צפו: רכז בטחון של מאחז בלתי חוקי חוסם סיור של שוברים שתיקה

מאת:
השאירו תגובה
א א א

מתנחלים חסמו היום (שישי) ברכביהם אוטובוס ובו משתתפי סיור של "שוברים שתיקה" באזור דרום הר חברון. כאשר הגיע האוטובוס למאחז הבלתי חוקי מצפה יאיר, יצאו רכבים מהמאחז וחסמו אותו משני הצדדים. נהג המכונית שחסמה את קדמת האוטובוס הזדהה בפניהם כרכז הבטחון השוטף הצבאי (רבש"צ) של ההתנחלות, כלומר אדם המועסק וכפוף למערכת הבטחון.

לאחר זמן קצר התקשרו מארגני הסיור למשטרה, אולם זו לא הגיעה למקום. מי שכן הגיע למקום היה סיור של צה"ל בפיקוד קצין. זה ניהל משא ומתן עם המתנחלים החוסמים, בסיומו הואילו לפנות את הרכבים באיטיות ולאפשר לסיור שוברים שתיקה להמשיך בדרכו.

בסרטון נראה הקצין, שעושה כמיטב יכולתו כדי לסיים את התקרית במהירות וללא אלימות, עונה בתשובה לשאלתו של איש שוברים שתיקה, מדוע אינו פועל נגד הרבש"צ שחסם את הכביש כי "מה אני יכול לעשות.. הוא יגיד שנתקע הרכב..". כאשר פעיל שוברים שתיקה מציין בפניו כי זה לא המצב, וכי ישנם צילומים של האירוע שמראים אחרת, מסכם הקצין: "נחסוך לעצמנו את הפרובוקציה". לאחר שסייעו להם להיחלץ מהחסימה של מתנחלי מצפה יאיר המשיך הסיור הצבאי ללוות את אוטובוס שוברים שתיקה בהמשך סיורם באזור.

בקיץ האחרון התפרסם כי מתנחלים עיכבו סיור של שוברים שתיקה בדיוק אותו מאחז, מצפה יאיר, למשך שעות ארוכות. אז שלח אחד המתנחלים את בנו הקטן להשתטח מתחת לגלגלי הרכב של הארגון כדי למנוע ממנו לזוז.

> עונת הציד: למה ברור שמטרת המעצרים היא כלל מתנגדי הכיבוש

מלפנים רבש"צ המאחז מצפה יאיר, ומאחור רכב של תושב המאחז חוסמים את סיור שוברים שתיקה בדרום הר חברון (צילום: שוברים שתיקה)

מלפנים רבש"צ המאחז מצפה יאיר, ומאחור רכב של תושב המאחז חוסמים את סיור שוברים שתיקה בדרום הר חברון (צילום: שוברים שתיקה)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

הדחפורים הרסו משתלה, מגרש למכירת מכוניות ומספרה במקום, שייח' ג'ראח, ב-17 בינואר 2022 (צילום: אורן זיו)

לא היה שום צורך להרוס את בית משפחת סאלחייה

צביעת שטחים לצורכי ציבור, ללא התחשבות במצב הקיים וללא שיתוף התושבים, היא פרקטיקה מקובלת במזרח ירושלים. למרות זאת, המקרה של משפחת סאלחייה היה חריג: במקרים דומים אחרים עיריית ירושלים השתמשה בשטחים הפנויים בלי לגעת בבתי המגורים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf