newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

מנהטן: פעילות בארגונים יהודים מחו נגד "צוק איתן" ונעצרו

תשע פעילות נעצרו בניו יורק כשקיימו פעולת מחאה במשרדי ארגון "ידיד צה"ל בארה"ב" במהלכה דרשו הפסקת התמיכה הכספית בצה"ל. בבוסטון חסמו פעילים את הכניסה לבית המושל וקיימו מייצג

מאת:

פעילות  ארגון "Jewish Voice for Peace" ו-"Jews Say No!" נכנסו אתמול (שלישי) למשרדי ארגון "ידידי צה"ל בארצות הברית" במרכז מנהטן (סמוך לכיכר "גולדה מאיר") והקריאו את שמות ההרוגים בעזה. לדברי הארגון "יהודים מודאגים, בניו יורק ובכל המדינה, מבצעים פעילויות של אי ציות אזרחי בכדי להתנגד לטבח הנוכחי בעזה נגד האוכלוסיה הפלסטינית. אנו דורשים לחשוף את האמת לגבי האלימות המחרידה שמבוצעת על ידי המשטר והצבא הישראלי נגד 1.8 מיליון פלסטינים ואת הסיבות לאלימות הזאת".

פעולת מחאה של פעילות ארגון Jewish Voice for peace במשרדי "ידידי צה"ל בארה"ב"

פעולת מחאה של פעילות ארגון Jewish Voice for peace במשרדי "ידידי צה"ל בארה"ב"

במקביל עמדו פעילים נוספים מחוץ לבניין בו ממוקם המשרד כשהם מחזיקים את שמות 25 בני ובנות משפחת אבו-ג'אמע שנהרגו בהפצצת חיל האוויר.

צילום:JVP

צילום:JVP

לאחר כשעה, לאחר שהמוחים לא הסכימו להתפנות עד שהארגון יפסיק להעביר כספים לצה"ל, החלו מעצרים. תשע פעילות נעצרו. מנכ"לית התנועה, רבקה וילקומרסון, שנעצרה אף היא, מספרת: "אמרנו להם שאנו אבלות על כל  החיים האבודים, אך אנו שם כדי להזכיר להם את כל אלו שנהרגו על ידי צה"ל, בו הם תומכים עם הכספים הלא חייבים במס שהם מעבירים לו. זה היה כאוס מוחלט אבל אנחנו עמדנו על שלנו. אחרי שעה הם לבסוף עצרו אותנו (עם היחידה ללוחמה בטרור ואפילו כלב, למרות שאמרנו שוב ושוב שאנחנו לא מתכוונות לנהוג באלימות אלא בצורה של אי ציות אזרחי). לאחר שאפילו שעה שלמה לא הספיקה לנו כדי להקריא את כל רשימת השמות. היינו במעצר כשבע שעות לפני ששוחררנו".

בפעולה דומה בבוסטון חסמו חברי הקבוצה המקומית את הרחוב לתנועה סמוך לבית המושל במשך שעה וחצי במיצג "die-in" (מייצג גופות) כשגם הם מחזיקים את שמות ההרוגים בעזה. המוחים דרשו מארצות הברית להפסיק את מימון הצבא הישראלי.

לאורך שעות הם הקריאו את שמות ההרוגים, ושרו את ההימנונים המוכרים מתקופת התנועה לזכויות האזרח "We shall not be moved" וכן "Eye on the prize" – זכר לתקופה בה יהודים היו לחלק חשוב מהמאבק לצדק שם ובמקומות רבים בעולם. לאחר שפוזרו הם הצטרפו להפגנה מול בית המושל בדרישה להפסקת האלימות.

"Die-in" בבוסטון. צילום:Michelle Weiser

מייצג גופות "Die-in" בבוסטון. צילום:Michelle Weiser

הפגנה בבוסטון. צילום:Eli Gerzon

הפגנה בבוסטון. צילום:Eli Gerzon

אנחנו המומות ומזועזעים, דואגות ומפוחדים מאירועי התקופה האחרונה.

בימים כאלה יש מי שדורשים מעיתונות "לבחור צד". הצד שבחרנו ברור: אנחנו עומדים לצד כל מי שאיבדו את יקיריהם במלחמה הזו; לצד כל מי שנאלצו לנוס על נפשם ולהותיר אחריהם בית; לצד כל מי שחרדים לחייהם ולחיי משפחתם ואהוביהם, בישראל, בעזה ובגדה המערבית.

בימים אלה, אנחנו מרגישות ומרגישים שקולנו, הקול של פלסטינים וישראליות נגד הכיבוש ולמען שלום צודק, ביטחון וחירות לכל, חשוב מתמיד. הסיפורים החשובים שלא מסוקרים בתקשורת המיינסטרים רבים מספור, אך משאבינו מוגבלים. בעזרתך נוכל להביא לציבור הולך וגדל סיפורים כמו זה שקראת עכשיו, ולהציע את הניתוח, ההקשר, והסיקור הנחוצים כל כך, במיוחד בתקופה הקשה והדרמטית הזו. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
הרס אחרי הפצצה ישראלית בח'אן יונס, ב-5 ביולי 2024 (צילום: עבד רחים ח'טיב / פלאש90)

הרס אחרי הפצצה ישראלית בח'אן יונס, ב-5 ביולי 2024 (צילום: עבד רחים ח'טיב / פלאש90)

בישראל נערכים למבצע הטיוח הגדול בתולדות המדינה

לכאורה, ההודעות על פתיחה בחקירות והעברת טענות למנגנון המטכ"לי מעידות על נכונות לפעול בהתאם לדיני הלחימה. בפועל ולאור ניסיון העבר, ספק רב אם יפעלו כאן פתאום באופן ראוי, ויטילו אחריות פלילית על האחראים לפשעי מלחמה בעזה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf