newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

משרד התיירות: זוגות להט"בים ישראלים יוכלו להינשא במטוס הגאווה

מי אמר שיש אפליה? בתיווכו האמיץ של ח"כ אוחנה, שהפגין שוב את כוחו הרב בקואליציה, הסכימה הרבנות הראשית לאפשר חתונה של להט"בים על המטוס החגיגי. תמורת סכום סימלי יערוך שר התיירות יריב לוין את הטקס. סאטירה

מאת:

שלשום (יום ד') הודיע שר התיירות יריב לוין כי ישקיע 11 מיליון שקלים בהבאת תיירות גאה לישראל, ויקיים תחרות בינלאומית לאנשי הקהילה ברחבי העולם. הפרס: טיסה לשבוע הגאווה בתל אביב במטוס ממותג בצבעי גאווה תל אביבית.

הביקורות המתחסדות על כך שאולי המטוס יהיה צבעוני אבל אפליית הקהילה עדיין נמשכת כמובן לא איחרו לבוא אך כעת כבר לא בטוח שהן היו מוצדקות. דובר משרד התיירות מסר עתה לשיחה מקומית כי לטיסה יוכלו להצטרף גם ישראלים ברי מזל – זוגות להט"בים אשר יחפצו להינשא ויוכלו לעשות זאת בטיסה מעל שמי הארץ במטוס הגאווה. כך למעשה יזכו הלהט"בים לשוויון מול בני אדם רגילים אשר יכולים להתחתן על הקרקע בתנאי שהם בני אותה דת, תנאי שתקף גם לזוגות המתחתנים באוויר.

כל שהזוגות יצטרכו לעשות הוא לרכוש להם ולקרוביהם כרטיס בעלות סימלית לטיסה, וכאשר זו תתרחק מספיק מהקרקע, יערך הטקס. ניתן יהיה לבקש כי בחלק "אם אשכחך ירושלים" הטיסה תחלוף בדיוק מעל ירושלים. עוד הסביר הדובר כי בתוספת תשלום סימלית ניתן לבקש כי שר התיירות בעצמו ינחה את הטקס. בנוסף, מסרו כי את הצ'קים יהיה ניתן להפקיד בקופסה השחורה של המטוס וכך אלו ישרדו התרסקות אפשרית.

> גבר עם לק: שלושה ימים של ג'נדרפאק

גאווה בשחקים. (קרדיט ויקימדיה: מארק גרובר, צילום יריב לוין - ראובן קרפוצ'ינסקי, צילום אמיר אוחנה- BAswim)

גאווה בשחקים. (קרדיט ויקימדיה: מארק גרובר, צילום יריב לוין – ראובן קרפוצ'ינסקי, צילום אמיר אוחנה- BAswim)

האישור התקבל לאחר מאמצים כבירים של משרד התיירות ותיווך של חבר הכנסת אמיר אוחנה למול הרבנות הראשית, אשר לבסוף הסכימו למהלך כל עוד לא יעמדו משוקצים אלו על אדמת ארץ ישראל אלא יערכו את הטקס בגובה 1000 רגל וכי בדומה לכהנים שחולפים מעל בתי קברות בטיסה ומתעטפים בשקיות ניילון (כאלו כמו של זק"א, בצבע הלבן של היהודים, לא חלילה השחור של הערבים), גם כאן ניתן יהיה לעשות שימוש באותו פתרון.

עם זאת הדגישו ברבנות כי זוג לסביות שיתחתנו בטיסת הגאווה לא יוכלו להתגרש לעולם כי אין ביניהן גבר שיעניק את הגט. יש לציין כי לא כל הממסד הדתי מרוצה. כך למשל הרב דב ליאור מראשי הציונות הדתית הצהיר/ניבא כי "אם מתישהו בעתיד יעופו לישראל טילים זה כי אלוהים כועס על זה שמתחתנים בשמיים".

בנוסף להתקדמות מרשימה זו, פרי כוחו הרב של ח"כ אוחנה בקואליציה, השיג זה אישור עקרוני לכך שבזמן בו יערכו החתונות בשמיים לא יערכו טקסי המרה כלשהם של להט"בים לדברים אחרים.

כך בעצם ניצבת ישראל לצד המדינות המתקדמות בעולם מבחינת זכויות לקהילה הלהט"בית ומראה שוב כי כל הדיבורים כאילו מדובר בפינק-ווש – הצגתה של ישראל כליברלית לעולם בכדי להחביא את הדיכוי של מיליוני בני אדם – אינם תקפים.

> כך הצבא מכניס לשימוש אמצעי לחימה שחיילים לא התאמנו עליהם

אנחנו המומות ומזועזעים, דואגות ומפוחדים מאירועי התקופה האחרונה.

בימים כאלה יש מי שדורשים מעיתונות "לבחור צד". הצד שבחרנו ברור: אנחנו עומדים לצד כל מי שאיבדו את יקיריהם במלחמה הזו; לצד כל מי שנאלצו לנוס על נפשם ולהותיר אחריהם בית; לצד כל מי שחרדים לחייהם ולחיי משפחתם ואהוביהם, בישראל, בעזה ובגדה המערבית.

בימים אלה, אנחנו מרגישות ומרגישים שקולנו, הקול של פלסטינים וישראליות נגד הכיבוש ולמען שלום צודק, ביטחון וחירות לכל, חשוב מתמיד. הסיפורים החשובים שלא מסוקרים בתקשורת המיינסטרים רבים מספור, אך משאבינו מוגבלים. בעזרתך נוכל להביא לציבור הולך וגדל סיפורים כמו זה שקראת עכשיו, ולהציע את הניתוח, ההקשר, והסיקור הנחוצים כל כך, במיוחד בתקופה הקשה והדרמטית הזו. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
פרופ' רפאל גרינברג (צילום: אורן זיו)

"אנחנו אמורים להיות גאים ולבנות עתיד חדש, והעתיקות שלנו מורידות אותנו כל הזמן". פרופ' רפאל (רפי) גרינברג (צילום: אורן זיו)

"האסונות שלנו נחגגים בארכיאולוגיה. אנחנו ממש קבלני חורבן"

ספרם החדש של הארכיאולוגים רפי גרינברג ויאניס חמילקיס עוסק בשימוש הדומה שנעשה בארכיאולוגיה קולוניאלית בישראל וביוון לצורך ביסוס הזהות המערבית ומחיקת שכבות היסטוריות "עודפות" בדרך אל העבר המכונן. אבל הארץ שלנו, מזכיר גרינברג, אינה לבנה. ראיון

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf