שעות אחרי פרסום המדגמים: הרשימה השלישית בגודלה לא מופיעה בטלוויזיה

נראה שגם 13 מנדטים לא מספיקים כדי שעורכי הטלוויזיה יחשבו שהערבים רלוונטים לפריים טיים

מאת:

השעה 12 וחצי בלילה, ונכון לעכשיו אף אחד מערוצי הטלוויזיה לא ראה לנכון לשדר מהמטה של הרשימה השלישית בגודלה, הרשימה המשותפת. כנראה משום שזו המפלגה של הערבים, אלה שבמהלך כל היום האחרון הפחידו אותנו בצורה אינטנסיבית שהם "נעים בכמויות אדירות לקלפי".

מאז השעה עשר חלפו על המסך בשלושת הערוצים בבליל בלתי נגמר גלעד ארדן, ליברמן על חמשת המנדטים שלו, בנט ואורי אריאל מהבית היהודי שספג מהלומה, זהבה גלאון על חמשת המנדטים בקושי שלה, כחלון שרואיין בשידור ישיר בביתו, שלי יחימוביץ, יאיר לפיד, ואפילו ראובן אדלר, היחצ"ן של המחנה הציוני שהופיע לבוש במעיל ביזאר בכל הערוצים. וזה רק מדגם.

והיכן הרשימה השלישית בגודלה? עד כה קיבלו הצופים בערוצי הטלוויזיה את איימן עודה לכמה דקות חטופות בראיון בערוץ הראשון, ולהצצה קצרצרה בערוץ 10. ראשי הרשימה המשותפת, שהובילו בחודש וחצי קמפיין מרשים ומלא תקווה, ועשויים להיות כף המאזניים בין ממשלת ימין קיצוני לממשלת שמאל – נעדרים בצורה בוטה מהמסך.

13 המנדטים של הערבים לא רצויים בפריים טיים גם כאשר הם עושים מסע מדהים שמטרתו להגיע ללב מוקדי ההשפעה. איימן עודה, שהפך תוך שבועות ספורים מאיש אלמוני בציבור היהודי למי שמצליח לכבוש לבבות, דב חנין, חבר הכנסת המצטיין, אחמד טיבי ואחרים, שוב נמחקים בגסות על ידי אותם אנשי תקשורת, שבקרוב שוב יתראיינו ויספרו בגילוי לב כמה שהתקשורת היא שמאלנית.

במטה של הרשימה המשותפת מתוסכלים. האולם בנצרת מלא, האווירה חמה וצוותי השידור של כל הערוצים פרוסים עם מיטב הכתבים שליוו בשבועות האחרונים את הרשימה המשותפת, אבל נראה שעבור עורכי ערוצי המינסטרים התקווה כבר נגמרה, והערבים יכולים לחזור למקום הטבעי שלהם. רחוק מהמסך. רחוק מהעין.

> בדרכים: כותבות וצלמי שיחה מקומית מדווחים בחירות

אחמד טיבי, דב חנין ואיימן עודה, נצרת (אכרם דרווישי / אקטיבסטילס)

אחמד טיבי, דב חנין ואיימן עודה, נצרת (אכרם דרווישי / אקטיבסטילס)

אז מה שפספסתם בין היתר זה את הקריאה של דב חנין, שאמנם לא מכוונת ישירות להרצוג, אבל לא ניתן לפרש אותה אחרת: "הרשימה המשותפת היא הכוח השלישי בכנסת ואנחנו מתכוונים להשתמש בכוח הזה. התוצאות המסתמנות מראות שאפשר לסיים את שלטון הימין הקיצוני. תסתכלו על המספרים ותראו זאת. הערב קראתי להרצוג, ממטה הרשימה המשותפת בנצרת, שלא להצטרף לממשלה משותפת עם הימין ולפתוח בהידברות כדי לקדם אפשרות אחרת. אנחנו מצידנו נעשה הכל כדי למנוע את חזרת הימין הקיצוני לשלטון".

ואת איימן עודה, ראש הרשימה שאמר: "אנחנו נמנע מהימין להרכיב את הממשלה הבאה. הרשימה המשותפת היא סיפור הצלחה. אנחנו נמצאים בעיצומו של אירוע היסטורי".

> בחירות 2015: היום בו בחרנו לירוק על הערבים

הרשימה המשותפת, נצרת (אכרם דרווישי / אקטיבסטילס)

הרשימה המשותפת, נצרת (אכרם דרווישי / אקטיבסטילס)

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
"לעשות נקמה בגויים". הפגנת ימין בשייח׳ ג׳ראח, לאחר שנערה פלסטינית דקרה מתנחלת (צילום: אורן זיו)

"לעשות נקמה בגויים". הפגנת ימין בשייח׳ ג׳ראח, לאחר שנערה פלסטינית דקרה מתנחלת (צילום: אורן זיו)

חשש בשייח' ג'ראח: הדקירה תנוצל להגברת הלחץ על הפלסטינים

הדקירה של מתנחלת משייח' ג'ראח בידי נערה פלסטינית הזכירה בשכונה הזו אין ממש שכנות בין יהודים וערבים. הפגנת הימין בשכונה והתנהגות משטרה עלולים לסמן ששייח' ג'ראח שוב בדרך להיות חברון

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf