newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

משבר הרכבת: שיבושים באספקת "ישראל היום". רבבות נאלצים לחשוב לבד

בעקבות משבר הרכבת יפגעו רבבות כתוצאה מהמחסור ב"ישראל היום" ועלולים לפתח דעה שונה משל נתניהו. מאחר ואנחנו פטריוטים גדולים החלטנו לאסוף עבורם את עיקרי הכותרות של החינמון. סאטירה

מאת:

אינספור מילים נשפכו בשבת האחרונה בעניין משבר עבודות השבת ברכבת ישראל, תוך כדי חילול שבת אלפי מונים גדול יותר מזה שהיה נגרם אם העבודות היו מתקיימות כסדרן. אך מה שנשכח מלב הציבור, המתרכז מטבע הקפיטליזם בסוגיה הכלכלית, הוא התוצאה החמורה ביותר של אותו משבר: העיתון "ישראל היום", המחולק חינם ברכבות, לא יגיע היום (יום א') לידי מאות אלפי אזרחים כדרכו בקודש.

בעקבות כך, סביר להניח, קמה דאגה גדולה במשרד ראש הממשלה והאורות דלקו שם עד השעות הקטנות של הלילה בניסיון להביא לפתרון הסוגיה. החשש העיקרי במשרד, שלא לומר פאניקה של ממש, הוא המחזה של רבבות בוחרי ימין (ומרכז רדיקלי מתון) המסתובבים חסרי דעה מאורגנת ברחובות ונאלצים לחשב את דעותיהם בעצמם בלבד.

לפי הידוע במחקר הרפואי יש סכנות בחשיבה עצמאית לאחר זמן רב בה לא נעשה בה כל שימוש ולחשיפה לעובדות – אלו עלולות להוביל ליובש בפה, גירוד ספורדי בפדחת, בלבול, כעס, ובסופו של דבר לדעות השונות מאלו של ראש הממשלה. את זה כמובן רוצים למנוע במשרד ראש הממשלה.

> למכור בשבתות את הרכבת לפלסטיני

מחלק עיתוני ישראל היום בפעולה (מנדי הכטמן/פלאש90)

מחלק עיתוני ישראל היום בפעולה (מנדי הכטמן/פלאש90)

לכן היות ואני פטריוט, כלומר אני חושב שהמקום שנולדתי בו הוא הכי טוב בעולם רק בשל העובדה שנולדתי בו, נרתמתי לעשות למען המדינה. הנה כמה סיפורים עיתונאיים וכותרות לקורא המבולבל שפספס את העיתון של שלדון. הכל חינם:

אזרחית שצפתה בערוץ 10 השוותה את נתניהו להיטלר

לאחר מחקר עיתונאי אינטנסיבי מצאנו בפייסבוק אזרחית, שייתכן וצפתה בערוץ 10, אשר כתבה סטטוס בו הופיעו המילים "נתניהו" ו"רכבות". מכאן ההשוואה להיטלר מתבקשת. השרה רגב (ליכוד) מסרה על כך "השמאל שבר שיאים חדשים של הסתה, הם סרטן בגוף שלנו כמו הכושים. אם איש ימין היה רוצח ראש ממשלה, רוצח מפגין שמאל, שורף משפחה ותינוק פלסטיני, שורף נער פלסטיני, או מרסס ערבים במסגד, התקשורת הצבועה היתה מדברת על זה הרבה יותר".

בשל השבתת הרכבת בחיפה צפויה ירידה דרסטית בזיהום האוויר באזור חיפה

זיהום האוויר בחיפה איננו סוד ולכן הבשורה הזו היא משמחת כפליים. לדברי מומחים, ששכרנו, מתברר כי בעקבות השבתת הרכבת היום באזור חיפה תהיה ירידה של 0.000000000001% במזהמים שיביאו לכך שתהיה הגדלה כוללת של מיקרון בהיקף הראש הממוצע במפרץ חיפה. נכון שלעומת הירידה תהיה עלייה גדולה בהרבה בשל שימוש מוגבר בכלי רכב, וגם כך מדובר באחוז זניח של זיהום, אך בכל זאת את הירידה יש לייחס לרה"מ.

> גדי שמני, בסרבניות כבר תמכת?

(צילומים: ויקימדיה. צילום ישראל כ"ץ: ששון תירם)

(צילומים: ויקימדיה. צילום ישראל כ"ץ: ששון תירם)

ישראל כ"ץ נכח בפגישת היטלר-המופתי והוא זה ששכנע את היטלר לעבור להשמדת יהודים

מחקר היסטורי חדש, אשר נמסר לנו בשיחת רקע עם ראש הממשלה, מגלה כי השר, בקרוב לשעבר, ישראל כ"ץ היה שותף לפגישה הידועה בין אדולף היטלר והמופתי הירושלמי. לפי המחקר השניים דנו טובות ביהודים עד שהשר ישראל כ"ץ שכנע אותם שאם יהודים יבואו לארץ ישראל הם יצביעו ביבי ולכן עדיף שיסיעו אותם ברכבות שם בניכר. ידה ידה ידה, שואה.

בעקבות החלטת ראש הממשלה לבטל את העבודות בשבת נמנעה רעידת אדמה

לא רבים שמו לב כי לאחר שראש הממשלה ביטל את העבודות שהיו מיועדות לשבת לאורך היום לא נרשמה ולו רעידת אדמה אחת. למעשה המכון הסיסמוגרפי מדווח כי המחט לא זזה מאזור ה-0.3 בסולם ריכטר, בדיוק כמו בכל שבת אחרת. עוד אחת מאותן הפעמים שראש ממשלתנו הציל את עם ישראל ולא קיבל על כך את הקרדיט הראוי לאישיות בסדר הגודל שלו.

מחקר – יש רק עני אחד בישראל

כידוע מדד העוני של ה-OECD הוא מדד יחסי, כלומר בעוני בישראל למשל לא נמדד כמו העוני במקסיקו למשל, שם העניים מסתובבים יחפים ופה יש להם נעליים. לכן היות והמדד הוא יחסי יש רק עני אחד בישראל וגם זה לא בטוח. זאת בגלל שלמעט אותו עני, שהוא בטח ערבי גם ככה, כל השאר יחסית אליו הם עשירים, ובגלל שהמדד שלנו יחסי כולם עשירים. או במילים אחרות מדיניות חלחול העושר של ראש הממשלה עובדת.

בין סיפורי המשנה, כתבתו של ניר חפץ "שרה נתניהו ראויה לפרס נובל לשלום על היותה שרה נתניהו", טור אורח של שי גולדן, "וידוי – יש לי man-crush על רה"מ", וגם "סקר: 100% חושבים שמדיניות ראש הממשלה בכל הנושאים מוצדקת*". (*נערך בקרב אלו שחושבים שמדיניות ראש הממשלה מוצדקת).

בבקשה.

*סאטירה.

> איומים על חיי הצלם שתיעד את הירי של אזריה בחברון

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן

אדם נשאר אדם גם בין כותלי הכלא. כלא מעשיהו (צילום אילוסטרציה: משה שי / פלאש 90)

שב"ס קיבל הכשר מבית המשפט לפגוע בבריאות אסירים

בפסיקה תקדימית דחה נשיא בימ"ש המחוזי בחיפה, השופט רון שפירא, עתירה של אסירה שביקשה לקבל טיפול רפואי המצוי בסל הבריאות וזמין לכל אדם מחוץ לכלא. בכך הפקיר את בריאותם של האסירים לשיקולי השב"ס, המחזיק במערך בריאות איטי, לקוי וברמה נמוכה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf