newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

בנט ורגב: הצגות ילדים בהשתתפות טל מוסרי יפסלו בעקבות מעברו לערוץ זר

השרים מגיבים למעבר הבוגדני של כוכב הילדים טל מוסרי לערוץ ניקלודיאון שבמימון אמריקאי זר. רגב הדגישה: נשקול להחזיר את המימון אם מוסרי ירד מהעץ ויתחייב לרחצה עם ילדי מתנחלים בבריכה שנמצאת בשטח פלסטיני. סאטירה

מאת:

בצעד חסר תקדים הודיעו היום  (שישי) בצוותא שרת התרבות מירי רגב ושר החינוך נפתלי בנט כי יפסיקו לאלתר את המימון הממשלתי לכל הצגת ילדים בהשתתפות טל מוסרי, כמו גם לערוץ "נקלודיאון", ואף יפעלו להורדתו מחבילת הערוצים הסטנדרטית. ההודעה באה בשל המעבר של כוכב הילדים לערוץ הזר במימון זר, מעבר אותו הם מכנים "בוגדני" ואותו "בוגד", בשל העובדה כי מוסרי אינו מוכן להופיע יותר בערוץ ישראלי כגון ערוץ הילדים, אך באותו זמן מופיע בכיף בערוץ ילדים זר כמו "ניקלודיאון".

לדברי השר בנט הזרעים למעבר הבוגדני נטעו הרבה קודם. בתחקיר שבוצע על ידי יועצו הבכיר נתן נתנזון (מחבל מורשע הזוכה למימון ציבורי במסגרת תפקידו במועצה המקומית בנימין), התגלה כי בצעירותו השתתף מוסרי, במסגרת להקת פיקוד צפון, בשירת השיר הבוגדני "אנחנו הילדים של חורף 73" אשר מאשים את עם ישראל ותורת ישראל באי הגעה לשלום, בעוד שכולנו יודעים שהאשמה היא על אבו-מאזן. אין שום סיבה שמדינה תממן, לטענת השר, ערוץ המשדר תכנים אנטישמיים כמו "בוב-ספוג" שלא במקרה הוא צהוב כמו הטלאי, ו"דורה" אשר נוהגת לפקוד את הגן במכנסיים קצרים. כמו כן ימנע מימון מהצגות בהשתתפות אחיו עידו מוסרי, ואולי גם סער פיין אם יבחר לעשות קאמבק.

השרה רגב מצידה בחרה להדגיש כי במסגרת תפקידה אינה חייבת לממן הצגות ילדים, הצגות לבוגרים, או תרבות בכלל, ולמעשה לא לגמרי ברור לה מה היא כן אמורה לעשות, אבל בכל מקרה היא תשמור על ארץ ישראל בעודה עושה כן. היא הדגישה כי בעוד צופי ערוץ הילדים נתנו לה 30 מנדטים לשימוש עצמי, הילדים הזרים של "ניקלודיאון" אפילו לא הצביעו. היא אף דורשת מנשיא ארצות הברית לפטר את מנכ"ל הערוץ האמריקאי.

עם זאת הדגישה רגב כי היא שרת התרבות של כולם, וכי במידה שמוסרי ירד מהעץ, ויסכים בחודש הקיץ פעם בשבוע להתרחץ בבריכה עם ילדי המתנחלים בלבד בכפר אל-כרמל, היא תשקול להחזיר את המימון.

באופוזיציה כצפוי התגובות סוערות. רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) הציע שללוגו הכתום המפורסם של ניקלודיאון יוצמד הכיתוב "במימון זר" כדי שילדי ישראל ידעו שהתכנים שהם מקבלים אינם אובייקטיביים, והציע לשלול מהם את הצבע הכתום השייך לימין. לעומתו אמר איציק שמולי כי המדינה לא חייבת לירות לעצמה בראש וכי חרמות על ילדי ישראל כמו זה של מוסרי אינם הדרך, ואילו בוז'י הרצוג הציע להתקזז עם מוסרי ולהופיע במקומו בהצגות ילדים עד יעבור זעם.

* * *

הכתוב בפוסט אינו משהו שבאמת קרה, אלא הצגה מוגזמת של המציאות בכדי להעביר עליה ביקורת. מהבחינה הזו, לא מדובר בסאטירה משובחת במיוחד היות ומעשי נבחרי הציבור הישראלים דומים מדי למתואר בה. תנוח נפשכם, הצגותיו של טל מוסרי עוד לא נפסלו באמת, ותוכלו להמשיך להתענג עליהן.

> חיילים גירשו פלסטינים מבריכה כי מתנחלים רצו לרחוץ בה

> השתלטותה של הדאעשיה על חיי התרבות בישראל

אנחנו המומות ומזועזעים, דואגות ומפוחדים מאירועי התקופה האחרונה.

בימים כאלה יש מי שדורשים מעיתונות "לבחור צד". הצד שבחרנו ברור: אנחנו עומדים לצד כל מי שאיבדו את יקיריהם במלחמה הזו; לצד כל מי שנאלצו לנוס על נפשם ולהותיר אחריהם בית; לצד כל מי שחרדים לחייהם ולחיי משפחתם ואהוביהם, בישראל, בעזה ובגדה המערבית.

בימים אלה, אנחנו מרגישות ומרגישים שקולנו, הקול של פלסטינים וישראליות נגד הכיבוש ולמען שלום צודק, ביטחון וחירות לכל, חשוב מתמיד. הסיפורים החשובים שלא מסוקרים בתקשורת המיינסטרים רבים מספור, אך משאבינו מוגבלים. בעזרתך נוכל להביא לציבור הולך וגדל סיפורים כמו זה שקראת עכשיו, ולהציע את הניתוח, ההקשר, והסיקור הנחוצים כל כך, במיוחד בתקופה הקשה והדרמטית הזו. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
הזהיר שהניסיונות "לאיים או להשפיע" על בית הדין חייבים להיפסק. כרים חאן, התובע הכללי של בית המשפט הפלילי בהאג, בביקור בקייב בפברואר 2023 (צילום: ICC-CPI)

הזהיר שהניסיונות "לאיים או להשפיע" על בית הדין חייבים להיפסק. כרים חאן, התובע הכללי של בית המשפט הפלילי בהאג, בביקור בקייב בפברואר 2023 (צילום: ICC-CPI)

חשיפה: המלחמה המלוכלכת של ישראל נגד בית הדין בהאג

תחקיר "שיחה מקומית", 972+ ו"גרדיאן" חושף שבניצוחו של נתניהו אמ"ן, המוסד ושב"כ פעלו כדי לעקוב אחר בכירים בביה"ד הפלילי בהאג, אספו מידע על פלסטינים שפנו אליו וניסו לחבל בחקירותיו נגד ישראל. עכשיו כרים חאן על הכוונת

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf