newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

לאחר ההצתה: משמרת תמיכה בתלמידי הדו-לשוני בירושלים

כמאה וחמישים איש מפגינים בכניסה לביה"ס, ביניהם תלמידים מבתי ספר בעיר. יו"ר משותפת של ועד הורי הדו-לשוני: "התחושה של הקהילה היא שאנחנו מאוד מחוזקים". ניר ברקת: "לפעול ביחד כדי להחזיר את השפיות והדו-קיום בעיר"

מאת:
השאירו תגובה
א א א

צילום: אורן זיו/אקטיבסטילס. טקסט: יעל מרום

כמאה וחמישים נשים גברים ובני נוער מקיימים משמרת מחאה בכניסה לבית הספר הדו-לשוני בירושלים, בעקבות ההצתה בכיתת בית הספר היסודי בבית הספר. הם אוחזים שלטים עליהם כתוב "כולנו ביחד, בלי שנאה ופחד", "תג מאיר – אור במקום טרור", ועוד. גם תלמידים מבתי הספר "קדמה" ו"קשת" בעיר הגיעו כדי להביע תמיכתם. אתמול בלילה תלו הורי התלמידים שמיהרו אתמול להגיע לבית הספר, עם היוודע דבר ההצתה, שלטים כמו "מסרבים להיות אויבים", שקיבלו הבוקר את פניהם של הילדים.

אמש (מוצ"ש), בסביבות השעה שבע וחצי בערב, הגיעו למקום אלמונים שערמו ספרים במרכז אחת מכיתות בית הספר היסודי, כיתה א1, והציתו אותה. לא היו נפגעים אולם נזק כבד נגרם לכיתה, וכיתה נוספת נפגעה. במקום הושארו כתובות "כהנא צדק", "מוות לערבים", ו"אין דו קיום עם סרטן".

> ניסיון הצתה בבית הספר הדו-לשוני בירושלים

משמרת תמיכה בבית הספר הדו לשוני בירושלים, בבוקר שאחרי ההצתה (צילום: אורן זיו/אקטיבסטילס)

משמרת תמיכה בבית הספר הדו לשוני בירושלים, בבוקר שאחרי ההצתה (צילום: אורן זיו/אקטיבסטילס)

משמרת תמיכה בבית הספר הדו לשוני בירושלים, בבוקר שאחרי ההצתה (צילום: אורן זיו/אקטיבסטילס)

משמרת תמיכה בבית הספר הדו לשוני בירושלים, בבוקר שאחרי ההצתה (צילום: אורן זיו/אקטיבסטילס)

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הגיע הבוקר לביה"ס ושוחח עם צוות המורים. בהצהרה שנתן לתקשורת התייחס ברקת לקהילה החזקה והנחושה של בית הספר ואמר "ביה"ס הזה משתלב יפה בפסיפס הירושלמי, שבו כל אחד בירושלים יכול לבחור איזה בית ספר טוב ונוח לתפיסת עולמו. בית הספר הזה מקרין הרבה על סביבתו. זה בוודאי לא נעים לראות כיתה שרופה, אך אין לנו ברירה וצריך להחזיר את המערכת לשפיות". ברקת אמר עוד שצריך "לגנות כל קיצוניות" וקרא "לפעול ביחד כולם כדי להחזיר את השפיות והדו-קיום בעיר". ראש העירייה ציין כי במערכת החינוך בירושלים בפרט ובישראל בכלל ידברו התלמידים בשעתיים הראשונות על דו-קיום בעקבות מקרה ההצתה.

 > אחרי האחווה בביה"ס הדו-לשוני, ילדיי חוזרים למצור בעיסאוויה

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בביקור בביה"ס הדו לשוני (אורן זיו/אקטיבסטילס)

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בביקור בביה"ס הדו לשוני (אורן זיו/אקטיבסטילס)

רונית רוזנטל, יו"ר משותפת של ועד הורי בית הספר, ואמא לשתי תלמידות בביה"ס, אמרה כי "אנחנו בתדהמה גדולה מאוד וכעס. אבל מרגע שנודע הדבר מגיעים למקום המון תלמידים והורים כדי לתמוך. התחושה שלנו, של הקהילה, היא שאנחנו מאוד מחוזקים". רוזנטל  סיפרה כי בנותיה היו בתדהמה בעקבות המקרה: "הרגש העיקרי שלהן כלפי מי שעשה את זה את זה הוא רגש של בוז ולעג. הרבה מאוד כעס על כמה מסכנים האנשים שזה מה שיש להם לעשות בחיים ושלא מבינים כמה נהדר המקום הזה".

מאז תחילת השנה, בעקבות המלחמה והתגברות האלימות בחודשים האחרונים, עומד בית הספר על תלמידיו ומוריו בפני מתקפה אלימה. בתחילת השנה התבקשו התלמידים לא להגיע לבית הספר לבושים בחולצות "הדו-לשוני" מחשש לפגיעה בהם בדרכם. כתובות נאצה כבר רוססו בחודשים האחרונים בבית הספר. לכך מצטרף הערוץ הראשון שפרסם לאחרונה כתבה בה מתוארים התלמידים כלא פחות מאנשי טרור מסוכנים עם פזילה לכיוון דאע"ש.

> איך הפך כתב ערוץ 1 את ביה"ס הדו-לשוני לתא תומך טרור

הכיתה שהוצתה בביה"ס הדו-לשוני בירושלים (צילום: טלי מאייר/אקטיבסטילס)

הכיתה שהוצתה בביה"ס הדו-לשוני בירושלים (צילום: טלי מאייר/אקטיבסטילס)

גם היום, כמו באירועים אלימים קודמים עושה בית הספר מאמצים להתאחד תחת הסיסמה "שותפות, אהבה, אחווה". למרות הקשיים, למרות ההסתה והניסיון לפגוע בשותפות השברירית שמסמלת עבור רבים תקווה לעתיד טוב יותר, ממשיכים התלמידים, משפחותיהם וצוות בית הספר לעמוד ביחד מול האיומים מבחוץ.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
אתר בנייה של שכונת מגורים חדשה בהרצליה, ב-27 במרץ 2020 (צילום: גילי יערי / פלאש90)

אתר בנייה של שכונת מגורים חדשה בהרצליה, ב-27 במרץ 2020 (צילום: גילי יערי / פלאש90)

מענקי הקורונה הם תעמולה. ההטבות למשקיעי הנדל"ן הן מדיניות

גם היצירתיים שבפרשנים הכלכליים לא יצליחו לזהות מדיניות כלכלית סדורה בהחלטות הממשלתיות שהתקבלו מאז שהתחיל משבר הקורונה. ניתן למצוא מדיניות כזאת רק בסעיף שהוגנב לחוק מענקי הקורונה, שנועד לשמור על מחירי הדיור הגבוהים כדי להגן על רווחי הקבלנים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf