newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

השביתה ההמונית בסודאן: עסקים סגורים, רחובות ריקים ועיתונים מוחרמים

מאת:
השאירו תגובה
א א א

היום הוא היום השלישי של פעולת המרי האזרחי הנוכחית ברחבי סודאן, הכוללת שביתות במגזרים הציבוריים והפרטיים והחרמה של מוסדות ממשלתיים. היום גם היה אמור להיות היום האחרון למחאה, אך פעיל סודאני הנמצא בפזורה באירופה אמר לשיחה מקומית שיש הערכות שגם מחר ינקטו אזרחים בצעדים נגד השלטון.

פעולת המרי החלה ביום ראשון על רקע שורה של גורמי שבר מהעת האחרונה בסודאן, עליהם כתבתי כאן אתמול בהרחבה. כחלק מהמאמצים של הממשלה לטשטש את התקיימות הפעולה ועוצמתה, הוחרמו אתמול שני עיתונים יומיים אשר ציינו את דבר המחאה בכותרותיהם הראשיות.

> בתחקיר עובדה על אלאור אזריה לא הופיע פלסטיני אחד שלא כגופה

חנות של סמסונג סגורה בשביתה, סודאן (צילום באדיבות פעילי מחאה בסודאן)

חנות של סמסונג סגורה בשביתה, סודאן (צילום באדיבות פעילי מחאה בסודאן)

אחד הביטויים של המרי האזרחי במרחב הציבורי הוא רחובות וכבישים כמעט ריקים מאנשים ומכלי רכב, יחסית לשגרה, ונושא זה חזר בעשרות תמונות שהתפרסמו ברשתות החברתיות מאז החלה המחאה.

תמונות שנשלחו היום לשיחה מקומית מחרטום מציגות תמונת מצב דומה מרחוב אל-ג'אמעה, רחוב סואן בדרך כלל בשעות היום. המקור מעריך כי הרכבים החונים שייכים לעובדי ממשלה, שכן באזור זה ישנם מוסדות רשמיים רבים, אשר עובדים כרגיל. עוד מסר המקור כי השפעת הפעולה ניכרת בהורדה של מחירים של תרופות, עליה הכריז משרד הבריאות כבר ביום שישי ונכנסת ומקבלת כעת ביטוי בפועל.

בתוך כך, פליטים ומהגרים סודאנים במדינות זרות קיימו הפגנות להבעת סולידריות בפעילים בארצם. אתמול התקיימה הפגנה מול שגרירות סודאן בוושינגטון והיום התקיימה הפגנה מול השגרירות בפריז.

> שתי סרבניות מצפון נשלחו לעשרה ימי מאסר בפעם השנייה

רחוב אל-ג'אמעה הראשי בחרטום שומם

רחוב אל-ג'אמעה הראשי בחרטום שומם

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

במקום דגל, רבים בציונות הדתית רואים בכפייה הדתית אבן נגף ביחסים בין הדת לאזרחים היהודים. ראשי "ימינה" במערכת הבחירות בספטמבר (צילום: בן דורי / פלאש 90)

הציונות הדתית מתפצלת, רק הסיפוח מחבר בין חלקיה

הטלנובלה שליוותה את הקמת ימינה ברגע האחרון ממש משקפת את המחלוקת העמוקה בין חרד"לים וליברלים בציונות הדתית. המכנה המשותף היחיד הוא הימין המדיני. מעבר לו, מסתתרת תהום עמוקה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf