינה כלכלית ותרמו להשאיר את השוק בעיר בחיים בתקופת החרם שהטילו עליו גורמים יהודים.

בהודעה שפורסמה אתמול (שני) בערב, מסרה הברית העכואית כי לא זו בלבד שהעירייה עדיין לא ביצעה את השינוי הרצוי בהתנהלותה מול תושבי עכו הערבים, אלא היא מבצעת שינויים שפוגעים בציבור הערבי. לכן הסיעה ממליצה לחבריה, חוסיין אסדי ובולוס נחאס, לפרוש מהקואליציה העירונית ולהודיע ​​על כך לראש העיר בישיבה שתיערך ביניהם היום. היום, כאמור, הודיעה העירייה על ההחלטה להסיר את הגדר ביום ראשון. בסיעת חד"ש אמרו שהם עדיין "בוחנים את ההחלטה" כמו גם את מכלול המדיניות העירונית, אך נראה שהסרת הגדר בראשון תאפשר את המשך ישיבתה של הסיעה בקואליציה. יצוין כי כל חברי מועצת העיר בעכו חברים בקואליציה של לנקרי, כך שפרישת שני חברי חד"ש לא תאיים על שלמות הקואליציה שלו.

מרכז עדאלה פנה בשבוע שעבר בדחיפות ליועץ המשפטי לממשלה בנוגע לסגירת חוף ארגמן בעכו בפני פלסטינים מהגדה המערבית באמצעות גדר ברזל וגירושם מהמקום על ידי מפקחי עיריית עכו. צעד דומה ננקט גם על ידי מספר עיריות אחרות.

ארגון עדאלה דרש להבהיר את אי חוקיות הנהלים של הערים נתניה, עכו וחדרה שמנעו מתושבים פלסטינים מהגדה להגיע לחופים שלהם, וציין כי הליכים אלה אינם בסמכויותיהם של הערים ובניגוד לחוק.

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
לא קל לדבר על פוליטיקה בכלא. שחר פרץ וערן אביב

לא קל לדבר על פוליטיקה בכלא. שחר פרץ וערן אביב

"כמה שהשהות בכלא קשה, היא מחזקת את החלטתי לסרב"

שחר פרץ נשפטה היום לתקופת מאסר שלישית על סירובה לשרת בצבא. ערן אביב, המסרב גם הוא לשרת, נשפט היום לתקופת מאסר שישית. "אני מדברת עם האסירות על הפלסטינים, הן פגשו אותם רק על מדים", מספרת פרץ

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf