הפליטים מפריעים? טוב מאוד

מאת:
השאירו תגובה
א א א

היום פורסמו בהארץ עדויות של פליטים מאריתריאה על העינויים שעברו בסיני, תחת הכותרת "ואז חתכו לי את האצבעות עם הסכין". תיאורים מתומצתים של עינויים בגוף ראשון (ובגוף שלישי על אלו שמתו בעינויים).

ומישהו עוד מתלונן על זה שלא נחמד בשכונה שלו כמו פעם, מישהי מפחדת לחזור לבד בלילה, לילדים של מישהם לקחו את הפארק האחרון לשחק בו. די עם הצביעות. אם דברים כאלו היו קורים לנו, למשפחות ולאהובים שלנו, לא היינו רוצים שאף אחד בעולם המזוין הזה יישן בשקט. היינו רוצים לצרוח עד שאף אחד לא יוכל לישון יותר.

המציאות שלנו מורכבת ממנגנונים שמסננים ומעלימים מהעין שלנו את סבלם של אחרים (ואת הסבל שלנו מהעין שלהם). מנגנונים אלה מייצרים אדישות ואנטגוניזם לקורבנות. לכל אחת ואחד מאיתנו יש מקום בשרשרת המזון – ככל שאתה למעלה, כך אתה חשוף פחות לסבלם של אחרים, ולהפך. זה מתבטא במקום מגורינו, באנשים איתם אנו באים במגע יומיומי, במידת האלימות לה אנו חשופים.

עם כל הכבוד למאבק על זה שמנגנוני הסינון יעבדו טוב יותר, בכל זאת כדאי להשקיע את האנרגיה למאבק במנגנוני הסבל, האלימות והאכזריות. אין כאן צדקנות, גם אני רוב הזמן משתדלת לחיות באופן שחוסך ממני לראות ולהרגיש כאב של אחרים. אבל אם כבר אנחנו עושים את הבחירה להציב את הנוחות שלנו מעל זוועות עולם שקורות לאחרים, בואו לפחות נהיה כנים לגבי זה.

עוד בנושא:

> לא לבית ספר לילדי מבקשי המקלט בגינת לוינסקי / אורטל בן דיין

> לשרוד את הנורא מכל ואז להיענש על זה / חגי מטר

> "מאז בניית הגדר החטופים המעונים מגורשים חזרה לאריתריאה" / אקטיבסטילס

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

לפי דעתם של מנהלי בתי הספר, יותר משליש מהתלמידים לומדים אצל מורים שלא מתאימים לצרכים שלהם. למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: פלאש 90)

איכות ההוראה מידרדרת, אבל זה לא קשור להישגי התלמידים

מבחני פיזה מגלים שכמעט בכל פרמטר, איכות ההוראה בישראל נמוכה מהממוצע במערב ונמצאת בירידה. אבל אותם מבחנים לא מצאו קשר בין איכות המורים להישגי התלמידים. את התשובות צריך למצוא במקום אחר

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf