newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

הפגנה בתל אביב: לא להסלמה, לא רוצים עוד מלחמה

מאת:
השאירו תגובה
א א א

כ-150 מפגינים הגיעו היום (שישי) בצהריים להפגנת מחאה נגד ההסלמה שארגנה חד"ש במרכז תל אביב בעקבות אירועי הדקירה האחרונים, הלינצ'ים וההרוגים משני הצדדים, ובתגובה למדיניות ההסתה והכיבוש של הממשלה.

המפגינים קראו "לא, לא להסלמה – לא רוצים עוד מלחמה", "התשובה לימין – ישראל-פלסטין", "הימין שבשלטון לא מביא בטחון" ו"יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים".

בין המפגינים היו חברי הכנסת מטעם חד"ש / הרשימה המשותפת איימן עודה, דב חנין ועבדאללה אבו מערוף. "באנו להפר את הדממה ולצעוק בשתי שפות, אך בפוליטיקה אחת, שיש דרך אחרת" אמר איימן עודה. "מטרתנו היא להוציא את כל היהודים והערבים ממעגל האלימות. הרוב הגדול והדומם בשני העמים תומך בחיים ביחד בצוותא".

"לא נידונו למציאות של הרג ופחד ושנאה", הוסיף חנין. "יש דרך אחרת, ואפשר לשחרר את שני העמים לחיים של עצמאות וצדק, למען האמא שמפחדת על הילד שלה בישראל, ולמען האמא שדואגת לעתיד הילד שלה במחנה הפליטים. יורדת עלינו חשכה גדולה, והתשובה לחשכה היא לא לשנוא אותה – אלא להדליק את האור".

המפגינים קראו לממשלה לסיים את הכיבוש בשטחים ולנהל מו"מ לשלום עם ההנהגה הפלסטינית. במהלך ההפגנה עצרו כמה עוברי אורח והביעו תמיכה או התווכחו מעט, אך לא היו אירועי אלימות חריגים.

בתוך כל האימה של הימים האחרונים, היה חשוב ומרגש לראות יהודים וערבים עומדים ביחד ברחוב – לא לבד, לא בבית – וקוראים בקול שיש גם דרך אחרת. שעדיין אפשר לחיות ביחד, אם רק נוותר על הכיבוש.

> הקלפים עדיין בידי ישראל

הפגנה נגד הסלמה בתל אביב (חגי מטר)

הפגנה נגד הסלמה בתל אביב (חגי מטר)

דב חנין ואיימן עודה, הפגנה נגד הסלמה בתל אביב (חגי מטר)

דב חנין ואיימן עודה, הפגנה נגד הסלמה בתל אביב (חגי מטר)

 

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
תמונת מסך מתוך הכתבה של יעל אודם על החינוך בהולנד (קישור בטקסט)

תמונת מסך מתוך הכתבה של יעל אודם על החינוך בהולנד (קישור בטקסט)

השקרים שסיפרו לנו על נפלאות החינוך בהולנד

בניגוד לנטען בכתבה ששודרה בחדשות 12, המיון המוקדם בהולנד אינו נחשב סיפור הצלחה לפי שום מדד. למעשה, מתרגשים שם מאוד מההסללה ועוולותיה, וממליצים דווקא ללכת בדרך הנהוגה בישראל ולבטל את מבחן המיון

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf