שריפה נוספת תוך שבוע בנווה שלום: חשד להצתה

לפני שבוע נשרף המבנה הישן של בית הספר לשלום ביישוב, ואתמול פרצה שריפה במבנה ספריית השלום. נזק כבד נגרם לשני המבנים. הרקע למעשה הוא ככל הנראה פלילי

מאת:
השאירו תגובה
א א א

היום (שני) בלילה פרצה שריפה במבנה ספריית השלום על שם פרד סיגל בנווה שלום, יישוב משותף למשפחות יהודיות וערביות. זאת, לאחר שבלילה של ה-1 בספטמבר נשרף בית הספר לשלום ביישוב, ומה שנותר מתכולתו הועבר למבנה הספרייה.

השריפה ב-1 בספטמבר גרמה נזק כבד למבנה. לפי מערך הכבאות קיים חשד כי השריפה נגרמה מהצתה, ונפתחה חקירת משטרה בעניין. רק אתמול התקבלו תוצאות בדיקות המעבדה שביצעה חברת הביטוח, שמצאו שרידי חומר דליק.

בית הספר בנווה שלום אחרי השריפה (צילום: באדיבות התושבים)

בית הספר בנווה שלום אחרי השריפה (צילום: באדיבות התושבים)

מבנה הספריה הוא מודרני יותר ויש בו מערכת כיבוי אש אוטומטית, ולכן נשרף רק מרחב אחד (החלל המרכזי) ונגרם בעיקר נזק לרהיטים. עם זאת, המים והפיח גרמו נזק גם לאמנות שהוצגה במקום ולספרים. גם במקרה הזה הוגשה תלונה למשטרה.

מנהלת קשרי החוץ של היישוב, סמאח סלאימה (שכותבת ב"שיחה מקומית"), אמרה כי "התעוררנו ב-1 בספטמבר למציאות קשה של שריפת המבנה ההיסטורי של בית הספר לשלום, שבו התקבלה ההחלטה להקים את הכפר לפני 40 שנה ושבו מתקיימים כל כנסי השלום והאירועים. המוסד הוציא 70 אלף בוגרים במהלך השנים. המבנה נשרף כליל, ובימים האחרונים העברנו את השאריות של תכולתו למבנה שנשרף אתמול.

"זו המתקפה השנייה בתוך שבוע על מפעל החיים המשותפים שלנו ואג'נדת השלום והצדק. מדובר בעליית מדרגה בשנאה, בהסתה, בהקצנה וברפיון המבזה של שלטון החוק אל מול כוחות הרשע".

donate

ח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת אמר כי נמסר לו שההצתה היא ככל הנראה על רקע פלילי. עם זאת, לדבריו, "התוצאה בשטח, בין אם הרקע גזעני ולאומני הוא פלילי, היא זהה. הצתת בית ספר היא טרור. היא מסכנת חיים והורסת חיים של קהילה שלמה. אני קורא למשטרה למצוא את הפושעים, לא משנה מה המניע המעוות שלהם".

ממשטרת ישראל נמסר: "בעקבות שני המקרים שהתרחשו לאחרונה, נפתחו במשטרה חקירות המתנהלות בימים אלו. מטבע הדברים לא נפרט אודות חקירות שמתנהלות, אולם נציין כי במסגרת החקירות בוצעו ועוד יבוצעו כל הפעולות הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת".

הספרייה בנווה שלום אחרי השריפה (צילום: סמאח סלאימה)

הספרייה בנווה שלום אחרי השריפה (צילום: סמאח סלאימה)

א א א
ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
מודעות שתלו פעילות נגד הכיבוש בירושלים. (צילום: שרונה וייס/ אקטיבסטילס)

מודעות שתלו פעילות נגד הכיבוש בירושלים. (צילום: שרונה וייס/ אקטיבסטילס)

פעילות קיבלו דו"ח על תליית מודעה "בעלת תוכן פוליטי"

פעילי עומדים ביחד, הגוש נגד הכיבוש ופרי ג'רוזלם יצאו אתמול בלילה למבצע חלוקת פליירים ותליית פוסטרים. פקחי עיריית ירושלים ושוטרים החרימו את החומרים, עיכבו את הפעילות וחילקו דו"חות. עו"ד גבי לסקי: "זו החרמה שלא כדין, עדיין מותר להסתובב עם חומרים פוליטיים ביד"

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf