לאחר שישה חודשי מאסר: שוחררה הסודאנית שנשפטה לתלייה בגין כפירה

מאת:
השאירו תגובה
א א א

מרים יחיא אברהים, האשה הסודאנית שעמדה בפני עונש מוות בעוון כפירה בדת, יצאה היום לחופשי לאחר שישה חודשי מאסר.

מרים, בת 27, נאסרה בעודה בהריון יחד עם בנה הפעוט לאחר שהואשמה בכפירה על שום נישואיה לאדם נוצרי, דרום סודאני המחזיק באזרחות אמריקאית. בעוד שלטענת מרים אברהים היא גדלה כנוצריה ומזדהה כך כל חייה, הרשויות בסודאן ראו בה כמוסלמית שנישואיה אינם חוקיים ומהווים הוקעה פומבית של הדת – פשע שהעונש עליו הוא מוות, על פי החוק הפלילי של סודאן.

בניגוד למקרים רבים אחרים של הפרת זכויות אדם שמתרחשים בסודאן, המאסר של מרים זכה, לפרסום ולגינוי ברחבי העולם – מה שככל הנראה סייע להביא לשחרורה ולמנוע את גזר הדין.

> מאבק בינלאומי על חייה של אשה סודאנית שנשפטה לתלייה בגין כפירה

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

"בן חמש בחקירה, אין בושה למשטרה", קראו המפגינים נגד אלימות המשטרה בעיסאוויה. ההפגנה הערב מול מגרש הרוסים בירושלים (צילום: אורן זיו)

הפגנה מול מגרש הרוסים: "די לענישה הקולקטיבית בעיסאוויה"

כ-300 איש הפגינו הערב מול תחנת המשטרה במרכז ירושלים במחאה על ההתנכלות המתמשכת לשכונה במזרח ירושלים. "דרך עיסאוויה, רוצים להכניע את כל השכונות במזרח העיר", אמרו המפגינים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf