newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

הצד החיובי שלא הכרתם במנהרות מעזה

הרכבת הקלה בתל אביב, העיר התחתית בירושלים ומתווה הגז – כולם יוכלו להרוויח מהמיומנות שצוברים העזתים החופרים

מאת:
השאירו תגובה
א א א

אז מתברר שהפלסטינים האלה ממש חופרים. מנהרה פה מנהרה שם, עזה התחתית מסתעפת מתחת לאף היהודי. המדינה משקיעה הון מטורף במרדף הטכנולוגי אחרי החפירות, ומדי זמן מספקת לישראלי המבוהל תמונת פיצוץ של עוד מנהרה מוארת וארוכה שנהרסה. "אנחנו שומרים עליכם חברים, אל דאגה!" מגיע המסר מאתרי חפירות-הנגד.

ועם כל מנהרה אני שואלת את עצמי: לא הגיע הזמן לעצור את המרדף הזה בין החתול לעכבר? החלטתי, לפיכך, לסייע בפתרון תסביך המנהרות הזה לטובת שני הצדדים לפי יכולתי הצנועה והבנתי, ולפני שקדחת המנהרות הדרומית תעבור לצפון הגולן, שישראל משום מה חגגה את הבעלות עליו השבוע.

קודם כל תודו שהפלסטינים לא המציאו את השיטה: היהודים חופרים לכל העולם כבר מאות שנים. חופרים בראש אמנם, אבל עיקרון הקידוח בהיסטוריה זה הצד החזק של היהודים. ומי שחשבו שאם יתנו לעם היהודי מדינה תיפסק החפירה הקולקטיבית לקהילייה הבינלאומית – התבדו. גם עכשיו, עם מדינה חזקה וצבא גדול וגיבוי בינלאומי, עדיין הדיבורים על "רודפים אותנו, שונאים אותנו וטובחים בנו האנטישמים האלה" מתחדשים כל הזמן לטובת פרויקט החפירה הציוני.

> משרד התיירות מודה: תפקיד הקהילה הגאה הוא להיות יפה ולרקוד

חייל הנדסה קרבית באימון, חופר (דובר צה"ל)

חייל הנדסה קרבית באימון. גם היהודים חופרים (דובר צה"ל)

אני רוצה להזכיר לכם שהמנהרה הכי קרובה לעזה נחפרה בסיוע היכולות המדהימות של משה רבנו, שחפר בעצם מנהרה בלב ים סוף כדי להבריח את עמו מצבא פרעה אל חוף מבטחים. חבל פשוט שהוא לא הפעיל את ווייז בדרך והיה נכנס דרך עזה, סתם קיצור דרך שהיה מציל את היהודים מארבעים שנות נדידה במדבר. אבל לא משנה, היהודים הגיעו בסוף לארץ ישראל והכל בסדר.

טוב, זה לא בדיוק בסדר. היהודים בינתיים איכשהו הלכו לאיבוד עוד פעם והגיעו לגולה באירופה, שם לא נתנו להם לברוח וכלאו אותם בגטאות, ואז אחרי כמה שנים התחילו החפירות: מנהרות מהגטאות החוצה, שדרכן היהודים הבריחו מזון, תרופות, בני אדם ובשלב מסוים גם חומרי לחימה. הרבה גרמנים ופולנים ממש התפלאו מהיכולת האדריכלית של היהודים בגטו, ושאלו את עצמם כל יום מחדש מה מפריע ליהודים האלו, למה הם כועסים כל כך בגטו? יש אוכל, עבודה קצת, אסור להם להכניס לשם רק כמה דברים בודדים, ולא ברור למה הם עושים מזה כל כך הרבה רעש.

כידוע ליהודים בגטו היו הרבה סיבות מוצדקות לחפירת המנהרות. אבל לעזתיים? זה ממש לא מובן. מדי שנתיים יש מלחמה קצרה, קצת אקשן, פיצוצים, אלף או שניים נהרגים, זה בסך הכל סיוע בתהליך הדילול הטבעי במקום הכי צפוף בעולם. אז מה הבעיה? מי בכלל צריך מלט, מתכות, מכוניות, טלפונים ודלק? כל זה מיותר בהתחשב בזה שרק לפני חודש הדייגים שם קיבלו הרחבה של תחום הדייג בים. סתם בא להם לחפור אלו!

כוח אדם איכותי

רבותי, הגיע הזמן לחשוף בפניכם את האמת, זו פשוט תכנית אימונים והכשרה מקצועית. כן כן, הפלסטינים הכלואים בעזה חולמים על היום שייפתח הגבול עם ישראל, ואז הם יחגגו פסח מיוחד משלהם. זה יהיה יום חג עזתי. אז יכנסו אלפי עובדים לישראל, ומה הם יעשו? אחרי גירוש העובדים הזרים מתל אביב הם יחפרו את המנהרות לרכבת הקלה! למה מה חשבתם, מי יעשה את זה הכי טוב? הפלסטינים בטח. אחרי שהפועלים הערבים בגדה המערבית רכשו מיומנות רבה בבניית התנחלויות, העזתים פיתחו מומחיות מיוחדת במינה משלהם. הם יגיעו אחרי חופשה של עשר שנים, מוכשרים ומעודכנים מה קורה בישראל, וישתלבו מהר בשוק העבודה, לתדהמתו של השר בנט: שילוב בשוק העבודה מהמנהרה הראשונה!

כל אחד יביא את המיומנות שלו מהמנהרות שהוא חפר בחיים. גדול החופרים העזתים המציא שיטה לחבר את המנהרות לכבל אינטרנט תת קרקעי בחינם, כך שיהיה אפשר לתקשר עם העולם העליון. הוא זכה בתעודת החופר המצטיין. פועל אחר מצא כיפה מברזל מתחת לאדמה, כנראה על זה דיבר ראש הממשלה אתמול.

אני חושבת שהנושא הזה של המנהרות יכול גם להציל את העיר ירושלים מהברוך שהיא נמצאת בו כרגע, נכון שיהודים חופרים מתחת לעיר העתיקה כל הזמן? אז כאשר הממשלה תתן לערבים לחפור, הם יוכלו להקים עיר תחתית פשוט. ירושלים תהיה עיר דו שכבתית. בכל מקום שהערבים יחיו למעלה היהודים יהיו למטה, ולהיפך. כך נמנע חיכוך אפילו במחלקת יולדות. במקום חלוקה רוחבית תחולק העיר בצורה אנכית. תחשבו על זה: כך פלסטיני משועפט יכול להגיע לבית צפאפא בלי לפגוש אף יהודי, ושכונת קריית יובל תקבל מנהרה ישירה לנווה יעקב בלי ערבי אחד בסביבה (חוץ מעובד התברואה ומנקה המנהרות).

> מנהרות האימה: הגרסה הישראלית

מנהרה מעזה שאותרה והושמדה על ידי הצבא (דובר צה"ל)

סליחה, אתה מגיע לקרליבך? מנהרה מעזה שאותרה והושמדה על ידי הצבא (דובר צה"ל)

עוד דרך לנצל את יכולות החפירה של הפלסטינים היא פשוט לפתור בעזרתה את בעיית מתווה הגז. הרי ידוע שישראל מסתבכת עם הקידוחים שם. בזמן הזה הערבים לאט-לאט חופרים מנהרה תת ימית, הם יגיעו למאגר הגז הטבעי עוד לפני שביבי ימצא פתרון לתסבוכת. הפלסטינים יכולים להיות קבלן ביצוע לדבר הזה, החוזה יהיה מולם ואז אין התחייבות לטווח ארוך והבעיה שהפילה את המתווה בבג"ץ תפתר. והרי גם ככה אם הממשלה מתכננת למכור למצרים גז זה חייב לעבור דרך עזה.

ובכן, קוראים יקרים, עד שתכנית המנהרות לשלום תת קרקעי במזרח התיכון תצא לאור, תרתי משמע, ימשיכו הישראלים לסתום חורים וימשיכו העזתים לקדוח את האדמה בדרך לשחרור.

חג חירות שמח לכולם.

> לאן נעלמו הפלסטינים בדיון בעד ונגד אלאור אזריה?

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
טחינה אלארז במדפים (צילום: אורן זיו)

טחינה אלארז במדפים (צילום: אורן זיו)

בעלת טחינת אלארז: "הטלפון לא מפסיק לצלצל. רבים תומכים בי"

מאז אתמול מתחולל ויכוח עז בחברה הפלסטינית סביב תרומה של בעלת המפעל, ג'וליה זהר, לאגודת קו סיוע נפשי לקהילה הגאה. בארגונים פמיניסטיים טוענים שזהר היא מטרה קלה משום שהיא אישה, ואילו יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה רומז שברקע יש גם אינטרסים כלכליים זרים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf