newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

איומים על חיי הצלם שתיעד את הירי של אזריה בחברון

"אני אהרוג אותך נכה מסריח". "זמנך יבוא". מאז תיעד צלם "בצלם" את אלאור אזריה יורה בחברון הוא נתון לאיומים על חייו ומשפחתו אף נאלצה לעזוב את הבית למספר ימים. השבוע מנעו ממנו שוטרים הגשת תלונה ואיימו לעצור אותו

מאת:

מאז פורסם סרטון הירי של חייל חטיבת כפיר אלאור אזריה נתון עימאד אבו שמסיה, צלם ארגון "בצלם" שתיעד את האירוע, לאיומים על חייו מצד פעילי ימין ומתנחלים. האחרונים אף השליכו אבנים על ביתו של שמסיה, כך לטענת הארגון. השבוע פנה "בצלם" למשטרת ישראל בתלונה על כך ששוטרי משטרת חברון מנעו משמסיה הגשת תלונה בעקבות האיומים שקיבל על חייו.

אחת ההודעות המאיימות שקיבל עימאד אבו שמסייה ברשתות החברתיות

אחת ההודעות המאיימות שקיבל עימאד אבו שמסייה ברשתות החברתיות

שמסיה מספר כי ביום ראשון האחרון הגיע לתחנת המשטרה בחברון להגיש תלונה בעקבות האיומים על חייו, הכוללים הודעות המאיימות ברצח, כמו לדוגמא "אני אהרוג אותך נכה מסריח" וגם "זמנך יבוא" וסרטונים. לאחר המתנה ממושכת במקום נאמר לו להגיע למחרת בשל עומס. למחרת, שוב לאחר המתנה ממושכת, נאמר לו שאין אפשר להגיש תלונה מכיוון שהשוטר היחיד שיכול משום מה לטפל בה לא נמצא. למחרת שוב המתין שעות ארוכות בתחנת חברון, וכאשר ניגש לאחד החוקרים הוא אמר לו ללכת הביתה ואיים לעצור אותו אם לא יעשה כן.

>> לפני אלאור אזריה, העוזי דיינים הם שצריכים לתת את הדין

במכתבה למשטרה כתבה עורכת הדין גבי לסקי: "אין להכביר מלים על החומרה היתרה שבהתנהלות זו של משטרת חברון, אשר מסרבת בתוקף לקיים את חובתה הבסיסית ולקבל את תלונתו הדחופה של מרשי בתואנות שונות ומשתנות ונוהגת בו בזלזול בוטה ותוך פגיעה חמורה בכבודו כאדם. אין ספק כי התנהלות המשטרה אף עולה לכדי ביצוע של עבירות משמעת חמורות כלפי מרשי, ואף של עבירה פלילית של שימוש לרעה בכוח המשטרה".

בשל האיומים, בשבוע שעבר נאלצה משפחת שמסיה לעזוב את ביתה בחברון למספר ימים מחשש לפגיעה. כישלון המשטרה לטפל באיומים ובהסתה נגד שמסיה ומשפחתו ברשת – כאשר סביר להניח שפלסטינים הכותבים דברים דומים היו נעצרים גם ללא הגשת תלונה – כמו גם סירוב המשטרה לקבל את התלונה מהווים תג מחיר שלה על אלו המנסים לחשוף פשעים.

עד עתה לא התקבלה תגובת משטרת מחוז ש"י לפרשה. הפוסט פורסם גם באנגלית באתר 972+

>> התוכים של דובר צה"ל חוטאים לתפקידם כעיתונאים

סרטון קללות שנשלח לאבו שמסיה:

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
תלמידי חטיבות ביניים ותיכון חוזרים ללימודים במתכונת מלאה, בית ספר בתל אביב, אפריל 2021. אילוסטרציה גיל גרטל (צילום: אורן זיו)

בית ספר בתל אביב, אפריל 2021 (צילום: אורן זיו)

הפגיעה בכישורים החברתיים של תלמידים במעבר לחטיבה אינה גזרת גורל

מחקר של OECD מצא כי חלה נסיגה בהערכת התלמידים את עצמם במעבר מילדות לבגרות. הנסיגה חמורה יותר אצל בנות ואצל תלמידים מרקע כלכלי נמוך, ובשלב קריטי זה בחיים היא עלולה לפגוע בעתידם. הפיתרון: מודעות, והפניית משאבים לטיפוח קשרים עם המבוגרים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf