newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

מפגינים חסמו הכניסה לישיבת ממשלה במחאה על "חוק הקורונה"

המפגינים נקשרו זה לזה בכניסה למשרד החוץ, והשיירה של נתניהו נאלצה לעשות עיקוף. "הקורונה תחלוף ואנחנו נישאר עם דיקטטורה", אמרו המפגינים

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כעשרים מפגינים חסמו במשך חמש שעות את הכניסה למשרד החוץ בירושלים במחאה על חוק הקורונה, בזמן שישיבת הממשלה השבועית התקיימה במקום. המפגינים נקשרו אלה לאלה בעזרת שרשראות ברזל, צינורות ומנעולים וחסמו שתי כניסת למשרד. בעקבות המחאה, שיירתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נאלצה לשוב על עקבותיה ולהיכנס משער אחר. שרים אחרים נכנסו ברגל וחלפו על פני המחאה. לאחר סיום ישיבת הממשלה, המפגינים התפנו מהמקום ללא מעצרים, אך השוטרים לקחו את פרטיהם האישיים של המוחים.

מפגינים נגד "חוק הקורונה" בכניסה למשרד החוץ שם התקיימה ישיבת הממשלה (צילום: אורן זיו)

מפגינים נגד "חוק הקורונה" בכניסה למשרד החוץ שם התקיימה ישיבת הממשלה (צילום: אורן זיו)

המחאה התחילה סביב השעה תשע בבוקר. שוטרים, שהגיעו תוך זמן קצר, עמדו במשך שעות ארוכות בצד ולא התערבו, בעוד המפגינים נושאים שלט גדול ועליו כתוב: "נעביר ממשלת זדון". מפגין אחד קיבל דוח על כך שלא לבש מסכה, אף כששתי ידיו היו קשורות בתוך צינורות.

"התיישבנו היום על הכביש בצורה לא אלימה כדי לא לתת לישיבה להתקיים כסדרה", סיפרה ח"כ לשעבר יעל כהן פראן. "המחאה היא נגד ראש ממשלה לא לגיטימי, המואשם בשוחד מרמה והפרת אמונים, ולכן גם הממשלה לא לגיטימית".

single_donatebanner]

המחאה התמקדה ב"חוק הקורונה", שאמור לתת לממשלה סמכויות חירום מיוחדות בזמן המחלה. לדברי המפגינים, למרות הטענה שהחוק "רוכך" כך שלא יפגע בזכויות הפרט ויעניק כוח מוגזם לממשלה, בפועל החוק יאפשר מעקבים ופשיטות על בתי אזרחים ללא צווים.

"החוק שעלה היום הוא אנטי דמוקרטי והופך את מדינת ישראל לעוד פחות דמוקרטית ממה שהיא", אמרה פארן. "החוק נותן לראש ממשלה נאשם בפלילים סמכויות מיוחדות וזה לא הגיוני. לא ניתן לחוק הזה לעבור".

"דנו בנושא ברצינות במשך שלוש שעות", אמר השר צחי הנגבי למפגינים אחרי שיצא מישיבת הממשלה. הנגבי הודה שהחוק עלול לגרום עוול, אך הוסיף כי "גם בעניין הקורונה צריך לאזן".

המפגינים קשרו את עצמם אחד לשני בצינורות ונשארו שם במשך שעות. כשיצא מישיבת הממשלה, השר הנגבי שוחח עם המפגינים (צילומים: אורן זיו)

המפגינים קשרו את עצמם אחד לשני בצינורות ונשארו שם במשך שעות. כשיצא מישיבת הממשלה, השר הנגבי שוחח עם המפגינים (צילומים: אורן זיו)

כשידיו נעולות בעזרת שרשראות בתוך צינורות פלסטיק, אמר יואב, אחד המפגינים ״לא יכול להיות ראש ממשלה שמשליט פה דיקטטורה. הוא עושה את הדבר הזה בחסות בקורונה. למדינות דמוקרטיות בעולם יש בעיית קורונה, אבל אף אחת מהם לא עושה דברים כמו נתניהו. כשהמגיפה תחלוף, נישאר עם משהו גרוע בהרבה . נישאר עם דיקטטורה וממנה כנראה לא נצא הרבה שנים".

עופרה, שגם היא היתה בין המוחים שנקשרו אחד לשני, אמרה כי "היה אפשר לפרסם איך ההדבקה נגרמת ואיך אפשר להישמר, ובמקום זה באים ומפעילים מעקבים. זה רק תירוץ. אומרים שנתניהו נבחר, אבל חשוב לזכור שהוא הוא עומד לדין על שוחד בגלל סיקור חיובי. הוא שולט בערוצי התקשורת ומשקר לציבור".

ביום חמישי נעצרו 12 מפגינים במהלך חסימות כבישים בסיום יצאת מחאה נגד החוק בכיכר רבין.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
טחינה אלארז במדפים (צילום: אורן זיו)

טחינה אלארז במדפים (צילום: אורן זיו)

בעלת טחינת אלארז: "הטלפון לא מפסיק לצלצל. רבים תומכים בי"

מאז אתמול מתחולל ויכוח עז בחברה הפלסטינית סביב תרומה של בעלת המפעל, ג'וליה זהר, לאגודת קו סיוע נפשי לקהילה הגאה. בארגונים פמיניסטיים טוענים שזהר היא מטרה קלה משום שהיא אישה, ואילו יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה רומז שברקע יש גם אינטרסים כלכליים זרים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf