newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

סרטונים שהמשטרה משחררת, וסרטונים שהיא לא

מאת:
השאירו תגובה
א א א

אתמול שיחררה משטרת ישראל את סרטון מצלמות האבטחה שתיעד את ניסיון הדקירה שבוצע ביום שבת ליד שער שכם בירושלים. אכן נראה בו כי האזרח הירדני ניסה לדקור עוברי אורח ונורה, בהתאם להודעות המשטרה.

אך נשאלת השאלה, כמו שתהינו פעמים רבות בעבר, למה הסרטון הנ"ל משוחרר מיד, ואילו סרטונים רבים של תקריות דומות, תמיד תקריות בהן עולים סימני שאלה גדולים, אינם משוחררים.

כך למשל, מסתירה המשטרה מאז אפריל את הסרטון שמתעד את הרג שני האחים בקלנדיה: ראם סאלח חסן אבו אסמאעיל, צעירה בת 23 משכונת א-ראם במזרח ירושלים, אם לשתי בנות, ואחיה הצעיר איבראהים סאלח טאהה, בן 16 מבית סוריכּ בקלדניה. פעם אחר פעם מוארך צו איסור הפרסום עליו.

עוד בנושא

  מוסתר גם תיעוד הריגתו של הנער סמיר עווד ביריה בעורפו על ידי שני חיילי גדוד 71 בינואר 2013. מוסתר גם הוא הסרטון המתעד את הריגתה של אנסאר הרשה, בת 25, ב-3 ביוני השנה. תמונות מתוך הסרטון שהגיעו לידינו ופרסמנו כאן מעלות סימני שאלה כבדים על הצורך בהריגתה. ב-22 בספטמבר בשנה שעברה נורתה למוות בחברון הצעירה הדיל אל שלמון. למרות שנקבע שהריגתה היתה מיותרת, החיילים לא הועמדו לדין ותיעוד האירוע מוסתר. כך גם בשורה ארוכה של מקרים. למעשה בכל פעם שיש שאלות, הסרטונים לא משוחררים.

  יתרה מכך, הטיעון למשל להסתרת הסרטון מהרג הכפול בקלנדיה הוא חשש לביטחון הציבור אם ישוחרר. טיעון סתום לחלוטין, אך ניתן לתהות, למה אין חשש כזה במקרה מיום שבת? האם בעצם המשטרה מודה שבכל המקרים האחרים מדובר בהריגות לא חוקיות שחשיפתן תביא להתקוממות?

  כל עוד לא ישוחררו הסרטונים, ניתן להניח כך.

  > נתוני המשטרה: עשרות כתבי אישום נגד ערבים על הסתה, אפס נגד יהודים

  א א א
  ועוד הערה לסיום:

  הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

  כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

  אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

  הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
  תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

  לחצו כאן

  לא "עניין תרבותי". מחאה נגד הפשיעה בחברה הערבית, 28 באוקטובר 2021, תל אביב (צילום: אביב אבשלום / פלאש90)

  הפשיעה היא חלק מתוכנית פירוק העם הפלסטיני. מתי נתפכח?

  ישראל מרסקת את הגדה באמצעות התנחלויות, את עזה במלחמה ובמצור, ואותנו, האזרחים הפלסטינים באמצעות ההזנחה והפשיעה. בעודי כותב את השורות האלה, יירצח ערבי נוסף. זהו מאבק על עצם הקיום שלנו, ועליו להיות מאבק לאומי מתמשך  

  X

  אהבת את הכתבה הזאת?

  כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
  silencej89sjf