לא תאמינו מה אמר החייל האתיופי לתייר האמריקאי במחסום

מאת:
השאירו תגובה
א א א

ההחלטה של נהג מונית השירות לנסוע לבן גוריון דרך 443 לא מוכיחה את עצמה: הדריכות המיוחדת לקראת החג והעצבים שהתקצרו בהתאמה גרמו לחייל האתיופי במחסום העמוס בטירוף לחשוב שהנהג ניסה לדרוס אותו, והוא מעכב אותנו בצד. תעודת הזהות שלו היא מהדור הישן, מסתבר, ודורשת טיפול מיוחד. כמה תיירים אמריקאים במונית מנסים לברר מה קורה, ומביעים את כעסם על העדר תודעת השירות של החייל בקול גובר והולך.

בפעם הבאה שהחייל מכניס את ראשו לרכב, אחד מהם צועק לו "ווי אר פרום דה יונייטד סטייטס! יו נו, אמריקה!" בהטעמה, כאילו אמר הרגע את מילות הסוד סומסום הפתח וחיכה לראות את השפעת דבריו הרי הגורל על החייל. החייל הסתכל עליו רגע ואמר "איי אם ורי הפי פור יו. רילי, ורי ורי הפי" ואז הניח את התעודה של הנהג בצד, הצדיע להם בהגזמה מופגנת ומחא כפיים, מביך את האמריקאי הטיפש עד עפר ומעניק לי את אחד הרגעים היפים ביותר שהיו לי בגיחה הקצרה הזו לישראל.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
ראש הממשלה נפתלי בנט והמפכ"ל קובי שבתאי בביקור ברהט, ב-6 בדצמבר 2021 (צילום: נועם רבקין פנטון / פלאש90)

ראש הממשלה נפתלי בנט והמפכ"ל קובי שבתאי בביקור ברהט, ב-6 בדצמבר 2021 (צילום: נועם רבקין פנטון / פלאש90)

ביישובים הערביים השטח בוער, והפעם זו לא מטפורה

למרות התוכנית החדשה למאבק באלימות ובפשיעה בחברה הערבית, התקציבים ומבצעי הראווה, התחושה היא שהאלימות רק מתגברת, ושההכרזות על פתרון הבעיה בתוך חצי שנה הן מופרכות. "הקמפיינים הממשלתיים הם רק משככי כאבים"

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf