חברים ושותפים לדרך נפרדו מאורי אבנרי בבית סוקולוב בת"א

כמאתיים פעילי שלום, עיתונאים, פוליטיקאים ועוד הגיעו לחלוק לאבנרי כבוד אחרון. בין המשתתפים גם משלחת מטעם הרשות הפלסטינית שהקריאה את איגרת התנחומים ששלח הנשיא אבו מאזן. ח"כ איימן עודה: "אני רוצה לראות את שמו מונצח ברחוב ברמאללה"

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כמאתיים חברים ושותפים לדרך גדשו היום (רביעי) אחר הצהריים את החדר בבית סוקולוב בתל-אביב, בו הוצב ארונו של אורי אבנרי. בין היתר הגיעו להיפרד מאבנרי ראש הרשימה המשותפת איימן עודה, חברי הכנסת תמר זנדברג ודב חנין, פרופ' עדה יונת, חברת הכנסת לשעבר זהבה גלאון, העיתונאים רונן ברגמן, נחמיה שטרסלר, רינו צרור, ומשלחת מטעם הרשות הפלסטינית בהשתתפות נביל שעת' ואליאס זננירי. בטקס הוקראה גם איגרת מיוחדת מטעמו של הנשיא אבו מאזן.

למרות שרבים מהמספידים העלו על נס את תעוזתו הפוליטית של אבנרי, רוב הדוברים הדגישו בדבריהם את המחויבות לפתרון שתי המדינות ואת חשיבותו, פתרון שעל פי הסקרים הופך לפחות ריאלי משנה לשנה.

ארונו של אורי אבנרי בבית סוקולוב (אורן זיו/אקטיבסטילס)

חברת הכנסת תמר זנדברג והעיתונאי רינו צרור בטקס האשכבה לאורי אבנרי (אורן זיו/אקטיבסטילס)

נפרדים מאורי אבנרי בבית סוקולוב בתל-אביב (אורן זיו/אקטיבסטילס)

זננירי, סגן יו"ד הוועדה מטעם אש"ף לקשר עם הציבור הישראלי וחברו של אבנרי, ציין כמה קשה לדבר בלשון עבר על איש שתמיד חשב על העתיד. "המחוייבות של אבנרי לשלום עדיין חיה כי הוא חינך אנשים והגיע גם להמוני פלסטינים הודות לביקורים אצל ערפאת, אבל בעיקר משום שהוא מייצג אומץ לב אמיתי. המוות שלו עורר עצב עמוק אצלנו הפלסטינים, אבל הוא לא היחיד שהאמין בשלום. בעבר האמנתי במדינה אחת דמוקרטית לכולם, אבל למדתי שזה לא פרקטי. צריך שתי מדינות שחיות זו לצד זו בשלום. זה מה שאורי נאבק למענו".

העיתונאי והחוקר רונן ברגמן ספד לאבנרי: "חשבנו שרשימת התפוצה והמודעות ב"הארץ" יימשכו לעולם. בגיל 15 כתבתי ב"העולם הזה". פעם סיימתי כתבה במילים 'ימים יגידו' ואבנרי אמר לי 'אם ימים יגידו בשביל מה אני צריך אותך?', וככה למדתי על תפקידו של עיתון. אבנרי שבר את השורות וסירב להגיע לוועדת העורכים. המשותף לנתיב הפוליטי והעיתונאי זה ההתנגדות לממסד בשפה החדשה שאבנרי יצר".

יו"ר מרצ, חברת הכנסת תמר זנדברג, אמרה: "גם יחסית לחיים ארוכים, נדיר לעשות שתי מהפכות בחיים: עיתונאית ופוליטית. מה שאפיין את אורי במאבקו זה שאתה יכול להיות רדיקלי, שולי, נרדף אבל משפיע באופן שמשאיר חותם על מדינת ישראל כולה".

גם יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה ספד לאבנרי: "באתי לחלוק כבוד אחרון והרבה הערכה ואמונה בקו שסימן אורי אבנרי. ריגש אותי לראות את הטלוויזיה הפלסטינית מפרסמת לאורך כל היום את איגרת התנחומים ששלח הנשיא אבו מאזן. אני רוצה לראות את שמו מונצח ברחוב ברמאללה".

"אם ימים יגידו, בשביל מה אני צריך אותך?" רונן ברגמן (אורן זיו/אקטיבסטילס)

ח"כ איימן עודה נפרד מאורי אבנרי (אורן זיו/אקטיבסטילס)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
תלמידים ביום הראשון ללימודים בבית הספר ביאליק רוגוזין בדרום תל אביב (צילום: מרים אלסטר / פלאש90)

תלמידים ביום הראשון ללימודים בבית הספר ביאליק רוגוזין בדרום תל אביב (צילום: מרים אלסטר / פלאש90)

מועצה עצמאית לחינוך ממלכתי למען המוחלשים ונגד ההדתה

אם אנחנו רוצים לתת ייצוג פוליטי לתלמידים עם צרכים מיוחדים, לחנך את ילדינו לאור ערכי החברה החופשית, לצמצם את נזקי התחלופה המתמדת של שרי חינוך, ולתקן את האפליה בהשקעה בתלמידים ובתמיכות לגופים חיצוניים - עלינו להירתם ולסייע בהנעת הקמת המועצה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf