newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

דרך דלת נעולה וסוהרים באיכילוב צעקנו לשובתי הרעב בתמיכה

בתום חודש של שביתת רעב יותר ויותר מהעצירים המנהליים שובתי הרעב מאושפזים בבתי החולים. היום ניסינו לבקר כמה מהם באיכילוב ונתקלנו בחומה של סוהרים ושוטרים

מאת:

הגענו היום בצהריים (שלישי) למחלקה בבית החולים איכילוב בה מאושפזים על פי השב"ס שישה אסירים פלסטינים שנמצאים בשביתת רעב מזה כחודש. היינו קבוצה של פעילות פלסטיניות וישראליות, ובאנו להביע תמיכה בשובתי הרעב המוחזקים בבית החולים תחת שמירה במחלקה מאובטחת.

> מעל מאה עצירים מנהליים שובתים רעב כבר חודש

> יותר משלושים שובתי רעב אושפזו בבתי החולים

עלינו אל החדר שבפתחו עמדו כעשרה סוהרי שב"ס חמושים. עמדנו בסמוך לדלת חדרם וקראנו שאנחנו מביעות תמיכה בהם ובמאבקם. חלק קראו "אנחנו כאן, פעילות פלסטיניות מתוך ישראל ופעילות יהודיות, מחזקות אותכם". הסוהרים דרשו מאיתנו לעזוב את המקום ודחפו אותנו החוצה. הסברנו שאנחנו מבקשות לראות את האסירים ולדרוש בשלומם אך כשסרבו לבקשתנו פנינו לעזוב.

בשיחה עם הרופא התורן הוסבר לנו שאנחנו בהחלט רצויות במחלקה אך שלא יוכל להעביר לנו פרטים על מצב החולים. לשאלתנו האם אין לבית החולים חובה לדווח למשפחות מאושפזים על מקומם ומצבם הרפואי או לעמוד על זכותם של החולים למישהו שיהיה לצידם לא קבלנו תשובה.

סוהרים מונעים מהפעילות לבקר את שובתי הרעב באיכילוב

סוהרים מונעים מהפעילות לבקר את שובתי הרעב באיכילוב

לאחר שיצאנו מהמחלקה הגיע כוח משטרה של שמונה שוטרים שנקראו למחלקה על ידי סוהרי השב"ס. בקשנו מהשוטרים לבדוק האם האסירים אזוקים למיטותיהם אך הם סרבו. קצין הבטחון של בית החולים שהיה במקום מהרגע הראשון אמר לשוטרים כי בשום שלב לא התפרענו, אמרנו דברים שאינם במקום או פגענו בהתנהלות התקינה של המחלקה. דברי הקב"ט לא מנעו מהשוטרים לדרוש שנתלווה אליהם והובילו אותנו אל מחוץ למבנה.

הרחק מעיני הציבור דרש מאיתנו הקצין תעודות זהות וטען כי יש חשד שהגענו לפגוע בחולים ולסכן את בריאותם. הוא הודיע כי אינו מנהל איתנו דיון ושמי שלא תעביר אליו תעודה מזהה תעוכב לתחנה.

לאחר טקס העברת תעודות הזהות יצאנו מבית החולים בתקווה שהאסירים שמעו את קריאות החיזוק שלנו וכי הצוות הרפואי קיבל תזכורת שתפקידו לשמור על בריאות החולים ורווחתם ולא לשמש כלי בידי השב"ס והמדינה בניסיונם לדכא את מאבק האסירים.

כ-217 אסירים שובתים רעב בבתי הכלא הישראלים במחאה נגד השימוש שעושה ישראל במעצרים מנהליים. שביתת הרעב התחילה עם כמאה עצירים מנהליים לפני כחודש, ועציר אחד הקדים אותה ושובת כבר שלושה חודשים.

הוועד הישראלי למען האסירים הפלסטינים מדווח היום על עליה משמעותית במספר האסירים המאושפזים בבתי החולים בישראל בעקבות שביתות הרעב ביניהם כשלושים אסירים בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf