newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

היי הג'יפ!

מאת:
השאירו תגובה
א א א

ועכשיו לכי תסבירי לעורך מדור הדעות של הארץ שבמקום מאמר פרובוקטיבי ומחוצף, המניפסט המטורלל של יצחק ישורון יצא פמפלט אנטישמי שעושה דה-הומניזציה ל"דתי" הקולקטיבי, זה שאשם לפי ישורון בכל צרותינו, זה שאפשר לומר לו בפשטות "אני לא רוצה אותך לידי" ולקרוא לו להתנדף לנו מהפרצוף כדי שהחילוניים יוכלו להקים סוף סוף את המדינה שבה אנשים יוכלו להיות "עניים או עשירים לפי בחירתם".

"גם כשישבנו ביחד בג'יפ הדוהר, אתה רצית לכבוש ואני רציתי לחזור הביתה" מטיח ישורון בדתי המדומיין שלו, ולוקח את קלישאת היורים והבוכים למחוזות חדשים לגמרי. יפי הבלורית והתואר, מסתבר, היו בסך הכל נעבעכים עם בעיות קשות באוריינטציה וחוש התמצאות לקוי, שיות תמימים שעלו לג'יפ רק כדי לתפוס טרמפ הביתה בעוד הדתי הזדוני שעל ההגה חטף אותם מעבר לקווי האויב כדי לממש בעזרתם את מזימת כיבושיו.

ועדיין, שום דבר במאמר השטנה הזה לא מרגיז כמו הידיעה הוודאית שאחרי כל ההתבכיינות הזו על תאוות הכיבוש והמלחמה של "הדתיים", ישורון צעד בשורה הראשונה בהפגנות למען גיוס בחורי הישיבה. כי הוא אולי לא אוהב את הכיוון אליו הם מנווטים את הג'יפ, אבל הוא יילחם עד טיפת דמם האחרונה כדי לוודא שהם עולים עליו.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
פעילי השמאל יהלי צ'ליק, מתן קדיש ויסמין ערן-ורדי בבית המשפט, ב-2 בדצמבר 2021 (צילום: אורן זיו)

פעילי השמאל יהלי צ'ליק, מתן קדיש ויסמין ערן-ורדי בבית המשפט, ב-2 בדצמבר 2021 (צילום: אורן זיו)

המשטרה הפכה פעילי שמאל מעדים לחשודים. ביהמ"ש לא השתכנע

מתנחל ממעון רץ ליד הכפר א-טוואני בדרום הר חברון, והותקף על ידי פלסטינים. שלושה פעילים שזומנו לתת עדות נעצרו. לאחר מכן פשטה המשטרה על בית שבו התגוררו והחרימה ציוד ללא צו. "זו עליית מדרגה. עד עכשיו לא ראינו כזאת רדיפה נגד הפעילות היומיומית שלנו"

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf