newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

איומים על חיי הצלם שתיעד את הירי של אזריה בחברון

"אני אהרוג אותך נכה מסריח". "זמנך יבוא". מאז תיעד צלם "בצלם" את אלאור אזריה יורה בחברון הוא נתון לאיומים על חייו ומשפחתו אף נאלצה לעזוב את הבית למספר ימים. השבוע מנעו ממנו שוטרים הגשת תלונה ואיימו לעצור אותו

מאת:
השאירו תגובה
א א א

מאז פורסם סרטון הירי של חייל חטיבת כפיר אלאור אזריה נתון עימאד אבו שמסיה, צלם ארגון "בצלם" שתיעד את האירוע, לאיומים על חייו מצד פעילי ימין ומתנחלים. האחרונים אף השליכו אבנים על ביתו של שמסיה, כך לטענת הארגון. השבוע פנה "בצלם" למשטרת ישראל בתלונה על כך ששוטרי משטרת חברון מנעו משמסיה הגשת תלונה בעקבות האיומים שקיבל על חייו.

אחת ההודעות המאיימות שקיבל עימאד אבו שמסייה ברשתות החברתיות

אחת ההודעות המאיימות שקיבל עימאד אבו שמסייה ברשתות החברתיות

שמסיה מספר כי ביום ראשון האחרון הגיע לתחנת המשטרה בחברון להגיש תלונה בעקבות האיומים על חייו, הכוללים הודעות המאיימות ברצח, כמו לדוגמא "אני אהרוג אותך נכה מסריח" וגם "זמנך יבוא" וסרטונים. לאחר המתנה ממושכת במקום נאמר לו להגיע למחרת בשל עומס. למחרת, שוב לאחר המתנה ממושכת, נאמר לו שאין אפשר להגיש תלונה מכיוון שהשוטר היחיד שיכול משום מה לטפל בה לא נמצא. למחרת שוב המתין שעות ארוכות בתחנת חברון, וכאשר ניגש לאחד החוקרים הוא אמר לו ללכת הביתה ואיים לעצור אותו אם לא יעשה כן.

>> לפני אלאור אזריה, העוזי דיינים הם שצריכים לתת את הדין

במכתבה למשטרה כתבה עורכת הדין גבי לסקי: "אין להכביר מלים על החומרה היתרה שבהתנהלות זו של משטרת חברון, אשר מסרבת בתוקף לקיים את חובתה הבסיסית ולקבל את תלונתו הדחופה של מרשי בתואנות שונות ומשתנות ונוהגת בו בזלזול בוטה ותוך פגיעה חמורה בכבודו כאדם. אין ספק כי התנהלות המשטרה אף עולה לכדי ביצוע של עבירות משמעת חמורות כלפי מרשי, ואף של עבירה פלילית של שימוש לרעה בכוח המשטרה".

בשל האיומים, בשבוע שעבר נאלצה משפחת שמסיה לעזוב את ביתה בחברון למספר ימים מחשש לפגיעה. כישלון המשטרה לטפל באיומים ובהסתה נגד שמסיה ומשפחתו ברשת – כאשר סביר להניח שפלסטינים הכותבים דברים דומים היו נעצרים גם ללא הגשת תלונה – כמו גם סירוב המשטרה לקבל את התלונה מהווים תג מחיר שלה על אלו המנסים לחשוף פשעים.

עד עתה לא התקבלה תגובת משטרת מחוז ש"י לפרשה. הפוסט פורסם גם באנגלית באתר 972+

>> התוכים של דובר צה"ל חוטאים לתפקידם כעיתונאים

סרטון קללות שנשלח לאבו שמסיה:

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
הפגנה נגד השחיתות במהלך פתיחת משפטו של נתניהו, מחוץ למעון ראש הממשלה בירושלים (צילום: אורן זיו)

הפגנה נגד השחיתות במהלך פתיחת משפטו של נתניהו, מחוץ למעון ראש הממשלה בירושלים (צילום: אורן זיו)

"בלי ההפגנות, נתניהו היה מצליח להתחמק ממשפט"

כ-1,000 איש מקבוצות המאבק בשחיתות הפגינו ליד מעון ראש הממשלה הרשמי בבלפור, ורבים מהם אמרו כי ללא המאבק הממושך לא היה מוגש כתב אישום. נתניהו מצדו ניצל את ההזדמנות למפגן כוח ולדחיפת המסר כי לא הוא אלא כל מצביעי הימין עומדים למשפט, שאותו הדהדו גם רבים מתומכיו

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf