newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

ארבעה מתפללים נהרגו בפיגוע בבית כנסת בירושלים

שמונה בני אדם נוספים נפצעו. שני התוקפים, תושבי ג'בל מוכבר בירושלים המזרחית, נהרגו על ידי כוחות הביטחון. הנשיא הפלסטיני גינה את האירוע. כוחות משטרה גדולים שהגיעו לג'בל מוכבר עשו שימוש בבואש, רימוני גז וכדורי גומי. דיווחים על פצועים ועצורים בקרב תושבי הכפר

מאת:

שישה בני אדם נהרגו הבוקר (שלישי), בהם ארבעה מהם מתפללים ושני תוקפים, בפיגוע בבית כנסת בשכונת הר נוף שבירושלים. שמונה בני אדם נוספים נפצעו, ארבעה מהם באורח קשה. שני התוקפים, תושבי ירושלים המזרחית נורו למוות על ידי כוחות הביטחון. סמוך לשעה 7:00 בבוקר חדרו השניים לבית הכנסת כשהם חמושים בגרזנים, אקדחים וסכינים. בין ההרוגים באירוע גם ראש ישיבת "תורת משה", הרב משה טברסקי.

> צפו: המשטרה מצפה בית ספר ובתים במזרח ירושלים בנוזל מצחין כענישה

זירת הפיגוע בבית הכנסת בשכונת הר נוף (אורן זיו/אקטיבסטילס)

זירת הפיגוע בבית הכנסת בשכונת הר נוף (אורן זיו/אקטיבסטילס)

זירת הפיגוע בבית הכנסת בשכונת הר נוף (אורן זיו/אקטיבסטילס)

זירת הפיגוע בבית הכנסת בשכונת הר נוף (אורן זיו/אקטיבסטילס)

זירת הפיגוע בבית הכנסת בשכונת הר נוף (אורן זיו/אקטיבסטילס)

זירת הפיגוע בבית הכנסת בשכונת הר נוף (אורן זיו/אקטיבסטילס)

על פי כלי תקשורת פלסטינים, מבצעי הפיגוע הם תושבי שכונת ג'בל מוכבר, רסאן אבו ג'מל ובן דודו עודיי אבו ג'מל. תושבים בג'בל מוכבר מדווחים כי עם היוודע כי המפגעים הם תושבי השכונה הגיעו למקום כוחות גדולים של משטרה שחסמו את הכניסות לכפר. התושבים מדווחים על שימוש בבואש מסביב לבתי משפחות המפגעים, על ירי נרחב של גז מדמיע וכדורי גומי ועל פצועים ועצורים בקרב תושבי הכפר.

> התסיסה בירושלים והמלחמה הם יעדים אסטרטגיים של ממשלת ישראל

כוחות ביטחון מסביב לבתי המשפחות בג'בל מוכבר (צילום: אורלי נוי)

כוחות ביטחון מסביב לבתי המשפחות בג'בל מוכבר (צילום: אורלי נוי)

בית אחת המשפחות בג''בל מוכבר לאחר חיפוש של המשטרה (צילום: אורלי נוי)

בית אחת המשפחות בג"בל מוכבר לאחר חיפוש של המשטרה (צילום: אורלי נוי)

לאחר האירוע כתב איימן עודה, מזכ"ל חד"ש ובקרוב חבר כנסת מטעמה: "נגד ונגד ונגד הרג המתפללים בתפילת השחרית. בפעם האלף, את ההתנגדות לכיבוש צריך להפנות אליו ישירות ולא לאזרחים, לקטינים ולמתפללים".

הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס פרסם בעקבות הפיגוע כי הוא "מגנה את המתקפה על יהודים במקום התפילה שלהם ומגנה הרג של אזרחים, בלי קשר לזהות האחראים לו מכל צד שהוא". בנוסף דרש עבאס להפסיק את הפלישות למסגד אל-אקצה ואת הפרובוקציות של המתנחלים ואת ההסתה של חלק מהשרים בממשלת ישראל.

ההתקפה בבית הכנסת התרחשה בשיאה של תקופה מתוחה של אלימות ועימותים בירושלים, בעקבות ניסיונות ישראלים לשנות את הסטטוס קוו בהר הבית. אתמול (שני) לפנות בוקר נמצא יוסף רמוני, נהג אגד פלסטיני בן 32 תושב שכונת א-טור שבירושלים המזרחית, כשהוא תלוי במסוף האוטובוסים של אגד בהר חוצבים. למרות הודעות משטרת ירושלים כי מדובר במעשה התאבדות, הפלסטינים טוענים כי מדובר ברצח על רקע לאומני. מותו הוביל לשביתה של נהגי אגד ממזרח ירושלים ולעימותים בשכונות רבות בעיר.

> ברוכים הבאים לפיתרון המדיני של הימין

אנחנו המומות ומזועזעים, דואגות ומפוחדים מאירועי התקופה האחרונה.

בימים כאלה יש מי שדורשים מעיתונות "לבחור צד". הצד שבחרנו ברור: אנחנו עומדים לצד כל מי שאיבדו את יקיריהם במלחמה הזו; לצד כל מי שנאלצו לנוס על נפשם ולהותיר אחריהם בית; לצד כל מי שחרדים לחייהם ולחיי משפחתם ואהוביהם, בישראל, בעזה ובגדה המערבית.

בימים אלה, אנחנו מרגישות ומרגישים שקולנו, הקול של פלסטינים וישראליות נגד הכיבוש ולמען שלום צודק, ביטחון וחירות לכל, חשוב מתמיד. הסיפורים החשובים שלא מסוקרים בתקשורת המיינסטרים רבים מספור, אך משאבינו מוגבלים. בעזרתך נוכל להביא לציבור הולך וגדל סיפורים כמו זה שקראת עכשיו, ולהציע את הניתוח, ההקשר, והסיקור הנחוצים כל כך, במיוחד בתקופה הקשה והדרמטית הזו. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
פאיז וכרימאן, ילדיו של אנאס ג'והא, שנהרגו ונלכדו מתחת להריסות בהפצצה ישראלית בעיר עזה, לצד אישתו של אנאס, לנה (צילום: באדיבות אנאס ג'והא)

משרד הבריאות בעזה מעריך שהמספר הכולל של הנעדרים נע סביב 10,000. פאיז וכרימאן, ילדיו של אנאס ג'והא, שנהרגו ונלכדו מתחת להריסות בהפצצה ישראלית בעיר עזה, לצד אישתו של אנאס, לנה (צילום: באדיבות אנאס ג'והא)

החיפוש הנואש אחרי הילדים הנעדרים בעזה

קבורים מתחת להריסות, אבודים בכאוס, גופות רקובות שכבר לא ניתן לזהות: המאבק למצוא אלפי ילדים שנעלמו במתקפות הישראליות הבלתי פוסקות

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf