newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

שעות אחרי פרסום המדגמים: הרשימה השלישית בגודלה לא מופיעה בטלוויזיה

נראה שגם 13 מנדטים לא מספיקים כדי שעורכי הטלוויזיה יחשבו שהערבים רלוונטים לפריים טיים

מאת:
השאירו תגובה
א א א

השעה 12 וחצי בלילה, ונכון לעכשיו אף אחד מערוצי הטלוויזיה לא ראה לנכון לשדר מהמטה של הרשימה השלישית בגודלה, הרשימה המשותפת. כנראה משום שזו המפלגה של הערבים, אלה שבמהלך כל היום האחרון הפחידו אותנו בצורה אינטנסיבית שהם "נעים בכמויות אדירות לקלפי".

מאז השעה עשר חלפו על המסך בשלושת הערוצים בבליל בלתי נגמר גלעד ארדן, ליברמן על חמשת המנדטים שלו, בנט ואורי אריאל מהבית היהודי שספג מהלומה, זהבה גלאון על חמשת המנדטים בקושי שלה, כחלון שרואיין בשידור ישיר בביתו, שלי יחימוביץ, יאיר לפיד, ואפילו ראובן אדלר, היחצ"ן של המחנה הציוני שהופיע לבוש במעיל ביזאר בכל הערוצים. וזה רק מדגם.

והיכן הרשימה השלישית בגודלה? עד כה קיבלו הצופים בערוצי הטלוויזיה את איימן עודה לכמה דקות חטופות בראיון בערוץ הראשון, ולהצצה קצרצרה בערוץ 10. ראשי הרשימה המשותפת, שהובילו בחודש וחצי קמפיין מרשים ומלא תקווה, ועשויים להיות כף המאזניים בין ממשלת ימין קיצוני לממשלת שמאל – נעדרים בצורה בוטה מהמסך.

13 המנדטים של הערבים לא רצויים בפריים טיים גם כאשר הם עושים מסע מדהים שמטרתו להגיע ללב מוקדי ההשפעה. איימן עודה, שהפך תוך שבועות ספורים מאיש אלמוני בציבור היהודי למי שמצליח לכבוש לבבות, דב חנין, חבר הכנסת המצטיין, אחמד טיבי ואחרים, שוב נמחקים בגסות על ידי אותם אנשי תקשורת, שבקרוב שוב יתראיינו ויספרו בגילוי לב כמה שהתקשורת היא שמאלנית.

במטה של הרשימה המשותפת מתוסכלים. האולם בנצרת מלא, האווירה חמה וצוותי השידור של כל הערוצים פרוסים עם מיטב הכתבים שליוו בשבועות האחרונים את הרשימה המשותפת, אבל נראה שעבור עורכי ערוצי המינסטרים התקווה כבר נגמרה, והערבים יכולים לחזור למקום הטבעי שלהם. רחוק מהמסך. רחוק מהעין.

> בדרכים: כותבות וצלמי שיחה מקומית מדווחים בחירות

אחמד טיבי, דב חנין ואיימן עודה, נצרת (אכרם דרווישי / אקטיבסטילס)

אחמד טיבי, דב חנין ואיימן עודה, נצרת (אכרם דרווישי / אקטיבסטילס)

אז מה שפספסתם בין היתר זה את הקריאה של דב חנין, שאמנם לא מכוונת ישירות להרצוג, אבל לא ניתן לפרש אותה אחרת: "הרשימה המשותפת היא הכוח השלישי בכנסת ואנחנו מתכוונים להשתמש בכוח הזה. התוצאות המסתמנות מראות שאפשר לסיים את שלטון הימין הקיצוני. תסתכלו על המספרים ותראו זאת. הערב קראתי להרצוג, ממטה הרשימה המשותפת בנצרת, שלא להצטרף לממשלה משותפת עם הימין ולפתוח בהידברות כדי לקדם אפשרות אחרת. אנחנו מצידנו נעשה הכל כדי למנוע את חזרת הימין הקיצוני לשלטון".

ואת איימן עודה, ראש הרשימה שאמר: "אנחנו נמנע מהימין להרכיב את הממשלה הבאה. הרשימה המשותפת היא סיפור הצלחה. אנחנו נמצאים בעיצומו של אירוע היסטורי".

> בחירות 2015: היום בו בחרנו לירוק על הערבים

הרשימה המשותפת, נצרת (אכרם דרווישי / אקטיבסטילס)

הרשימה המשותפת, נצרת (אכרם דרווישי / אקטיבסטילס)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן

במקום דגל, רבים בציונות הדתית רואים בכפייה הדתית אבן נגף ביחסים בין הדת לאזרחים היהודים. ראשי "ימינה" במערכת הבחירות בספטמבר (צילום: בן דורי / פלאש 90)

הציונות הדתית מתפצלת, רק הסיפוח מחבר בין חלקיה

הטלנובלה שליוותה את הקמת ימינה ברגע האחרון ממש משקפת את המחלוקת העמוקה בין חרד"לים וליברלים בציונות הדתית. המכנה המשותף היחיד הוא הימין המדיני. מעבר לו, מסתתרת תהום עמוקה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf