newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

בדיון על הפיגוע בדומא: מתנחלים חגגו עם שלוש אצבעות באוויר, אחת לכל נרצח

מאת:
השאירו תגובה
א א א

עשרות פעילים הפגינו היום (חמישי) מחוץ לבית המשפט המחוזי בלוד שם התקיים דיון בהארכת מעצרם של אחד הנאשמים ברצח משפחת דוואבשה מדומא. השופטת החליטה להאריך את מעצרו בשבוע נוסף וקבעה את פתיחת המשפט לתחילת ספטמבר.

קבוצת הפעילים, ערבים ויהודים, ואיתם גם חברי הכנסת חנין זועבי ועבד אלחכים חאג׳ יחיא, ליוו את הסבא חוסיין דוואבשה אל פתח בית המשפט. לדיון עצמו הורשו להיכנס רק מעטים, ביניהם חברי הכנסת.

הפגנת התמיכה במשפחה באה בעקבות בקשת המשפחה מפעילי שלום וזכויות אדם בתוך ישראל ללוות אותם לבית המשפט ולא להותירם לבדם, לאחר שבדיונים קודמים הותקפו בידי מתנחלים ופעילי ימין שהגיעו למקום. הפעם, בשל נוכחות המפגינים, המשטרה הרחיקה את המתנחלים בזמן שקראו קריאת בוז, סימנו בידיים שלוש אצבעות כמספר הנרצחים בפיגוע השריפה בדומא וניסו להתסיס את האווירה.

מפגינות מחוץ לבי המשפט המחוזי בלוד בתמיכה במשפחת דוואבשה (סמאח סלאימה)

מפגינות מחוץ לבי המשפט המחוזי בלוד בתמיכה במשפחת דוואבשה (סמאח סלאימה)

יום ראשון הקרוב, 31 ביולי, הוא יום השנה לפיגוע בו נספו בני הזוג סעד וריהאם ובנם הפעוט בן השנה וחצי עלי. אחמד הקטן בן השש הוא היחיד ששרד את ההצתה. עם תום הדיון פנה הסב, חוסיין, למפגינים הערבים והיהודים וביקש מהם להמשיך ולהגיע לכל דיון בבית המשפט עד שהצדק יצא לאור. הוא אמר: "תודה שהייתם עם אחמד בבית החולים ועזרתם לנו. בזכותם החזקנו מעמד עד שהוא השתחרר. כרגע אנחנו לבד מול מערכת המשפט בישראל וצריכים אתכם לאורך כל הדרך. אנחנו משפחה אחת וזה שחברי הכפר שלנו לא רשאים לכנס לישראל לא אומר שאנחנו לבד מול הרוצחים האלו".

> התאומות של חסן כראג'ה יוולדו כשאביהן בכלא ללא משפט

מפגינים מחוץ לבי המשפט המחוזי בלוד בתמיכה במשפחת דוואבשה (סמאח סלאימה)

מפגינים מחוץ לבי המשפט המחוזי בלוד בתמיכה במשפחת דוואבשה (סמאח סלאימה)

הפגנת תמיכה במשפחת דוואבשה מחוץ לבית המשפט המחוזי בלוד (סמאח סלאימה)

הפגנת תמיכה במשפחת דוואבשה מחוץ לבית המשפט המחוזי בלוד (סמאח סלאימה)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

מדינות אירופה שיחררו ניצרה והצטרפו לגשמי הזעם הניתכים עלינו במקביל. הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס בעצרת הכללית של האו"ם (צילום: אמיר לוי / פלאש90)

סוף סוף צונאמי

הצונאמי המדיני שהזהרנו מפניו שנים ניתך עלינו באחת, ובמלוא העוצמה. זה שיושב בקודקוד יודע היטב שאם הצונאמי הזה יימשך, תהיה מדינה פלסטינית בלי שישאלו אותנו בכלל. עדיין אפשר לשנות כיוון, אבל לשם כך צריך להחליף את ההגה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf