החרם עובד 2: אפריקה ישראל לא תבנה בהתנחלויות

מאת:
השאירו תגובה
א א א

ידיעות אחרונות מדווחים הבוקר כי חברת "אפריקה ישראל" לא תבנה בהתנחלויות בגדה המערבית ובירושלים המזרחית. זאת לאחר שנים שבהן חברת הבת שלה, דניס סיבוס, בונה בעקביות בתים בהתנחלויות, בניגוד לחוק הבינלאומי.

אי אפשר לטעות בסיבה להחלטה הזאת. לב לבייב, אחד מהטייקונים הגדולים בישראל, לא התעורר בוקר אחד במקרה והבין שבעצם הכיבוש הוא עוול איום ונורא כלפי מליוני נתינים חסרי זכויות שאנו מחזיקים תחת משטר צבאי כמעט חמישים שנה. לא. זה לקח שנים, שנים ארוכות שבהן שוב ושוב גילה לבייב שהוא לא יכול גם לבנות התנחלויות וגם ליהנות ממעמד לגיטימי בעולם העסקים הבינלאומי. פה חיכתה לו הפגנה, שם לחצו על הממשלה הבריטית שלא לעשות איתו עסקים, ובמקום אחר משכו השקעות מחברותיו. בבחירה בין ההון שאפשר להרוויח בשטחים לזה שהוא עלול לאבד בכל שאר העולם – לבייב בחר בעולם.

זהו הישג חשוב נוסף לתנועת החרם, לפעילות ופעילים שבחרו להיאבק בכיבוש באמצעים לא אלימים, ולהעביר לישראלים את המסר שגם אם הכיבוש כרגע רווחי לנו – הוא יכול להפוך למאוד בלתי-רווחי. ההחלטה של אפריקה ישראל לא תעצור את מפעל ההתנחלות וכנראה שאפילו לא תעכב אותו, אבל המסר ממשיך לחלחל.

> החרם עובד: מניע אפשרי לעמדת ההסתדרות הרפואית בעד סירוב

> החרם הוא לא צעד של ייאוש, הוא אסטרטגיה

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
תלמידי תיכון נבחנים בבחינת בגרות (צילום: יוסי זליגר / פלאש90)

תלמידי תיכון נבחנים בבחינת בגרות (צילום: יוסי זליגר / פלאש90)

יום החינוך הבינ"ל: ישראל מדגימה אפלייה מעמדית גם בין מצטיינים

המדינה חתומה על תוכנית של האו"ם שבמסגרתה התחייבה להבטיח "חינוך איכותי ושוויוני וקידום הזדמנויות לימוד לכלל האוכלוסייה בכל הגילים". היום הבינלאומי שיחול ביום שני הוא הזדמנות טובה להזכיר את ההבטחה, כי נראה שהממשלה ומשרד החינוך כבר שכחו אותה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf