newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

קריאה לפעולה: הצילו את ביקורת התקשורת בישראל

מאת:
השאירו תגובה
א א א

אתר "העין השביעית" מפרסם היום (ראשון) קריאה בהולה לגיוס כספים. האתר זקוק לתמיכה כספית מקוראיו כדי להמשיך להתקיים.

אני חושש שלא מספיק אנשים מכירים את "העין השביעית", וההפסד כולו של כולנו. העין השביעית הוא אתר ביקורת התקשורת החשוב ביותר שפועל בישראל כיום. לאורך שנות קיומו, ראשית כמגזין מודפס ועכשיו כאתר, חושף המגזין את מפת השליטה ואת האינטרסים הכלכליים הסמויים שמפעילים את התקשורת הישראלית, ומציג לקוראים בשפה ברורה ומובנת את הקשרים בין הון, שלטון ועיתון.

אחת מהנקודות החזקות, והבלבדיות, של העין השביעית בעיניי היא תשומת הלב המיוחדת שהוא מקדיש לצומת בין התקשורת והכיבוש. באופן עקבי מבקרים כותביו את הירי, ההרג, הפציעה והמעצר של עיתונאים פלסטינים על ידי הצבא (13 עיתונאים נהרגו בצוק איתן, כעשרים עיתונאים יושבים כיום בכלא הישראלי), ובמקביל מנתחים את העיתונות הישראלית עצמה ואת האופן שבו היא מסקרת (או לא מסקרת) את הנעשה בשטחים.

האתר מציע גם סקירות עיתונות יומיות, דרך נפלאה לדעת איך החדשות מסופרות בכל אחד מהעיתונים הגדולים בארץ, וללמוד הרבה מההבדלים ביניהם. העין השביעית הוא גם כנראה הפלטפורמה הטובה ביותר שיש לדיון על אתיקה ועיתונאות מקצועית, על תקשורת ומשפט, עבודה מאורגנת בעיתונות ועוד.

אישית, כמי שהיה יו"ר ועד עיתונאי מעריב ופעיל במאבק על זכויות העובדים בשתי הקריסות העיתון עבר בשנים האחרונות, וכחבר במזכירות ארגון העיתונאים, אני יכול להעיד שהעבודה של כותבי העין השביעית תרמה רבות למאבק הן על זכויות העובדים והן על האתיקה המקצועית בענף.

עכשיו, אחרי שנים שבהן פעלו אנשי העין השביעית במסרת המכון הישראלי לדמוקרטיה, הפסיק המכון את תמיכתו, וכותבי העין הקימו עמותה והם מנסים להתקיים בזכות עצמם.

המלצה שלי: קראו את העין השביעית. קראו, ותרמו להם. כדי שנוכל כולנו להמשיך להלחם על עיתונות מקצועיות, שקופה וטובה יותר.

***

הערה מנהלתית: עמותת 972 – לקידום עיתונאות אזרחית, שמפעילה את שיחה מקומית, מסייעת לעין השביעית בגיוס הכספים. תרומה דרך הלינק המצורף תעביר כסף לחשבון של "972", אך זה יועבר במלואו לטובת אתר "העין השביעית". עמותת 972 לא רואה שקל מהעזרה הזו לעין השביעית.

> תרמו כאן: עוזרים לעין השביעית לצאת לדרך חדשה

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
ילדים ברצועת עזה, בינואר 2021 (צילום: עבד רחים ח'טיב / פלאש90)

ילדים ברצועת עזה, בינואר 2021 (צילום: עבד רחים ח'טיב / פלאש90)

ישראל התאמצה לחסל אותנו, אבל אנחנו עדיין פה

לפני שנה, כוחות ישראליים פשטו על המשרד של האגודה הבינלאומית להגנה על ילדים – סניף פלסטין. כמה חודשים לאחר מכן, הארגון הוכרז כארגון טרור. אך מה שנועד לבודד אותנו רק חיזק את התמיכה בנו, ואת נחישותנו להמשיך

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf