הכתובת לא הייתה על המפה: הרוג מפגיעת טיל ביישוב בדואי בלתי מוכר

מאת:
השאירו תגובה
א א א

שוב פגע טיל ביישוב בדואי בלתי מוכר. מפגיעת הטיל, באזור דימונה, נהרג עודה אלוג', בן 32, ועוד ארבעה נפצעו – כולם בני אותה משפחה. אלוג' הובא לקבורה זמן לא רב אחרי שנקבע מותו. בתחילה הודיעו כלי התקשורת על נפילה בשטח פתוח. אבל כמו בתחילת השבוע, אז נפצעו שתי ילדות בדואיות התברר כי השטח הפתוח הוא מיושב, אבל לא מוכר ולכן לא נמצא על המפה.

כפי שפורסם לראשונה ב"שיחה מקומית" סוללות כיפת ברזל פועלות על פי מפות המדינה בהן לא מופיעים הכפרים הבדואים הבלתי מוכרים, ומשום כך במקרים רבים אינן מיירטות טילים הנורים לכיוונם. בנוסף, בכפרים הללו אין כל מיגון מתאים ובהישמע אזעקות מיישובים סמוכים (אם הם קרובים מספיק כך שניתן לשמוע את האזעקות) לא נותר לתושבים אלא להישכב על הקרקע ולהתפלל שהטיל לא ייפול עליהם.

ביום רביעי האחרון הגישה האגודה לזכויות האזרח, עתירה לבג"צ – בשם תושבים החיים ביישובים בדואים בנגב והארגונים רופאים לזכויות אדם, המועצה לכפרים בלתי מוכרים, פורום דו קיום בנגב, ועמותת במקום – בדרישה לחייב את מפקד פיקוד העורף ואת שר הביטחון לדאוג למיגון הולם ביישובים הבדואים בנגב- המוכרים והלא מוכרים. החלטה בעתירה צפויה להינתן בימים הקרובים. כולי תקווה שהיא תינתן לפני שייגבו קורבנות נוספים.

> יש ילדות ישראליות שכיפת ברזל לא מחפה עליהן

> בדואים בנגב מוחים: המדינה לא מספקת מיגון מטילים בכפרים

> באר שבע, עיר ללא מקלט

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

בהולנד 30% מהדירות נמצאת בבעלות ציבורית. בישראל - שני אחוז בלבד. פרויקט בנייה ברמת בית שמש (צילום: הדס פרוש / פלאש 90)

נתניהו לא הצליח לתת לישראלים חלופה לרכישת דירה

נתניהו התגאה היום שהצליח "ליישר" את מחירי הדירות, אבל המחירים נשארו גבוהים מאוד. באירופה יש לאזרחים אופציות אחרות, בישראל - לא. שוק הדיור נשאר מחולל אי-השוויון הגדול ביותר

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
שיחה מקומית תלויה בך. תרמו עכשיו
תרמו עכשיו
silencej89sjf