newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

מנהטן: פעילות בארגונים יהודים מחו נגד "צוק איתן" ונעצרו

תשע פעילות נעצרו בניו יורק כשקיימו פעולת מחאה במשרדי ארגון "ידיד צה"ל בארה"ב" במהלכה דרשו הפסקת התמיכה הכספית בצה"ל. בבוסטון חסמו פעילים את הכניסה לבית המושל וקיימו מייצג

מאת:

פעילות  ארגון "Jewish Voice for Peace" ו-"Jews Say No!" נכנסו אתמול (שלישי) למשרדי ארגון "ידידי צה"ל בארצות הברית" במרכז מנהטן (סמוך לכיכר "גולדה מאיר") והקריאו את שמות ההרוגים בעזה. לדברי הארגון "יהודים מודאגים, בניו יורק ובכל המדינה, מבצעים פעילויות של אי ציות אזרחי בכדי להתנגד לטבח הנוכחי בעזה נגד האוכלוסיה הפלסטינית. אנו דורשים לחשוף את האמת לגבי האלימות המחרידה שמבוצעת על ידי המשטר והצבא הישראלי נגד 1.8 מיליון פלסטינים ואת הסיבות לאלימות הזאת".

פעולת מחאה של פעילות ארגון Jewish Voice for peace במשרדי "ידידי צה"ל בארה"ב"

פעולת מחאה של פעילות ארגון Jewish Voice for peace במשרדי "ידידי צה"ל בארה"ב"

במקביל עמדו פעילים נוספים מחוץ לבניין בו ממוקם המשרד כשהם מחזיקים את שמות 25 בני ובנות משפחת אבו-ג'אמע שנהרגו בהפצצת חיל האוויר.

צילום:JVP

צילום:JVP

לאחר כשעה, לאחר שהמוחים לא הסכימו להתפנות עד שהארגון יפסיק להעביר כספים לצה"ל, החלו מעצרים. תשע פעילות נעצרו. מנכ"לית התנועה, רבקה וילקומרסון, שנעצרה אף היא, מספרת: "אמרנו להם שאנו אבלות על כל  החיים האבודים, אך אנו שם כדי להזכיר להם את כל אלו שנהרגו על ידי צה"ל, בו הם תומכים עם הכספים הלא חייבים במס שהם מעבירים לו. זה היה כאוס מוחלט אבל אנחנו עמדנו על שלנו. אחרי שעה הם לבסוף עצרו אותנו (עם היחידה ללוחמה בטרור ואפילו כלב, למרות שאמרנו שוב ושוב שאנחנו לא מתכוונות לנהוג באלימות אלא בצורה של אי ציות אזרחי). לאחר שאפילו שעה שלמה לא הספיקה לנו כדי להקריא את כל רשימת השמות. היינו במעצר כשבע שעות לפני ששוחררנו".

בפעולה דומה בבוסטון חסמו חברי הקבוצה המקומית את הרחוב לתנועה סמוך לבית המושל במשך שעה וחצי במיצג "die-in" (מייצג גופות) כשגם הם מחזיקים את שמות ההרוגים בעזה. המוחים דרשו מארצות הברית להפסיק את מימון הצבא הישראלי.

לאורך שעות הם הקריאו את שמות ההרוגים, ושרו את ההימנונים המוכרים מתקופת התנועה לזכויות האזרח "We shall not be moved" וכן "Eye on the prize" – זכר לתקופה בה יהודים היו לחלק חשוב מהמאבק לצדק שם ובמקומות רבים בעולם. לאחר שפוזרו הם הצטרפו להפגנה מול בית המושל בדרישה להפסקת האלימות.

"Die-in" בבוסטון. צילום:Michelle Weiser

מייצג גופות "Die-in" בבוסטון. צילום:Michelle Weiser

הפגנה בבוסטון. צילום:Eli Gerzon

הפגנה בבוסטון. צילום:Eli Gerzon

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf