newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

הגיע הזמן שגם השמאל יגנה את חמאס

מוסא אבו מרזוק קורא לרכז את היהודים בגטאות, לגרש אותם מהארץ או לתת מעמד תושב נחות למי שיישאר, ולפגוע בכל מי שיתנגד. למי שמדברים על חמאס כפרטנר

מאת:
השאירו תגובה
א א א

בעקבות הפוסט הקודם הואשמתי בכך שאני נותן לגיטימציה לחמאס. אני דוחה את הטענה מכל וכל. עצם הפירוט על דיווחי תעמולה של דובר צה"ל והתקשורת הישראלית לא אומר שאני בוחר את הצד של החמאס, אלא רק מראה על דאגה מכך שהתעמולה מונעת מרבים בישראל לגבש לעצמם דעה עצמאית על אירועי עזה, וכתוצאה מכך תורמת לטעמי לשפיכות הדמים.

מכל מקום אין רע בלהבהיר את עמדתי, שאולי אכן הייתה עשויה להראות כחד-צדדית למתבונן מהצד, ולכן החלטתי להתייחס לפוסט להלן שנכתב על ידי סגן יושב ראש פרלמנט חמאס, מוסא אבו מרזוק. במיוחד חשוב לעשות זאת היום, כשאנו עומדים בתחילתה של הפסקת אש ותוהים כאיש אחד האם בכלל הנהגת החמאס מוכנה להסכם שיבטיח את שלום שני הצדדים, או האם, כמו שרבים טוענים, מדובר באנשי איסלאם רדיקלי ששום דבר לא יספק אותם מלבד חיסול המדינה היהודית.

ראשית, עצם העובדה שפונדמנטליסט בור כמו מרזוק נמצא בתפקיד כה בכיר מעידה כאלף עדים על מי הוא החמאס באמת. אדם שאמר "רמאללה זו עיר של הומואים ונשים חד הוריות, עיר שבה הגבריות לא לגיטימית. רמאללה היא הסמל להתערערות מוסד המשפחה בגדה. גדל שם דור חולה של ילדים לנשים חד הוריות. אין להם אבא, אז הם חושבים שמשעל אבא שלהם ודורשים ממנו לחם ועבודה". ועל יהודים: "אנחנו (הפלסטינים) בנים של מלך, רואים איך הבנים של המשרתת השתלטו לנו על הבית".

> צוק איתן: לשמור את הפלסטינים תחת שליטה

הפגנה לציון 25 שנה להקמת חמאס, חברון 2012 (אורן זיו / אקטיבסטילס)

הפגנה לציון 25 שנה להקמת חמאס, חברון 2012 (אורן זיו / אקטיבסטילס)

אך נדמה שכעת, כמו חלקים גדולים מהציבור הפלסטיני, הוא הקצין עוד יותר ובהודעה הבאה הוא קורא לרכז יהודים בגטאות, לגרש אותם למזרח ומערב, ולהשמיד את אלו שלא יסכימו לכך, כאילו הדבר נלקח ישירות משנות ה-30 הנוראות של המאה הקודמת. לנוחיות אלו שלא קוראים ערבית לקחתי על עצמי לתרגם את הטקסט והוא מובא כאן:

לכבוד:

ראש הזרוע המדינית חלאד משעל

אדוני ראש הזרוע המדינית,
זה עתה נודע כי ישראל ניצלה את הפסקת האש בכדי להפציץ את רפיח. מסתבר שהמבצע הזה לא עומד להיגמר כל כך מהר.
הכשלים במבצע היו טמונים בו מתחילתו כי:

א – אין לו מטרה נכונה וברורה.
ב – אין מעטפת מוסרית ראויה התומכת בחיילינו.

מה שנדרש כעת הוא להפנים שאוסלו נגמר, שזו ארצנו – רק ארצנו, כולל שטחי 48'!
אין שתי מדינות ואין שני עמים – יש רק מדינה אחת לעם אחד.
בעקבות ההפנמה הזו נדרש שינוי אסטרטגי עמוק ויסודי – הן בהגדרת האויב, הן בהגדרת המשימה, הן בהגדרת היעד האסטרטגי וכמובן – בהגדרת מוסר הלחימה הנכון והנדרש.

לאור אלו על החמאס לבצע מיד את הפעולות הבאות:

א – חמאס יגדיר שטחים פתוחים על גבול סיני ובסמיכות לים בהם תתרכז האוכלוסייה היהודית – הרחק מהשטח הבנוי ואזורי הפיקוד והשליטה, דוגמת הקרייה בתל אביב ופיקוד דרום בבאר שבע. באזורים אלו יוקמו מחנות אוהלים עד לאיתור יעדי הגירה רלוונטיים. אספקת החשמל והמים לאזורים שהיו מאוכלסים בישראל – תנותק.
ב – האזורים שהיו מאוכלסים יופגזו בכוח אש מקסימלי. כל מתקני ממשלת ישראל האזרחיים והצבאיים, אמצעי הקשר והלוגיסטיקה – יחוסלו עד היסוד.
ג – חמאס יבתר את שטחי 48' לאורכם ולרחבם, ירחיב מאוד את הצירים, ישתלט על אזורים שולטים וישמיד קיני ההתנגדות במידה וייוותרו כאלה.
ד – חמאס יחל באיתור מדינות ומכסות הגירה לפליטי ישראל. המעוניינים להגר יזכו בחבילת סיוע כלכלית נדיבה ויגיעו לארצות הקולטות עם יכולת כלכלית משמעותית.
ה – מי שיתעקש להישאר ויוכח כי אין לו כל קשר לציונות, יידרש לחתום באופן פומבי על הצהרת נאמנות לפלסטין ויקבל תעודת זהות בדומה לזו של יהודים במדינות ערב.
ו – עם שוך הקרבות יוחל החוק הפלסטיני, מגורשי 48' יוזמנו לשוב ליפו ובנותיה שייבנו כערי תיירות ומסחר פלסטיניות לכל דבר.

אדוני ראש הזרוע!
זוהי שעת הכרעה גורלית בימיה של פלסטין.
כל גרורות האויב, מארה"ב ועד ה'בית היהודי' – חוככות כעת את ידיהן בהנאה ומכינות עצמן לסבב הבא.
אני קורא לך לאמץ את האסטרטגיה המוצעת כאן.
אין לי כל ספק שכמוני, העם הפלסטיני כולו יעמוד ברוב מוחץ לימינך – אם רק תאמצנה.
בכבוד ובהערכה רבה, מוסא אבו מרזוק.

אין להתפלא שכשאלו הנציגים אנו מוצאים ברחובות עזה ציבור רוקד ריקודי שמחה לקול צהלות "למה בתל אביב אין לימודים, כי נגמרו שם הילדים".


לצערי נפלו מספר טעויות בכתוב לעיל, ובגלל מספרן הרב החלטתי לכתוב את הטקסט כאן שוב בצירוף התיקונים.

תיקון 1: כותב הפוסט הוא ח"כ משה פייגלין, סגן יושב ראש הכנסת הישראלית.

תיקון 2: זהו נוסח המכתב הנכון.

לכבוד
ראש הזרוע המדינית הממשלה חאלד משעל בנימין נתניהו

אדוני ראש הזרוע המדינית הממשלה
זה עתה נודע כי ישראל החמאס ניצלה את הפסקת האש בכדי  להפציץ את רפיח לחטוף קצין. מסתבר שהמבצע הזה לא עומד להיגמר כל כך מהר.
הכשלים במבצע היו טמונים בו מתחילתו כי:

א – אין לו מטרה נכונה וברורה.
ב – אין מעטפת מוסרית ראויה התומכת בחיילינו.

מה שנדרש כעת הוא להפנים שאוסלו נגמר, שזו ארצנו – רק ארצנו, כולל שטחי 48 עזה!
אין שתי מדינות ואין שני עמים – יש רק מדינה אחת לעם אחד.

בעקבות ההפנמה הזו נדרש שינוי אסטרטגי עמוק ויסודי – הן בהגדרת האויב, הן בהגדרת המשימה, הן בהגדרת היעד האסטרטגי וכמובן – בהגדרת מוסר הלחימה הנכון והנדרש.

לאור ארבעת הנקודות הללו על ישראל לבצע מיד את הפעולות הבאות:

א – חמאס צה"ל יגדיר שטחים פתוחים על גבול סיני ובסמיכות לים בהם תתרכז האוכלוסייה האזרחית- הרחק מהשטח הבנוי ואזורי הפיקוד והשליטה, דוגמאת הקרייה בתל אביב ופיקוד דרום בבאר שבע השיגור והמנהור. באזורים אלו יוקמו מחנות אוהלים עד לאיתור יעדי הגירה רלוונטיים.
אספקת החשמל והמים לאזורים שהיו מאוכלסים – תנותק.
ב – האזורים שהיו מאוכלסים יופגזו בכוח אש מקסימלי. כל מתקני ממשלת ישראל החמאס האזרחיים והצבאיים, אמצעי הקשר והלוגיסטיקה – יחוסלו עד היסוד.
ג – חמאס צה"ל יבתר את שטחי 48 הרצועה לאורכה ולרחבה, ירחיב מאוד את הצירים, ישתלט על אזורים שולטים וישמיד קיני ההתנגדות במידה וייוותרו כאלה.
ד – חמאס ישראל תחל באיתור מדינות ומכסות הגירה לפליטי ישראל עזה. המעוניינים להגר יזכו בחבילת סיוע כלכלית נדיבה ויגיעו לארצות הקולטות עם יכולת כלכלית משמעותית.
ה – מי שיתעקש להישאר ויוכח כי אין לו כל קשר לציונות לחמאס, יידרש לחתום באופן פומבי על הצהרת נאמנות לפלסטין לישראל ויקבל תעודת זהות כחולה בדומה לזו של יהודים במדינות ערב ערביי מזרח ירושלים.
ו – עם שוך הקרבות יוחל החוק הפלסטיני הישראלי בכל הרצועה, מגורשי 48 גוש קטיף יוזמנו לשוב ליישוביהם והעיר יפו עזה ובנותיה ייבנו כערי תיירות ומסחר פלסטיניות ישראליות לכל דבר.

אדוני ראש הזרוע המדינית הממשלה!
זוהי שעת הכרעה גורלית בימיה של פלסטין מדינת ישראל.
כל גרורות האויב, מהשטן הגדול עד הבית היהודי מאיראן והחיזבאללה ועד דע"ש והאחים המוסלמים – חוככות כעת את ידיהן בהנאה ומכינות עצמן לסבב הבא.

אני קורא לך לאמץ את האסטרטגיה המוצעת כאן.

אין לי כל ספק שכמוני, העם הפלסטיני ישראל כולו יעמוד ברוב מוחץ לימינך – אם רק תאמצנה.

בכבוד ובהערכה רבה, מוסא אבו מרזוק משה פייגלין

תיקון 3: הציבור שרקד ריקודי שמחה לקול צהלות "למה בעזה אין לימודים, כי נגמרו שם הילדים" עשה זאת בתל אביב.

דיסקליימר: חמאס הוא ארגון שביצע מאות פשעי מלחמה נגד ישראל ונגד פלסטינים במערכה האחרונה והכותב מגנה אותו בכל תוקף. אם זה לא היה ברור.

> סדר בתעמולה: השקרים על עזה שהופכו וממשיכים להסתובב

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

ילדים ליד מחשב (צילום: Lucélia Ribeiro, CC BY-SA 2.0)

הפתעה: הילדים היום נדרשים ליכולות קריאה גבוהות בהרבה מהוריהם

מבחני פיזה הם מיותרים מכיוון שהשפעתם העקיפה על בתי הספר היא רעה. אך יש להם יתרון גדול בכך שהם מציבים סטנדרטים גבוהים ומוצדקים לבדיקת מיומנויות הקריאה של התלמידים. אם מערכת החינוך היתה מנוהלת מקצועית ולא פוליטית, היה אפשר להשיג התקדמות זהה גם בלעדיהם

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf