newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

גלובוס מקס חזר בו: למרות הפרסום, הסרט "שקופים" לא הוקרן בבאר שבע

אחרי שנקבע מועד הקרנה לסרט "שקופים" בבאר שבע, צופים שהגיעו לקולנוע גלובוס מקס גילו שהקרנת הסרט בוטלה. "פרסמו מועדים בשביל להשתיק את התקשורת", אומר דוד שין מדימונה. "סיפרו לי ששכחו את העותק בתל אביב", אומר במאי הסרט מושון סלמונה. בגלובוס מקס שומרים על שתיקה. תקלה או צנזורה?

מאת:
השאירו תגובה
א א א

הקרנת סרטו של מושון סלמונה, "שקופים", שהייתה מיועדת למספר מועדים במהלך השבוע, בוטלה על ידי קולנוע "גלובוס מקס" בבאר שבע באופן מפתיע. צופים שהגיעו לבית הקולנוע הדרומי, בעקבות פרסום מועדי ההקרנה בדף הפייסבוק של הבמאי וב"שיחה מקומית", הופתעו לגלות כי בית הקולנוע אין מקרין את הסרט, אשר זכה לביקורות מצוינות בכל הארץ.

"איני יכול לחשוב על סיבה אחרת של ביטול הסרט, מאשר ניסיון להשתיק", אומר דוד שין, תושב דימונה, שהגיע עם משפחתו אל באר שבע במיוחד לצפות ב"שקופים". "הייתה ביקורת ציבורית רבה על זה שמצנזרים להקרנה בבאר שבע סרט שהוא הכי רלוונטי לאנשים שחיים כאן, בעיר ובאזור שיש בהם משפחות רב תרבותיות לא מעטות. פניתי למנהלי הקולנוע והם ענו שאין בכלל סרט כזה. פשוט מה שעשו, הוציאו הודעה לעיתונות, על מנת להשתיק את העיתונאים ובסופו של דבר, עשו מה שהם רצו וזה להשתיק את היצירה".

> מדוע תושבי באר שבע לא יזכו לראות את הסרט שצולם בעירם

מודעת הסרט "שקופים"

מודעת הסרט "שקופים"

בעקבות החשיפה בשיחה מקומית, היו מספר כלי תקשורת שביקשו לעקוב ולדווח אף הם על הסיפור, אולם משנודע להם שהסרט יוקרן – ביטלו את הפרסום.

"צר לי על מה שקרה", אומר הבמאי מושון סלמונה. "גם אני הופתעתי. מפיק הסרט קיבל איזה הסבר, שעותק הסרט נשכח בתל אביב ולא הועבר לבאר שבע ובשל כך, כל ההקרנות בוטלו. עכשיו גורל ההקרנה לא ידוע: רק נדע אם הסרט יעלה בבאר שבע, אם רשת גלובוס מקס תפרסם אותו באתר שלה. מאוד לא נעים לי וצר לי על אותם אנשים שבאו לבאר שבע לראות את הסרט והתאכזבו".

מרשת "גלובוס מקס" לא התקבלה תגובה עד לפרסום הידיעה.

הפרשייה מתרחשת באחד השבועות הרגישים, בזמן האחרון באזור הנגב בעקבות הריגתו של סמי אל ג'אער ברהט, שנורה למוות במהלך פעולה משטרתית, בתקרית הנמצאת עדיין בחקירת המחלקה לחקירת שוטרים. בהלווייתו השתתפו אלפי אנשים ובמהלכה פרץ עימות בין המשטרה לאבלים, במהלכו נהרג אזרח מגז מדמיע שירו שוטרים, נער בן כ-16 נפצע בינוני, בן כ-50 נפצע קשה ועשרות אחרים פצועים.

> עימותים בהלוויית האזרח שנהרג בזמן הלוויתו של הרוג מירי שוטרים

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
אתר בנייה של שכונת מגורים חדשה בהרצליה, ב-27 במרץ 2020 (צילום: גילי יערי / פלאש90)

אתר בנייה של שכונת מגורים חדשה בהרצליה, ב-27 במרץ 2020 (צילום: גילי יערי / פלאש90)

מענקי הקורונה הם תעמולה. ההטבות למשקיעי הנדל"ן הן מדיניות

גם היצירתיים שבפרשנים הכלכליים לא יצליחו לזהות מדיניות כלכלית סדורה בהחלטות הממשלתיות שהתקבלו מאז שהתחיל משבר הקורונה. ניתן למצוא מדיניות כזאת רק בסעיף שהוגנב לחוק מענקי הקורונה, שנועד לשמור על מחירי הדיור הגבוהים כדי להגן על רווחי הקבלנים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf