newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

המשטרה הוציאה צו מניעה נגד הרצאה של ״שוברים שתיקה״ בפאב בבאר שבע

בשעות הצהריים פנתה משטרת ישראל אל בית המשפט בדרישה להוציא צו מניעה להרצאה. הסיבה: איומים של פעילים ימין. הפתרון של המשטרה: ביטול האירוע. המשטרה בשירות הפשיזם

מאת:

משטרת באר שבע פנתה היום לבית המשפט בכדי להוציא צו מניעה במעמד צד אחד נגד קיום הרצאה של ארגון "שוברים שתיקה" בעיר. ההרצאה, שהיתה אמורה להתקיים היום בשעה שמונה בבאר שבע, בוטלה בצו מניעה שהוצא בשל איומים של גורמי ימין.

באת כוחה של המשטרה טענה בבית המשפט כי "על פי סקירת המודיעין של רנ"ג שמעון אזולאי גורמי ימין קיצוני קראו לפעילי ימין אחרים להגיע למקום במטרה לפוצץ את האירוע. סקירת המודיעין כוללת התבטאויות שלפי תוכנן משקפות חומרה מיוחדת המלמדת על מסוכנות". השופט קיבל את העתירה ואסר על קיום האירוע היום במקום, או בכל יום אחר. לדבריו "לפי האמור בסקירת המודיעין עולה כי בדעת גורמים אחרים לשבש את קיום הכנס…וכי בדעתם לעשות כן תוך הפעלת אלימות".

לדברי נציגת המדינה בדיון, הבקשה לצו מניעה הוגשה באיחור, רק כארבע שעות לפני תחילת האירוע, מכיוון שנודע להם על קיומו של האירוע רק אתמול. זו טענה מאד מוזרה היות וכבר ביום ראשון המשטרה עצרה איש ימין בחשד לאיומים נגד מארגן האירוע.

הבקשה באה לאחר שהארגון נאות לדרישת המשטרה לבצע רישום שמי מוקדם של המשתתפים, כמו גם לבקשתה להעביר לה שמות אלו. לדברי ארגון "שוברים שתיקה" לאחר שבקשות אלו מולאו, המשטרה דרשה בנוסף כי בעל המקום בו היה אמור להתקיים המפגש ייקח אחריות שילוחית גם על הנעשה בשטח שמחוץ למקום, קרי באחריותו להגן על הבאים מפני אלימות של גורמי ימין. בעל המקום סירב לבקשה זו, ובעקבות זאת פנתה המשטרה אל בית המשפט.

ראוי להדגיש כי לא מדובר במקום הפועל במימון ציבורי, אלא באירוע במקום פרטי שמבוטל על ידי המשטרה הכושלת בביצוע תפקידה ולהגן על אזרחים מפני אלו המנסים לפגוע בהם. משטרה שרודפת פעילים במחאה החברתית, רודפת פעילים המוחים נגד מתווה הגז, ולא מוסגלת לשמור על הדמוקרטיה הישראלית מפני אלו שקמים עליה.

מארגון "שוברים שתיקה" נמסר כי: "משטרת באר שבע נותנת פרס לטרור הימני במקום לבצע את תפקידה לשמירה על הסדר הציבורי. ההתקפלות של משטרת באר שבע לטרור הימני לא באה בחלל ריק, זו היא רוח המפקד שבאה מלמעלה כבר מכסא ראש הממשלה, שר החינוך, שרת המשפטים וחבריהם, שמסיתים מעל כל במה אפשרית כנגד פעילים חברתיים ופעילי זכויות אדם. לא קמפיין השנאה וההסתה שלהם ולא הטרור הימני יעצור אותנו – אנחנו נמשיך וניפגש גם היום וגם בעתיד, עם כל מי שאכפת לו מעתידה של המדינה והחברה הישראלית. הם לא ישתיקו אותנו".

ברגעים אלו מנסה הארגון למצוא מקום חילופי לקיום המפגש.

> תלונה ליועמ"ש: לחקור את "הצל" בחשד להסתה בעקבות איומים על פעיל שמאל

צילום: שוברים שתיקה.

צילום: שוברים שתיקה.

אנחנו המומות ומזועזעים, דואגות ומפוחדים מאירועי התקופה האחרונה.

בימים כאלה יש מי שדורשים מעיתונות "לבחור צד". הצד שבחרנו ברור: אנחנו עומדים לצד כל מי שאיבדו את יקיריהם במלחמה הזו; לצד כל מי שנאלצו לנוס על נפשם ולהותיר אחריהם בית; לצד כל מי שחרדים לחייהם ולחיי משפחתם ואהוביהם, בישראל, בעזה ובגדה המערבית.

בימים אלה, אנחנו מרגישות ומרגישים שקולנו, הקול של פלסטינים וישראליות נגד הכיבוש ולמען שלום צודק, ביטחון וחירות לכל, חשוב מתמיד. הסיפורים החשובים שלא מסוקרים בתקשורת המיינסטרים רבים מספור, אך משאבינו מוגבלים. בעזרתך נוכל להביא לציבור הולך וגדל סיפורים כמו זה שקראת עכשיו, ולהציע את הניתוח, ההקשר, והסיקור הנחוצים כל כך, במיוחד בתקופה הקשה והדרמטית הזו. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
מחאת סטודנטים של אוניברסיטת SOAS בלונדון, ב-15 במאי 2024 (צילום: Alisdare Hickson, CC BY-NC-SA 2.0)

מאחר שאילוז אינה יכולה להכחיש את המוסר של תנועת הסטודנטים, היא טוענת שהיא מושפעת מהיבטים אנטישמיים הטמונים ברבדים תרבותיים עמוקים של הלא מודע. מחאת סטודנטים של אוניברסיטת SOAS בלונדון, ב-15 במאי 2024 (צילום: Alisdare Hickson, CC BY-NC-SA 2.0)

כשחוקרת ממירה מדע בעיסוק בלא מודע: תגובה לאווה אילוז

אילוז מקדישה מאמר שלם להוכחת הטענה כי מחאות הסטודנטים במערב הן אנטישמיות. אך כיוון שטענה זו משוללת כל בסיס עובדתי, היא גולשת לפסאודו-מדע ואף ממציאה הגדרה מוזרה משלה לאנטישמיות. זה מה שקורה כשמתעקשים לאכול את העוגה ולהשאירה שלמה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf