תושבי בורין תפסו בכפר מתנחלים חמושים והעבירו אותם ואת נשקם לידי הצבא

מאת:
השאירו תגובה
א א א

תחקירן השטח של ארגון "יש דין" מדווח על שלושה מתנחלים חמושים באקדחים שנכנסו לשכונה המזרחית של הכפר בורין, מכיוון המאחז הלא חוקי גבעת רונן (באזור יצהר), כשהם רכובים על שני טרקטורונים. תושבי הכפר תפסו אותם, הכריחו אותם לרדת מהטרקטורונים ולמסור את הנשק, והחזיקו בהם עד להגעת כוחות המת"ק הפסלטיני למקום. אלו העבירו את המתנחלים ואת הנשק לידי הצבא ללא כל פגע.

לאחר העברת המתנחלים והנשקים לידי הצבא טרקטורון אחד הוצת על ידי צעירי הכפר, וטרקטורון שני הועבר לרשות הצבא.

מתנחלים על טרקטורונים נכנסו לבורין. תושבי הכפר הכריחו אותם למסור את נשקם (צילום מוניר קאדוס, יש דין)

מתנחלים על טרקטורונים נכנסו לבורין. תושבי הכפר הכריחו אותם למסור את נשקם (צילום מוניר קאדוס, יש דין)

מתנחלים על טרקטורונים נכנסו לבורין12 במאי 2014 (צילום מוניר קאדוס, יש דין)

מתנחלים על טרקטורונים נכנסו לשכונה המזרחית בבורין (צילום מוניר קאדוס, יש דין)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

עדלה איאד, פועלת במפעל מבשלים בשבילך במישור אדומים, בפגישת סולידריות של העובדות השובתות ב-5 בדצמבר, 2019 (צילום: אקטיבסטילס)

בלי פנסיה וחופשה: פועלות פלסטיניות במישור אדומים פתחו בשביתה

"אני עובדת עשר שעות ביום ומרוויחה 3,000 שקל בחודש. לא משלמים לי נסיעות, דמי הבראה או ימי מחלה"; "אילו היינו פועלים ישראלים לא היו מתנהגים אלינו ככה"; עובדות במפעל מבשלים בשבילך התארגנו למאבק על זכויותיהן. מנכ"לית החברה: "אנחנו המומים ומופתעים"

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf