newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

איומים ברצח כלפי סטודנטים ערבים באוניברסיטת בן גוריון. הוגברה השמירה במעונות

מאת:
השאירו תגובה
א א א

גל הגזענות הרצחנית שהתגבר לאחרונה בישראל לא פסח גם על אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. ביום שישי האחרון (4.7) רוססה במעונות הסטודנטים (מעונות ד') כתובת "מוות לערבים".

למחרת מצאו מספר סטודנטים וסטודנטיות ערביות מתחת לדלתות דירותיהם במעונות מכתב איום ברצח:

"ערבי טוב זה מת! אתה הבא בתור עם ישראל חי"

"ערבי טוב זה מת! אתה הבא בתור עם ישראל חי"

"אתה השני בתור, נקמה לעם ישראל"

"אתה השני בתור, נקמה לעם ישראל"

"מוות לערביות, עם ישראל חי"

"מוות לערביות, עם ישראל חי"

דיראן שלאבנה, ראש המדור לקידום סטודנטים ערבים ובני מיעוטים, פנתה בעקבות כך לרשויות אוניברסיטת בן גוריון וכתבה:

האלימות והגזענות השוטפת את המדינה אינה תופעה חדשה. אולם לצערי היא הופכת כמעט ללגיטימית ומאופיינת באזלת יד, בלתי ניתנת לעיכול מצד כל הגורמים האמונים על שמירת החוק.

את הדברים הללו אני כותבת לאחר תלונות שהגיעו אלי מסטודנטים ערבים בבאר שבע, זאת כבר לאחר שפנו למשטרה ונענו בזלזול יוצא דופן, בטענה כי אין מה לעשות וכי מדובר בשטויות.

בימים בהם סטודנטים ערבים אחרים במוסודת החינוך בישראל נענשים על אמירות כאלה ואחרות מן הראוי שמעשה זה יטופל בחומרה. הגזענות איננה עוצרת כשמדובר באזרחים הערבים במדינה, הודעת גינוי אותה קיבלו כלל הסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון, היא נחמדה אולם היא הדבר האחרון בשרשרת הפעולות המיידיות אותן יש לעשות באופן בהול.

על האוניברסיטה לקחת אחריות על חיי הסטודנטים שלה ולטפל טיפול ראוי במעשה, אין מדובר בעשבים שוטים אלא באלימות הולכת וגוברת אשר אינה מקבלת מענה. יש לפעול להגביר בטחון ואכיפת זכויות הסטודנטים הערבים בכל המוסדות האקדמיים בארץ, לוודא התערבויות מידית של כל רשויות החוק והמוסדות הרלוונטיים.

כלל הסטודנטים ואלו החוששים לביטחונם האישי, מצפים ובצדק להעמדה לדין ובטיפול של כי מי שלקח חלק ו/או יזם חלק מן הפעולות הגזעניות המתועדות במצלמות הנמצאות במעונות הסטודנטים והן בשאר האמצעים הנדרשים לכך.

בתגובה לאירועים דיקאן הסטודנטים באוניברסיטה, פרופ' משה כספי, דאג להגברת השמירה במעונות הסטודנטים ושלח מכתב בדואר אלקטרוני לכלל הסטודנטים בזו הלשון:

בימים האחרונים אנחנו בעיצומו של גל אלימות והתלהמות ואנחנו מקווים שגל זה יחלוף ונוכל לחזור לשגרה של דו-קיום יהודים-ערבים בכבוד הדדי. במעונות הסטודנטים נמצאו כתובת נאצה נגד ערבים, ומכתבי איום.

האוניברסיטה מתנערת במלוא העוצמה מהתופעה, וקוראת לציבור הסטודנטים להתנהג בצורה הולמת ומכבדת. הנהלת האוניברסיטה עושה את מירב המאמצים למנוע כל מעשה שנאה ואלימות.

מחלקת הביטחון חוקרת את התופעה ומתגברת את השמירה בשטח האוניברסיטה ובמעונות הסטודנטים. אני קורא לכל אחד ואחת מצבור הסטודנטים לגלות סבלנות וסובלנות בימים אלה, ולדווח על מקרים חריגים.

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
תמונת מסך מתוך הכתבה של יעל אודם על החינוך בהולנד (קישור בטקסט)

תמונת מסך מתוך הכתבה של יעל אודם על החינוך בהולנד (קישור בטקסט)

השקרים שסיפרו לנו על נפלאות החינוך בהולנד

בניגוד לנטען בכתבה ששודרה בחדשות 12, המיון המוקדם בהולנד אינו נחשב סיפור הצלחה לפי שום מדד. למעשה, מתרגשים שם מאוד מההסללה ועוולותיה, וממליצים דווקא ללכת בדרך הנהוגה בישראל ולבטל את מבחן המיון

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf