newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

הלוויה של 26 בני משפחה אחת שנהרגו מהפצצת הצבא בחאן יונס

כשבית של אזרחים הופך למטרה צבאית, 26 בני משפחה אחת, מתוכם 18 ילדים, נהרגים בהתקפה אווירית אחת. הטרגדיה של משפחת ג'אמע מחאן יונס

מאת:

צילומים: באסל יאזורי ואן פאק

מניין המתים הפלסטינים שגבתה ההתקפה הישראלית על עזה עומד כבר על כ-550. 100 מתוכם נהרגו במהלך היומיים האחרונים בלבד. רוב המתים הם אזרחים. כמו כן נהרגו עד כה כשלושים ישראלים, רובם חיילים.

דוגמא אחת לטקטיקה הצבאית אשר מסמנת בתים של אזרחים כמטרה צבאית היא הטרגדיה של משפחת אבו ג'אמע מחאן יונס. 26 מבני המשפחה, מתוכם 18 ילדים וחמש נשים, נהרגו בהפצצה מהאויר. 4 פלסטינים נוספים נהרגו באותה התקפה. לפי תחקיר "בצלם", יעד התקיפה היה אורח שביקר בבית המשפחה, פעיל חמאס, ולא הייתה התראה מוקדמת לירי.

אבלים ממלאים את המסגד במהלך ההלוויה של 26 מבני משפחת אבו ג'מעה. (באסל יאזורי/אקטיבסטילס)

אבלים ממלאים את המסגד במהלך ההלוויה של 26 מבני משפחת אבו ג'אמע. (באסל יאזורי/אקטיבסטילס)

עיתונאי מסוכנות אי.פי מצטט את סברי אבו ג'אמע, אחד מבני המשפחה ששרד:

האם זה לא מוכיח עד כמה חסרת רחמים ישראל? האם אנחנו השקרנים? הנה ההוכחה, במקררי חדר המתים. ההוכחה נמצאת במקררים האלו.

מתאבלים מוציאים את גופות בני משפחת אבו ג'מעה מהמסגד. חלק מהגופות נישאו בקופסאות קרטון עקב ביתורם כתוצאה מההפצצה (אן פק/אקטיבסטילס)

מתאבלים מוציאים את גופות בני משפחת אבו ג'אמע מהמסגד. חלק מהגופות נישאו בקופסאות קרטון עקב ביתורן כתוצאה מההפצצה (אן פאק/אקטיבסטילס)

בבוקר יום ראשון, בסביבות השעה 7:50 בבוקר, הפציצה ישראל מהאויר את ביתה של משפחת ג'אמע בשכונת בני סוהיילה במזרח חאן יונס, בדרום רצועת עזה. הבית בן שלוש הקומות הופצץ ללא כל התראה מוקדמת ונהרס כליל. כוחות החילוץ הצליחו להוציא את כל הגופות מההריסות רק ביום למחרת. שלושה מבני המשפחה שרדו וסובלים מפציעות בדרגות שונות.

> צאו ותראו את הדם ברחובות שג'עיה: דיווח בתמונות

נשים מביטות בתהלוכת הלוויה אשר עוברת מחוץ לביתן (אן פק/אקטיבסטילס)

נשים מביטות בתהלוכת הלוויה אשר עוברת מחוץ לביתן (אן פאק/אקטיבסטילס)

מתאבלים קוראים קריאות זעם במהלך הלוויה (אן פק/אקטיבסטילס)

מתאבלים קוראים קריאות זעם במהלך הלוויה (אן פאק/אקטיבסטילס)

בן משפחה נושא את אחת הגופות (באסל יאזורי/אקטיבסטילס)

בן משפחה נושא את אחת הגופות (באסל יאזורי/אקטיבסטילס)

מתאבלים קוברים את הגופות של משפחת אבו ג'מעה בקבר משותף. שניים מבני המשפחה ההרוגים נקברו בנפרד בשל מחסור במקום (אן פק/אקטיבסטילס)

מתאבלים קוברים את הגופות של משפחת אבו ג'אמע בקבר משותף. שניים מבני המשפחה ההרוגים נקברו בנפרד בשל מחסור במקום (אן פאק/אקטיבסטילס)

רוב בני המשפחה שמתו בהפצצה היו ילדים. מאז תחילת המבצע הצבאי הרגה ישראל 130 ילדים בעזה (אן פק/אקטיבסטילס)

רוב בני המשפחה שמתו בהפצצה היו ילדים. מאז תחילת המבצע הצבאי הרגה ישראל יותר ממאה ילדים בעזה (אן פאק/אקטיבסטילס)

 מתאבלים מחכים עם שתי גופות של בני משפחת אבו ג'מעה עד שימצא להם מקום בבית הקברות. רוב הגופות של משפחת אבו ג'מעה נקברו בקבר משותף, למעט שתיים אשר בשל מחסור במקום נקברו בנפרד (אן פק/אקטיבסטילס)

מתאבלים מחכים עם שתי גופות של בני משפחת אבו ג'אמע עד שימצא להם מקום בבית הקברות. רוב הגופות של משפחת אבו ג'מעה נקברו בקבר משותף, למעט שתיים אשר בשל מחסור במקום נקברו בנפרד (אן פאק/אקטיבסטילס)

 

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
עשויים למצוא את עצמם מתמודדים אחת מול השני על המקום השני בחד"ש. עאידה תומא-סלימאן ויוסף ג'בארין (צילום: תומר נויברג / פלאש 90)

עשויים למצוא את עצמם מתמודדים אחת מול השני על המקום השני בחד"ש. עאידה תומא-סלימאן ויוסף ג'בארין (צילום: תומר נויברג / פלאש 90)

ביקורת פנימית בחד"ש: ההנהגה התרחקה מהחברים בשטח

בכירים בחד"ש טוענים שהמפלגה לא למדה לקח מהכישלון בבחירות הקודמות. "צריך לשנות כיוון", אומרים שם. בבחירות לרשימה לכנסת שייערכו בשבת הקרובה, איימן עודה צפוי להיבחר מחדש, קרב על המקום השני ועל המקום השלישי, ה"יהודי"

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf