צפו: מאות פורטרטים של מבקשי מקלט נתלו ברחובות תל אביב באישון ליל

מאת:
השאירו תגובה
א א א

מאת: אורן זיו, צילומי הפרויקט:-חיים שוורצנברג, אורן זיו וצלמים נוספים

מאות פורטרטים של מבקשי מקלט הכלואים בחולות ונמצאים בסכנת גירוש נתלו הלילה ברחובות תל אביב. בשבועות האחרונים תיעדו קבוצה של צלמים עצמאים מעל ל-500 מבקשי מקלט הנמצאים בסכנת כליאה ללא הגבלת זמן, לאחר שסירבו לחתום ולעבור למדינה שלישית. כמאתיים מבין המצולמים שוהים בחולות, והשאר בתל אביב.

בנוסף, צולמו גם מבקשי מקלט מרחבי הארץ שסכנת הגירוש מרחפת מעל ראשם. בין המצולמים, ישנם אחדים שהועברו השבוע מחולות לסהרונים, לארח שסירבו לעזוב למדינה שלישית.

> בתמונות: מבקשי המקלט צעדו מחולות לסהרונים במחאה על כליאת חבריהם

מאות פורטרטים של מבקשי מקלט נתלו בתל אביב 23.02.2018 (צילום: אקטיבסטילס)

מאות פורטרטים של מבקשי מקלט נתלו בתל אביב 23.02.2018 (צילום: אקטיבסטילס)

"בעוד הממשלה שולחת את הפליטים לכליאה בחולות וסהרונים וגירוש למדינה שלישית, מבקש הפרויקט להנכיח את האנשים אותם מנסה המדינה להעלים מהדיון הציבורי" נסמר מהצלמים.

"בעזרת הצילומים אנו מבקשים להזכיר שהפליטים כאן, מבקשים מקלט, ובמקום זאת מקבלים כלא. הצילומים מבקשים להזכיר לציבור, וגם למקבלי ההחלטות, שגם מי ונשלח למאסר ללא הגבלה, לא יהיה ניתן להשכיח את הסיבה בגללה הגיע לישראל- כדי לבקש מקלט".

> מבקשי מקלט בחולות פתחו בשביתת רעב במחאה על כליאת שבעה מהם בסהרונים

מיכאל, אחד ממבקשי המקלט שהשתתף בפרויקט, סיפר: "אנחנו רוצים שעם ישראל, וגם העולם, ידעו שלא נותנים לנו וויזה וזורקים אותנו לכלא, אבל אנחנו לא הולכים לאוגנדה או רואנדה – אנחנו נישאר בכלא, למרות שאני מקווה שזה לא יקרה".  הוא הוסיף כי "אנחנו רוצים שידעו שאנחנו באמת פליטים, ברחנו כדי להציל את החיים שלנו וממשלת ישראל משקשרת שאומרת שאנחנו ממהגרי עבודה – אבל זה לא נכון".


הצילומים נתלו בין היתר מחוץ לתחנה המרכזית החדשה, בהרצל 16, נחלת בנימין, פינת גרוזנברג, אלנבי 99 ועוד. התערוכה תוצג גם בהפגנה בשבת נגד הגירוש שתתקיים בדרום תל אביב.

> מפגינים דרשו מ"אתיופיאן איירליינס" להפסיק לשתף פעולה עם גירוש הפליטים

מאות פורטרטים של מבקשי מקלט נתלו בתל אביב 23.02.2018 (צילום: אקטיבסטילס)

מאות פורטרטים של מבקשי מקלט נתלו בתל אביב 23.02.2018 (צילום: אקטיבסטילס)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

הדחפורים הרסו משתלה, מגרש למכירת מכוניות ומספרה במקום, שייח' ג'ראח, ב-17 בינואר 2022 (צילום: אורן זיו)

לא היה שום צורך להרוס את בית משפחת סאלחייה

צביעת שטחים לצורכי ציבור, ללא התחשבות במצב הקיים וללא שיתוף התושבים, היא פרקטיקה מקובלת במזרח ירושלים. למרות זאת, המקרה של משפחת סאלחייה היה חריג: במקרים דומים אחרים עיריית ירושלים השתמשה בשטחים הפנויים בלי לגעת בבתי המגורים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf