האם "דמוקרטיה" היא מילת קסם שמצדיקה את התמיכה באיש הימין רובי ריבלין?

מאת:
השאירו תגובה
א א א

בימים אלה, לא מעט טקסטים ומאמרי דעה של כותבים ביקורתיים מפארים ערכים המזוהים עם הנשיא הנבחר, כמו יושר, הגינות, צניעות, ומחויבות לדמוקרטיה. כל זה לצד אידאולוגיה של ימין קיצוני. פתאום עולות הבטחות ונבואות כגון: כן,הוא מאמין בארץ ישראל השלמה, אבל הוא עוד רגע מבטיח שוויון אזרחי מלא לפלסטינים. למען האמת, אני מפרשת את זה בעיקר ככוח אינרציה של רוח הדברים במרחב הציבורי: פעם פסימיזם, פעם אופטימיזם. כדי שלא ישעמם מאותן החדשות על אותה המציאות.

אכן, הנשיאות של שמעון פרס הייתה מרגיזה במיוחד, בשל מסעותיו בעולם ונאומיו המלאים בסיסמאות בעד שלום שנועדו לשרת את המשך מפעל הכיבוש. לישראל מגיע ייצוג הולם יותר ושקרי פחות. עם זאת, נשיא שמגלם בהווייתו את אידאל ארץ ישראל השלמה, אמנם משקף נכונה את הקו המדיני המנחה את ממשלות ישראל לדורותיהן, אך איננו סיבה למסיבה או הבטחה לעתיד טוב יותר.

> מן הארכיון: מה רובי ריבלין וחבריו חושבים על פתרון המדינה האחת?

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

"בן חמש בחקירה, אין בושה למשטרה", קראו המפגינים נגד אלימות המשטרה בעיסאוויה. ההפגנה הערב מול מגרש הרוסים בירושלים (צילום: אורן זיו)

הפגנה מול מגרש הרוסים: "די לענישה הקולקטיבית בעיסאוויה"

כ-300 איש הפגינו הערב מול תחנת המשטרה במרכז ירושלים במחאה על ההתנכלות המתמשכת לשכונה במזרח ירושלים. "דרך עיסאוויה, רוצים להכניע את כל השכונות במזרח העיר", אמרו המפגינים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf