newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

אזרח נהרג מירי גז מדמיע משטרתי ועשרות נפצעו במהלך הלוויה ברהט

בין הפצועים בעימותים, שפרצו במהלך הלוויתו של סמי אל ג'אער ברהט, גם נערים וקשישים. ג'אער נורה למוות בשבוע שעבר במהלך פעולה משטרתית

מאת:
השאירו תגובה
א א א

דיווח: מיכל רותם. צילום: אורן זיו/אקטיבסטילס

אזרח הרוג מגז מדמיע שירו שוטרים, נער בן כ-16 נפצע בינוני, פצוע קשה בן כ-50 ועשרות פצועים נוספים מגז מדמיע ברהט, בעקבות עימותים שפרצו במהלך הלווייתו של סמי אל ג'אער ברהט, בה השתתפו אלפי אנשים. ג'אער נורה למוות בלילה שבין רביעי לחמישי שעבר במהלך פעולה משטרתית, בתקרית שעדיין נחקרת במח"ש.

צפו: ראיון עם אביו של ההרוג סמי אל-ג'אער, וצילומים מן הלוויה:

אורן זיו/אקטיבסטילס

ירי של גז מדמיע במהלך הלווייתו של סמי אל-ג'אער, רהט. צילום: אורן זיו/אקטיבסטילס

בעקבות הריגתו של ג'אער הכריזה ועדת המעקב על שביתה כללית בימים שישי וראשון. לקראת ההלוויה תיאמה עיריית רהט עם המשטרה כי לא תהיה נוכחות משטרתית בזמן הלוויה, כדי לא ללבות את זעם התושבים. ההפגנה התנהלה בשקט מופתי עד שניידת משטרתית אחת החליטה להתקרב למקום, בניגוד לסיכום המוקדם, נזרקו לעברה אבנים, ובעקבות כך הגיעו למקום כוחות משטרה גדולים שפתחו בירי חי ובירי רימוני הלם וגז בתוך בית הקברות של העיר. המוני האבלים ברחו מבית הקברות והתפזרו באזור.

אורן זיו/אקטיבסטילס

פצוע בהלווייתו של סמי אל-ג'אער, רהט. צילום: אורן זיו/אקטיבסטילס

רבים מתושבי רהט נמצאים בבית החולים סורוקה וממתינים למידע בנוגע למצבם של יקיריהם וחבריהם. בעקבות האירועים הקשים הוכרז על המשך השביתה הכללית עד יום שלישי. הפגנות יתקיימו מחר ברהט, בחיפה, בשפרעם ובאוניברסיטאות באר שבע, חיפה ותל אביב.

אורן זיו/אקטיבסטילס

מרכז עדאלה: "מעשי רצח של המשטרה נגד האזרחים הערבים הפכו להיות עניין שבשגרה". צילום: אורן זיו/אקטיבסטילס

ממרכז עדאלה, המרכז המשפטי לזכויות המיעוט הערבי בישראל, נמסר בתגובה לאירועים כי "מעשי רצח של המשטרה נגד האזרחים הערבים הפכו להיות עניין שבשגרה, וזו לא הפעם הראשונה שמשטרת ישראל מנסה להצדיק את הפשעים שלה נגד האזרחים הערבים באמצעות הפצת שקרים. מאז גניזת תכנית פראוור משטרת ישראל נוקטת בגישה אלימה ואגרסיבית במיוחד כלפי האזרחים הערבים-בדואים מתוך כוונה 'ללמד אותם לקח'. בנוסף, המחלקה לחקירות שוטרים אינה חוקרת בצורה ראויה ומקצועית את המקרים החמורים האלה, ובכך מעצימה את תפיסת המשטרה כלפי האזרחים הערבים כאויבים שדמם מותר".

> יהודים ומוסלמים התכנסו בבית הכנסת בתוניס לזכר יואב חטב, שנהרג בפריז

אורן זיו/אקטיבסטילס

אורן זיו/אקטיבסטילס

אורן זיו/אקטיבסטילס

אורן זיו/אקטיבסטילס

אורן זיו/אקטיבסטילס

אורן זיו/אקטיבסטילס

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

הפגנה נגד הכיבוש בנאבי סאלח ב-2011 (צילום: אורן זיו)

הדרישה למאבק פלסטיני לא אלים משכיחה את אלימות הכיבוש

גם מסיבות עקרוניות וגם בגלל התורמים שלהן, עמותות השמאל בישראל אימצו עמדה הקוראת לפלסטינים לנהוג באי-אלימות. אבל העמדה הזו מתעלמת מאמת פשוטה: שליטה צבאית תמיד עוררה התנגדות אלימה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf