הם לא יתנו לנו את הזכויות שלנו. אנחנו ניקח אותן בעצמנו

בעברית משרד הרווחה טוען שאנחנו לא כשירים לאימוץ. באנגלית משרד החוץ דווקא מספר שיש ללהט"ב זכויות אימוץ מלאות. המדינה צריכה את הקהילה הגאה הרבה יותר משהקהילה הגאה זקוקה לה. הגיע הזמן להבין שיש לנו כוח

מאת:

האמירה של משרד הרווחה לפיה משפחות להט"ביות הן חריגות בחברה ולכן לא ראויות לאימוץ מצטרפת לשורת מהלכי חקיקה והחלטות בבתי המשפט נגד זכויות להט"ב בהקשרים של הורות ומשפחה. יחד אנחנו מגיעים לפתחו של מצעד הגאווה בירושלים בעיצומו של נשף הסרת מסיכות הצביעות מעל פני הממסד של הדמוקרטיה היחידה וכו'.

וכשמסכות של צביעות נופלות, נוצרת לנו, הקהילה הגאה, הזדמנות פז לזקוף ראש ולהבין שהמדינה צריכה את הקהילה הגאה הרבה יותר משהקהילה הגאה זקוקה להסכמה של המדינה להתחתן או לאיזושהי הסכמה שאנחנו נורמליים. מי בכלל שואל אותם?

אייל גרוס, שפרסם אתמול מאמר מצוין ב"הארץ", נכנס לאתר משרד החוץ כדי לראות איך מוצגת הקהילה הגאה באנגלית כלפי חוץ, בזמן שפה בפנים בארץ אומרים לנו שאנחנו לא ראויים. וכך מנופפת בנו המדינה כבר בראש העמוד: "ישראל היא אחת מהחברות המכילות ביותר בעולם עבור קהילת הלהט"ב. ישראל מגינה בתוקף על זכויות אזרחיה הגאים, וקהילת הלהט"ב מיוצגת בדרגים הגבוהים ביותר במדינה ובכל תחומי החיים בחברה הישראלית". אבל מדהים מכך, גרוס מצא כי לא פחות מארבע פעמים מוזכר שם כי בישראל יש זכויות אימוץ שוות ומלאות לבני זוג מאותו מין. ובכן… מישהו כאן משקר.

הגיע הזמן להבין שבין עוד חוק לאום, לעוד רדיפה של התקשורת, לעוד פרשת שחיתות, הקהילה הגאה היא אחד הטלאים שמחזיקים את מעטה הליברליות המערבי המתפורר והשקרי של המדינה. ולכן יש לנו כוח פוליטי עצום בידיים. ויותר מכך – הגיע הזמן להפסיק להיות נחמדים. אף אחד לא יתן לנו את הזכויות שלנו. אנחנו צריכים לקחת אותן. אנחנו לא יכולים לשבת ולחכות שאמיר אוחנה יקיים את ההבטחות שלו לעשות איזו קומבינה מאחורי הקלעים אם רק נסתום את הפה ונהיה יפות.

> "עד סוף 2018 עזה לא תהיה ראויה למגורי אדם"

מפגינים מפנים ידיים צבועות באדום לעבר השר שטייניץ במהלך הפגנה בתל אביב נגד הומופוביה לאחר רצח שירה בנקי במצעד הגאווה, 1 אוגוסט, 2015. קרן מנור / אקטיבסטילס

לפני הבחירות האחרונות קבוצה קטנה של פעילות ופעילים גאים, ביחד עם פעילי דיור ציבורי, התפרצו לכנסים של הבית היהודי ומחו נגד ההומופוביה במפלגה ששולטת עכשיו במשרד המשפטים ומבצעת מהלכים שמרניים מרחיקי לכת במערכת המשפט. בקהילה היו מי שאמרו שהם אלימים, ושהקהילה לא צריכה להיות פוליטית.

אחרי הרצח של שירה בנקי במצעד הגאווה בירושלים מחו פעילים מהקהילה נגד נציג הממשלה שהגיע להשתתף בעצרת שלאחר הרצח שהתקיימה בתל אביב. המארגנים, שנתנו במה לנציג של ממשלה שבתוכה הומופוב מוצהר כמו בצלאל סמוטריץ', נזפו דווקא במפגינים. ביקורת על כך שהקהילה לא צריכה להיות פוליטית נשמעה שוב ושוב.

בשנים האחרונות אנחנו עדים פעמים רבות מידי למקרים בהם דווקא מתוך הקהילה עצמה, או מי שרואים בעצמם בני ברית שלה, מגיעים קולות שמנסים להשתיק מחאה שיוצאת כנגד עמדות הומופוביות שמרניות, שתפסו להן אחיזה בוטה בממשלה. הקולות האלו הם הרוח הגבית הכי משמעותית בדיוק לאותם אלו שחיים על סכסוכים והפרדה. כי כשהומו מגנה לסבית תוך שימוש בטיעונים קונפורמיסטים ובתקווה נואשת לקרוץ למיינסטרים הסטרייטי, אז סמוטריץ' יכול לעמוד בצד ולחכך ידיים בהנאה. מסע ההפחדה עובד ותיכף כולנו נתיישר לפי צו הבית היהודי.

אבל עכשיו כשכל הקלפים מונחים על השולחן, והאופן בו המדינה תופסת את הקהילה ברור, אולי הגיע סוף סוף הזמן להפסיק להתחנף. להפסיק להתחנן שיקבלו אותנו. להפסיק לתת למדינה להשתמש בנו כדי לקשט אותה במסעות הסברה בחו"ל, להפסיק לשתף פעולה עם הניסיון לנרמל את הקהילה דרך גיוס לצבא. קודם שיתנו – ואחר כך יקבלו.

> סטרייטים, טפלו במבנה המשפחתי הדכאני שלכם לפני שתטיפו לנו

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
השב"כ לא מוכן לוותר. משפחות אסיר מנהלי מפגינה מחוץ לכלא עופר שבגדה המערבית, בדצמבר 2019 (צילום: אחמד אל-באז / אקטיבסטילס)

השב"כ לא מוכן לוותר. משפחות אסיר מנהלי מפגינה מחוץ לכלא עופר שבגדה המערבית, בדצמבר 2019 (צילום: אחמד אל-באז / אקטיבסטילס)

כששב"כ רוצה לעצור עו"ד פלסטיני בן 80, גם בית דין לא עוזר

אפילו בית המשפט הצבאי בעופר סירב להתרגש מכתב האישום נגד בשיר אל-ח'יירי, עורך דין בן 80 שעבד בארגוני זכויות אדם, והורה לשחררו בערבות. השב"כ התערב והמיר את כתב האישום במעצר מנהלי. אל-ח'יירי הודיע שלא ישתף פעולה עם ההליך

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf