newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

החזית החדשה של הממשלה נגד מחאה: הרופאים

מאת:
השאירו תגובה
א א א

זה מדהים איך זה הולך ממש לפי הספר. נורא קל לגייס את הציבור נגד "האויב המשותף" – הפלסטינים. משם כמובן שקצרה הדרך לכל מי שמשתף פעולה איתם: אנרכיסטים נגד הגדר, פעילי שלום ועוד. משם לארגוני זכויות אדם, למי שמממן ארגוני זכויות אדם, למי שבשמאל למי שכותב כמו או על מי שבשמאל, למי שמעביר ביקורת על מדיניות הממשלה בכלל, גם בתחומים לא קשורים בכלל לנושא הפלסטיני (נגיד: הגז).

כך הימין גדל ומתחזק (וחלקים מהשמאל לא פעם פשוט עוזרים לו).

הפעם הגיע תורם של הרופאים. הקרב על מעצרו המנהלי (ועל חייו) של מוחמד עלאן עוד לא נגמר, ועכשיו גלעד ארדן כבר מסמן את היעד הבא. "ההחלטה על שחרורו של המחבל עלאן נגרמה בראש ובראשונה כתוצאה מעמדתה של ההסתדרות הרפואית, בראשות ד״ר אידלמן, שלא לטפל במחבלים שובתי רעב עד לאובדן הכרה ועד לחשש לנזק בלתי הפיך", כותב ארדן בעמוד הפייסבוק שלו. (שחרור? איזה שחרור? הבן אדם צמח בבית החולים).

והוא ממשיך: "לכל אורך תקופת אשפוזו, ד״ר אידלמן דרש מהרופאים ואיים עליהם שלא לפעול לפי חוק זכויות החולה למרות החלטות ועדת האתיקה של בתי החולים. הגיע הזמן שההסתדרות הרפואית והעומד בראשה יכבדו את החוק במקום לנקוט בפעולות שמובילות בסופו של דבר לשחרור מחבלים".

ארדן מסמן את היעד הבא. אויבי המדינה החדשים הם הרופאים, או לפחות – אלה בהם שיישארו נאמנים להנהגה הנוכחית של ההסתדרות הרפואית, לכללי האתיקה, לחוק הבינלאומי ולמצפונם. אני בטוח שזאת לא תהיה ההתבטאות האחרונה, וגם המעשים עוד יגיעו.

> בג"ץ לעצור המנהלי: תשתחרר ממעצר רק אם תהפוך לצמח

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
שר האוצר, אביגדור ליברמן, במסיבת עיתונאים בירושלים, ב-17 באוגוסט 2022 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

שר האוצר, אביגדור ליברמן, במסיבת עיתונאים בירושלים, ב-17 באוגוסט 2022 (צילום: יונתן זינדל / פלאש90)

האוצר משתלט על החינוך, ומסכן את עתיד המדינה

המשא ומתן על שכר המורים רחוק מלהיות רק מאבק על כסף. זהו מאבק על צביונה החברתי העתידי של ישראל. אם יתממש חזונו של משרד האוצר, במערכת החינוך יישארו רק מורים חלשים, ובתי הספר שמשרתים אוכלוסיות מוחלשות יישארו מאחור

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf