newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

הילרי, דונלד: פליז תהפכו אותנו למדינה ה-51 של אמריקוש

תנו לנו כוכב רשמי בדגל שלכם. צרפו אותנו והסבירו לציבור שלכם איך אתם מממנים הפרות קשות של זכויות אדם לא באיזו ארץ נידחת בלבנט, אלא בארצם של בני החורין ובמולדתם של האמיצים

מאת:

מכתב פתוח אל נשיא/ת ארה"ב הבא/ה:

על אף שברגעים האלה, בישורת האחרונה שלפני גזר הדין, תוצאות הבחירות אצלכם הולכות ומסתמנות כברורות יותר, מכיוון שאני אזרחית של מדינה שכבר הלכה לישון יותר מפעם עם זאבים בעור של כבש והתעוררה עם צבועים בעור של פיל, אני מפנה את דברי אל שני המועמדים כאחד. נדמה לי שבקשתי הצנועה יכולה למצוא אוזן קשבת אצל שניכם.

אני יודעת שאתם יודעים שאנחנו יודעים שמי מכם שייבחר יהיה הרבה יותר מנשיא של מדינה אחת, גדולה ככל שתהיה; הוא/היא יהיו שוטר המקוף הגלובלי החדש. אני גם יודעת שהזירה הבינלאומית מציבה ועוד תציב בפניכם אתגרים רבים וקשים, ושאין כל סיבה שתקדישו תשומת לב מיוחדת למדינה אחת בהפרעה שנמצאת בטנטרום נצחי של קרוב לשבעים שנה.

אבל מכיוון שאתם בכל זאת מתעקשים, אלוהים יודע למה, להמשיך ולהציג לפחות מראית עין של עניין מיוחד בנעשה בתחומיה, הבקשה שלי אליכם היא פשוטה מאוד: נשיא/ה אמריקני/ת יקר/ה, הבה נמסד את יחסינו באופן רשמי. אמצו אותנו רשמית אל חיק הפסים והכוכבים ותנו לנו להיות הכוכב המנצנץ הקטן, ה-51 במספר על דגלכם.

> לא רק כפר קאסם: 55 שנה לרצח הנערים מחיפה, סכנין ואום אל-פחם

מי מהם יתן לנו את הכוכב ה-51? הילרי קלינטון, דונלד טראמפ (ABC/Ida Mae Astute פליקר, מייקל ואדון CC BY 2.0 פליקר)

מי מהם יתן לנו את הכוכב ה-51? הילרי קלינטון, דונלד טראמפ (ABC/Ida Mae Astute פליקר, מייקל ואדון CC BY 2.0 פליקר)

הרי גם ככה אנחנו מנהלים כבר שנים סוג של חשבון משותף, עם עסקאות סיבוביות שמחזירות לכיסכם את הסיוע המיוחד שאתם מרעיפים עלינו היישר אל תעשיית הנשק שלכם (תחביב משותף לכם ולנו, וזוגיות טובה תמיד נבנית על תחומי עניין משותפים). בואו נחסוך את העמלות, הפכו את זה לחלק מתקציב הפנים שלכם. אבל הרבה יותר חשוב מכסף, עטפו אותנו בתדמית הדמוקרטית והליברלית שאתם מוכרים לעצמכם כל כך הרבה שנים ותנו לנו להיות חלק ממנה.

הפכו אותנו לחלק מכם ואז תחליטו אם עדיין יתאפשר לכם לגבות – בהסכמה שבשתיקה או בתמיכה אקטיבית ממש – מדיניות גזענית מוצהרת ומעוגנת בחקיקה כלפי כעשרים אחוז מאזרחי המדינה ה-51 שלכם. צרפו אותנו ותחליטו מה קורה עם מיליוני האנשים חסרי המעמד האזרחי שנמצאים תחת שלטון צבאי של מדינה ממדינותיכם. צרפו אותנו והסבירו לציבור שלכם איך אתם מממנים הפרות קשות של זכויות אדם לא באיזו ארץ נידחת בלבנט, אלא בארצם של בני החורין ובמולדתם של האמיצים.

אמנם הסקרים נראים מבטיחים, אבל אני מבינה שעדיין אי אפשר לפסול את האפשרות שבסוף ייבחר האיש הכתום. זה אכן יהיה מצער מאוד, אבל לפחות נדע שהשיטה הפוליטית שלכם תגביל את כהונתו לשתי קדנציות לכל היותר. אצלנו האיש הסגול מכהן כבר כנצח, ונראה שעוד נצח לפניו ולפנינו. אני מוכנה לקחת את הסיכון.

אני יודעת שהדמוקרטיה שלכם רחוקה מלהיות מושלמת, וגם הפרות קשות של זכויות אדם לא זרות לכם. אבל בייאושי אני נוטה להאמין שהמעורבות שלכם בנעשה בארצי היתה הרסנית פחות אילו הייתם מחוייבים כלפיה לפחות למראית עין של התנהלות תקינה, הגינות וצדק כפי שאתם מתיימרים אצלכם בבית. בשלב הזה, זה כל מה שנוכל לבקש.

> "עד שיסתיים הכיבוש, אין לנו שום עניין להיות חלק מהקונצנזוס"

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf