newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

הבלוג שלי: להיות בלוגר עצמאי ודובר של חנין זועבי

מאת:
השאירו תגובה
א א א

מזה כשבועיים אני משמש כיועצה הפרלמנטרי ודוברה החדש של ח״כ חנין זועבי. את דברי ההסבר על מדוע בחרתי ללכת על תפקיד מאתגר זה, בנוסף לגילוי נאות המתבקש, העדפתי לדחות עד לאחר כמה ימים בתפקיד, מתוך ציפייה לאשש את מה שציפיתי לו עם הסכמתי לתפקיד, או לכל היותר לפני פרסום הפוסט הבא שלי.

החלטתי לחבור אל ח״כ זועבי גם במחיר של זניחת עיסוקיי האחרים נכון לעכשיו, מתוך הבנה כי מאבקה ומנהיגותה חשובים וחיוניים, ומתוך תקווה כי יכולותיי הצנועות יתרמו להם. אני שמח להגיד שלאחר שבועיים בתפקיד, אני מרגיש כי עשיתי את הבחירה הנכונה.

עד עתה הייתי בלוגר עצמאי לחלוטין המתנגד לצנזורה. מעכשיו, בשל היותי דובר, אני מודע להגבלת חופש הכתיבה שלי. לדוגמא: אם עד עכשיו העברתי ביקורת על פוליטיקאים מכל המפלגות (כולל מבל״ד), או שיבחתי פוליטיקאים מסוימים, אמנע מלעשות זאת כדי למנוע ניגוד עניינים אפשרי בין נושא כתיבתי לבין עבודתי, וכדי למנוע אי הבנות.

עם זאת, הבלוג שלי ימשיך לייצג אותי ורק אותי. היותי דובר לא מבטלת את היותי אדם כותב וחושב, בעל דעות עצמאיות משלו. שוב, כדי למנוע אי הבנות וחשד למניעים נסתרים – אני מודיע קבל עם ושיחה מקומית כי לא אכתוב יותר על מפלגות אחרות או על המפלגה אותה אני משרת.

מעתה אבחר להתמקד בראיונות עם דמויות מובילות בחברה הפלסטינית, כתבות החושפות חוסר צדק חברתי-פוליטי, אירוח כותבים אורחים או מאמרי דעה חברתיים-פוליטיים בעלי אופי יותר כללי מהדברים אותם כתבתי עד עכשיו (גזענות, חוסר צדק, פשעיהם של המשטרה והצבא).

ראוי שהתיחסות לפוסטים הנמצאים בבלוג שלי, כאלה שכבר פורסמו וכאלה העתידים להתפרסם, תהיה כפוסטים המייצגים אותי ככותב, ולא כדוברה של ח״כ חנין זועבי, מפלגת בל״ד או סיעת ״הרשימה המשותפת״.

ועכשיו, אחרי שגמרנו עם הרשמיות המתבקשת של הגילוי הנאות, אפשר להמשיך ולפרסם עוד טקסטים הכתובים אומנם בעברית, אבל התסכול והכעס העולים מהם – כל כולם ערביים.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
לא ברור למשטרה אם היא צריכה להגן על מפגינים. הפגנה של "הדגלים השחורים" נגד נתניהו (צילום: אוליביה פיטוסי / פלאש 90)

לא ברור למשטרה אם היא צריכה להגן על מפגינים. הפגנה של "הדגלים השחורים" נגד נתניהו (צילום: אוליביה פיטוסי / פלאש 90)

השנה שבה נעשה בלתי אפשרי ללמד אזרחות

בשנה האחרונה הפער בין ההנחיות הרשמיות שמקבלים המורים לאזרחות ובין המציאות המושחתת ולא-דמוקרטית נעשה בלתי נסבל. כדי לקבל אמון מהתלמידים, מורי האזרחות צריכים לסרב להיות סתם ברגים במערכת 

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf