הסליחה שלנו מתושבי עזה

ביום שלישי השבוע, ארבעה ימים לפני כיפור, נתכנס יחד בנווה שלום וואחת אל סלאם לשמוע על מה שקורה בעזה. לפני יום הדין, זו הסליחה שאנחנו צריכים לבקש

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כותב אורח: חזי שוסטר

יום הכיפורים מתקרב. נהוג ביום זה לבקש סליחה, מחילה, כפרה.

22 שנה הייתי מורה בבית ספר יסודי. נהגתי לתאר לילדים, יהודים וערבים, את התמונה של אלוהים על פי הסיפורים, האגדות והאמונה יושב לו על כסאו ומחשב את גורלם של בני האדם לשנה הבאה. ביום הכיפורים גורלם נחתם. לכן מתפללים וצמים האנשים, מבקשים על נפשם, מנסים לטהר ולהיטהר לפני מתן גזר הדין.

> מול בית הגזל בשייח ג'ראח קיבלנו, יהודים ומוסלמים, את פני השנה החדשה

הילדים התחברו לתיאור הזה. התחברו בצורה מסוכנת אפילו, הייתי אומר. השתדלתי להדגיש שוב ושוב שמדובר באגדות ואמונה, לא רציתי על מצפוני ילדים שיחזרו בתשובה בגללי, רחמנא ליצלן. נהגתי להשוות את הסיפור הזה לסיפור "ליילת אל קאדר", הלילה בשבוע האחרון של הרמדאן שבו על פי האמונה נפתחים שערי שמיים לתפילות המאמינים ובקשותיהם.

הסליחה שלנו

מי ראויים שנבקש מהם סליחה ביום הכיפורים הקרוב יותר מן האזרחיות והאזרחים (אם אפשר לקרוא להם כך) של רצועת עזה?! מדינת ישראל מטילה על הרצועה מצור הדוק. מחשבת כל פריט אשר נכנס אליה במשורה. בודקת כל בקשת יציאה לגופה ולפרטי פרטים ונותנת אישורים לעתים רחוקות, זאת על פי דיווחים של עמירה הס בעתון "הארץ".

אספקת החשמל לרצועה מספיקה לארבע שעות ביממה לכל אדם. ולא נשכח את האיום המתמיד במלחמה שמלווה תמיד בהרס עצום והרג רב בקרב אזרחים שאינם מכוחות הביטחון לרבות ילדים.

נכון, גם שלטון חמאס ראוי לו שיבקש סליחה מתושבי הרצועה. וגם הרשות הפלסטינית בראשות אבו מאזן. וגם מצרים של א-סיסי. אבל בראש ובראשונה מדינת ישראל ואזרחיה. ראוי שנשב עם עצמנו, נערוך חשבון נפש ונשאל מה עוד ניתן לעשות למען תושבי עזה.

במרכז הרוחני ב"וואחת אל סלאם ~ נווה שלום", אותו אני מנהל, נערוך ערב הזדהות עם תושבי עזה תחת הכותרת "غزّة على بالي Gaza On My Mind עזה במחשבותי".

בערב נדבר ונשמע סיפורים ועדויות מפי-ד"ר ראיד חאג' יחיא, רופא ילדים ופעיל חברתי בארגוני סיוע הומניטרי, חבר הנהלת רופאים לזכויות אדם, תושב וואחת אל סלאם ~ נווה שלום. נדבר עם רוני קידר, תושבת נתיב העשרה, חברה פעילה בארגון "קול אחר" הנושא על דגלו קשר עם תושבי הרצועה. את הערב תנחה מנחת הטלוויזיה רנין בולוס. בנוסף, נקיים שיחות סקייפ עם תושבי עזה.

יום שלישי – 26.9.2017 – במרכז הרוחני פלורליסטי בוואחת אל סלאם ~ נווה שלום. פתיחת דלתות – 19:30 הערב יתחיל בשעה 20:00.

חזי שוסטר הוא מורה ומחנך לשלום, תושב הכפר "וואחת אל סלאם – נווה שלום", ומנהל המרכז הפלורליסטי הרוחני בכפר.

> מעבר למסך הברזל של עזה. סיפור מאת דייב אגרס

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

בהולנד 30% מהדירות נמצאת בבעלות ציבורית. בישראל - שני אחוז בלבד. פרויקט בנייה ברמת בית שמש (צילום: הדס פרוש / פלאש 90)

נתניהו לא הצליח לתת לישראלים חלופה לרכישת דירה

נתניהו התגאה היום שהצליח "ליישר" את מחירי הדירות, אבל המחירים נשארו גבוהים מאוד. באירופה יש לאזרחים אופציות אחרות, בישראל - לא. שוק הדיור נשאר מחולל אי-השוויון הגדול ביותר

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf