newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

היום ביקרתי אדם ששובת רעב שלושה חודשים

בפעם הקודמת שהעציר המנהלי איימן טביש שבת רעב הוא הגיע לעסקה עם הרשויות: המעצר המנהלי לא יוארך והוא יפסיק לשבות. הוא עמד בעסקה. הרשויות לא. עכשיו הוא שוב אזוק למיטה בבית החולים אסף הרופא

מאת:

כותבת אורחת: תמר פליישמן

איימן טביש הוא עציר מנהלי ששובת רעב כבר 85 ימים ומאושפז בבית החולים אסף הרופא. יחד עמו נמנעים מאכילה עוד כ-140 עצירים מנהליים, אבל הוא ותיק השובתים כיום ולאחרונה הדרדר מצבו הרפואי. כל העצירים דורשים דבר אחד: חירות או משפט. והרשויות מתעלמות.

שלוש עשרה משנות חייו של איימן עברו עליו בכלא הישראלי. זו לא שביתת הרעב הראשונה שלו וגם לא הפעם הראשונה שהוא מאושפז בגלל התדרדרות במצבו הבריאותי. לפני קרוב לשנה היה מאושפז בבית החולים קפלן והרשויות הגיעו אתו לעסקה לפיה המעצר המנהלי לא יוארך בתמורה להפסקת שביתת הרעב. איימן עמד בתנאי העסקה. הרשויות לא.

עכשיו שוב איימן שובת רעב. אחרי 85 ימים הוא שוב התמוטט, שוב הגיע לבית החולים, שוב הוא שוכב אזוק למיטה מוקף בסוהרים. בחשבון פשוט בשנתיים האחרונות שבת רעב 190 ימים.

היום ענת מטר ואני באנו לבקר אותו באסף הרופא. ראינו אותו, דיברנו אליו, מסרנו לו דרישת שלום מהחברים בפלסטין ומהחברים בישראל, הספקנו לראות זיק בעיניים וראשיתו של חיוך לפני שהסוהרים התעשתו וזינקו וסגרו את הווילון הסובב את המיטה היחידה בחדר והדפו אותנו אל המסדרון. מבעד לווילון המוסט שמענו את איימן אומר: "תודה רבה ודרישת שלום".

את דרישת השלום הזאת העברתי למשפחתו שבדורה בשיחה עם חברו עימאד אל-ביטראן, ששוחרר לאחר שביתת רעב ארוכה ושגם אותו היינו מבקרות כשהיה בבית החולים. "כשיש ביקור – זה נותן כוח" אמר לי עימאד.

אז בבקשה, עשו את המאמץ הקטן הזה ותגיעו לבקר את האיש שבשמנו ניטלה חירותו. אנא, תעזרו לתת לו כוח.

בתמונה: הסוהר מסיט את הוילון מסביב למיטה שעליה שוב אזוק איימן טביש

צילום: תמר פליישמן)

(צילום: תמר פליישמן)

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
עשויים למצוא את עצמם מתמודדים אחת מול השני על המקום השני בחד"ש. עאידה תומא-סלימאן ויוסף ג'בארין (צילום: תומר נויברג / פלאש 90)

עשויים למצוא את עצמם מתמודדים אחת מול השני על המקום השני בחד"ש. עאידה תומא-סלימאן ויוסף ג'בארין (צילום: תומר נויברג / פלאש 90)

ביקורת פנימית בחד"ש: ההנהגה התרחקה מהחברים בשטח

בכירים בחד"ש טוענים שהמפלגה לא למדה לקח מהכישלון בבחירות הקודמות. "צריך לשנות כיוון", אומרים שם. בבחירות לרשימה לכנסת שייערכו בשבת הקרובה, איימן עודה צפוי להיבחר מחדש, קרב על המקום השני ועל המקום השלישי, ה"יהודי"

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf