newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

הפרקליטות מנהלת מרדף פוליטי, אבל לא היא תפיל את נתניהו

אין ספק שבישראל מתנהלות חקירות פוליטיות, יש לי המון מה לספר על זה ברמה האישית. אבל הבעיה של נתניהו היא לא אלשיך ומנדלבליט אלא אלו שגרמו לו לחשוב שהוא על טבעי

מאת:

כותב אורח: ברק כהן

בנימין נתניהו במצב קשה. חקירות בחשדות חמורים מתנהלות כנגדו וכנגד סביבתו הקרובה ביותר. לטענתו מדובר בחקירות סרק, שהן תולדת לחץ שמפעילה התקשורת בשילוב "השמאל".

אכן, הרבה גורמים בתקשורת היו שמחים לראות את נתניהו מחוץ למערכת הפוליטית. לא "וואלה" של אלוביץ', לא "ישראל היום" של אדלסון, לא ערוץ 20 הפשיסטי, לא ערוץ 7 המשיחי וגם לא חלקים בערוץ 10 ובערוץ 2. אכן, הכלומניקים של מפלגת העבודה ומרצ היו שמחים בתורם נוכח האפשרות התאורטית לדכא את יושבי הארץ במקום נתניהו, במידה שהוא יתחפף.

רק שהחקירות לא מתנהלות במשרד של רביב דרוקר או של אבי גבאי. את החקירות מנהלת יחידת להב 433 שהוקמה, בין היתר, כדי לאכוף את החוק בגין עבירות שחיתות שלטונית. הן מתקיימות במשטרה אשר בראשה עומד אדם שנתניהו מינה, ותחת הסמכות המשפטית של היועץ המשפטי לממשלה, שאף אותו מינה נתניהו. באופן כללי וגס, ניתן לטעון בקלות שרבים מהשוטרים אינם חלק ממה שנתניהו מכנה "שמאל". רובם חסידים נאמנים שנהנים מהתפתחות הפשיזם המקומי.

> מתי התקשורת תפסיק להגיש לנתניהו את הלחי השניה?

למעשה, הטענה הפומבית של נתניהו היא שאלשיך ומנדלבליט לא מקבלים החלטות מקצועיות, אלא מתוך שיקולים פוליטיים או בעקבות לחץ תקשורתי וציבורי. אילו באמת היה סבור כך, היה פועל לפטרם באופן מיידי. שוב, מדובר במינויים אישיים שלו, וצריך לזכור שמדובר באותו נתניהו שקם בכל בוקר לתפילת הלל לכל לובשי המדים כמי שבזכותם עם ישראל קיים. אילו סבר כך באמת, היה טוען כי מדובר בשני בוגדים; מי שנתן בהם אמון מקצועי והם מצדם חותרים תחת שלטונו באופן שמכרסם ביסודות הדמוקרטיה, באמצעות חקירות סרק ונקיטת הליכים משפטיים.

מי מנסה להפיל את נתניהו?

למען הסדר הטוב, לי אין ספק שמשטרת ישראל מנהלת חקירות פוליטיות. לי אין ספק שהפרקליטות מגישה כתבי אישום רבים על מנת לקעקע פעילות ופעילים פוליטיים. רבות מחברותיי נחקרו ונעצרו אך ורק משום שחטאו בקידום זכויות אדם, סביבה ובעלי חיים. מי שפועלות להגנה על מבקשי מקלט, על יוצאות אתיופיה, על נפגעות דיור ציבורי, על הקהילה הלהטב"קית, על הנכים, על בעלי החיים, על משאבי הטבע – כולן ועוד אחרות מתחומים נוספים "זכו" לטיפול משטרתי ומשפטי על רקע פוליטי. על פלסטינים וחרדים אני בכלל לא מדבר כי אלה עוברים דיכוי חריף כקבוצות פוליטיות.

למשטרה ולפרקליטות הצטרפה כמובן התקשורת המיינסטרימית עם כינויי הגנאי והשקר אודות "קיצוניים", תוך סילוף העובדות באופן שיתאים במדויק לגרסת השלטון, המשטרה והפרקליטות. וגם מפלגות ה"שמאל" לא שותפות לפעילות שלנו במאבקים הפוליטיים השונים ולרוב הן יריבות.

> האם יש לשמאל אלטרנטיבה ליום שאחרי נתניהו?

מלך ישראל ורעייתו. נתניהו בכנס התמיכה בו על רקע החקירות נגדו (תומר נויברג/פלאש90)

מלך ישראל ורעייתו. נתניהו בכנס התמיכה בו על רקע החקירות נגדו (תומר נויברג/פלאש90)

גם ברמה האישית אני יכול לספר המון על רדיפה פוליטית. כזאת שבה כל רכזי המודיעין שמים עלי עין, שכל מילה שאני אומר או כותב עוברת פיקוח שלטוני, של מעקב ממש מטעם משרדי חקירות פרטיים בשירות הבנקאים, בעשרות חקירות על ביטויים פוליטיים, בהרשעה על שיר ביקורת פוליטית שכתבתי ושרתי, באישום נוסף בגין הפגנות, בפגיעה במקור פרנסתי ועוד שלל מאמצי סיכול. כך נראית רדיפה פוליטית, והיא כזאת שמשקפת את רדיפת השלטון את האזרחים והאזרחיות הפעילות שבו. רדיפת מי שתובעות שינוי.

אז מי מפיל את נתניהו, אם אלו לא התקשורת ו"השמאל"? או ליתר דיוק מי דחף אותו עד למצב המורכב בו הוא נמצא היום? התומכים שלו. כן, כן. זה אולי נשמע מוזר, אך מי שתורמים יותר מכל לנפילת נתניהו, מלבד נתניהו עצמו, הם תומכיו המושבעים. בדיוק אלה שהגיעו לכנס התמיכה בו והדומות והדומים להם.

אלה האנשים שבמשך שנים מדברים על נתניהו כעל מושיע. כמי שכוחו על טבעי. כעל מי שמסוגל למה שאיש לא מסוגל לו. "רק נתניהו יכול". אלה מי שהזריקו לנתניהו את סם ההזיה המסוכן ביותר – שהוא מעל יתר בני האדם החיים במרחב. את הסם המסוכן הזה החל נתניהו להזריק עד להתמכרות.

חיים שבהם בנימין נתניהו הוא אנושי ושווה לכלל בני האדם אינם חיים אותם הוא ירצה לחיות. לא מופרך לחשוב שאילו נתניהו יצטרך לחיות כמותנו, בצורה אנושית ומתוך אמונה והכרה מציאותית שאין בנו דבר עליון על אחרות ואחרים הוא עשוי לאבד את הרצון לחיות על כל המשתמע מכך.

נתניהו לא עמד בניסיון החמור והקשה ביותר למנהיג פוליטי. אכן, מדובר באתגר קשה מאוד. לשמוע כל היום שאתה "מלך", "משיח", "מושיע", "קוסם", "גאון" מכל כך הרבה אנשים במשך כל כך הרבה שנים מבלי להשתכנע בכך בעצמך – זהו אתגר על. נתניהו נכשל באתגר.

> אהוד ברק, מה עשית בקיץ האחרון?

התומכים המושבעים של נתניהו הם אלו שבסוף יובילו לנפילתו. כנס התמיכה בראש הממשלה שנמצא תחת חקירות. (תומר נויברג/פלאש 90)

התומכים המושבעים של נתניהו הם אלו שבסוף יובילו לנפילתו. כנס התמיכה בראש הממשלה שנמצא תחת חקירות. (תומר נויברג/פלאש 90)

נתניהו האמין, ועודנו מאמין כך נראה, שהוא עצמו על טבעי. שהוא עצמו בעל כוחות על. שהוא מלך. שמותר לו לרוץ בנתיבי תאוותיו מבלי שאיש יפריע את מירוצו. למלך המשיח, כך מפרש נתניהו כשהוא מוזרק בסם הזיה, מותר לקבל הכל. למשל, מתנות מבעלי הון שמחזיקים אינטרס כלכלי והיו שמחים לתת את אותן המתנות לכל ראש ממשלה כלשהו. נתניהו המסומם בטוח שנותנים לו מתנות כי הוא משהו מיוחד בעולם ולא משום שהוא מכהן בתפקיד שלטוני שכל בעל אינטרס היה מבקש את קרבתו. עוד לא נולד השליט שבעל אינטרס לא רצה לתת לו מתנות.

כשאדם מסומם בסם העליונות האנושית, אין לו שום בעיה גם להאמין באמונה שלמה (גם אם כוזבת) שכאשר הוא מקבל החלטה שלטונית, מגיע לו נתח אישי. כי הוא ורק הוא יכל לקבל החלטה כזאת. ואם רק הוא יכול אז מגיע לו.

את הסם הזה הזריקו לו תומכיו ולא התקשורת או ה"השמאל". את הסם הזה הזריקו לו מי שצעקו לו באוזן במשך שנים שהוא שליט ראוי חרף כל החלטה שיקבל. הכשר מראש ולעד לכל החלטה. אלה מי שהפילו אותך בנימין.

חקירת משטרה והליך משפטי, אם יוגש, הוא עניין שלטוני. זה טיפול החוק. ברמה האישית הנך זקוק לטיפול אחר. לגמילה במכון היודע לנקות אדם מהרעל שהתפשט בגופו, עד החזרה למציאות בה תיזכר שהנך בסך הכל אדם על כל החשיבות שאנו מעניקים להיותך אדם. בוודאי אינך זקוק לעצרת תמיכה בה מזריקים לך מנת יתר מרעל העליונות.

ברמה הרוחנית, במידה שאכן תאבד את כוחך השלטוני ורום מעמדך בעיני עצמך – הבט לשמיים והתוודה על חטא גאוותך. קרע חליפתך והתחרט על שהעלית על דעתך שהנך מעל המציאות, שם מאמינים אנחנו היהודים יושב רק הקב"ה. אלה בארץ ששמחים בנפילתך אולי לא יסלחו לך. אנושיים. לעומת זאת, בכוח השכינה למחול לך.

רק זכור בנימין, הטיעון האחרון שכדאי יהיה לך להשמיע כשאתה בא בפני הבורא הוא זה על התקשורת והשמאל. תנסה לשכנע את הקב"ה שבמשך שנים הזריקו לך תומכיך הנלהבים את ההזיה הכוזבת שהנך עליון; וכי התקשית מול הניסיון הזה. זה הקייס היחידי שלך. אין סיכוי שתקבל את עצתי. אתה מסומם מדי ואני כלום מדי. ועדיין – נאמר הדבר. ולכם חסידי נתניהו, עליכם חטא גאוותו. אתם הפלתם אותו.

> שום קשר לביטחון: המעצר של ראיד סלאח הוא מעצר פוליטי

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
ילדים ברצועת עזה, בינואר 2021 (צילום: עבד רחים ח'טיב / פלאש90)

ילדים ברצועת עזה, בינואר 2021 (צילום: עבד רחים ח'טיב / פלאש90)

ישראל התאמצה לחסל אותנו, אבל אנחנו עדיין פה

לפני שנה, כוחות ישראליים פשטו על המשרד של האגודה הבינלאומית להגנה על ילדים – סניף פלסטין. כמה חודשים לאחר מכן, הארגון הוכרז כארגון טרור. אך מה שנועד לבודד אותנו רק חיזק את התמיכה בנו, ואת נחישותנו להמשיך

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf