newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

שיחה מקומית מחפשת תחקירנית וכותבת לפרויקט עיתונאי בארכיון מסווג

לפרויקט שיימשך שישה חודשים, שיחה מקומית מחפשת תחקירנית בעלת ניסיון, שתסרוק באופן שיטתי ותסכם מידע המצוי במסמכים האצורים בארכיון מסווג

מאת:

המודעה מנוסחת בלשון נקבה אך פונה לשני המינים.

 מעט עלינו

"שיחה מקומית" היא אתר חדשות ופרשנות, המוקדש לעיתונות נוקבת ומעמיקה בנושאים הבוערים שמעסיקים את החברה בישראל. אנו מקפידים על מקצועיות ואמינות ברמה הגבוהה ביותר, לצד תמיכה בלתי מסויגת בהתנגדות לכיבוש, ובחתירה לשלום, לשוויון, לצדק חברתי, לשקיפות ולחופש המידע. האתר מעסיק צוות עורכים מקצועי ויוצא לאור תחת ניהול משותף של עמותת "972 – לקידום עיתונאות אזרחית" וארגון  Just Vision.

מתוך מחויבות לגיוון בצוות שלנו, אנחנו מעודדים במיוחד הגשת מועמדויות של נשים, פלסטיניות, מזרחיות, ממוצא בריהמ"ל או אתיופיה, וחברות הקהילה הלהטבפא"קית.

על התפקיד

השגנו גישה בלעדית לארכיון שמתעד עוולות של המדינה כלפי פלסטינים. אנחנו מחפשים תחקירנית בעלת ניסיון, שתסרוק (תקרא) באופן שיטתי בארכיון, תסכם מידע המצוי במסמכים האצורים בו, ותעבד את הדברים לדיווח שיאפשר לקבל החלטות לגבי שימוש עיתונאי במידע. בהמשך, תפקיד התחקירנית יהיה לכתוב פרויקט עיתונאי על בסיס החומרים לצורך פרסום.

העבודה תהיה מול צוותי העריכה של שיחה מקומית ומגזין 972+, וצוות מחקר אקדמי, שעובד במקביל.

משך העבודה: 6 חודשים.

מיומנויות נדרשות

  • ניסיון מוכח בעבודת תחקיר, במיוחד בארכיונים.
  • יכולת כתיבה עיתונאית-סיפורית ברמה הגבוהה ביותר, שתנגיש חלק מהמידע שייכרה לפרסום בשיחה מקומית ו-972+.
  • ניסיון ניכר בשימוש בכלי מיון ודירוג.
  • ניסיון הן בעבודה הדורשת ניהול עצמי והן בעבודת צוות.
  • דיסקרטיות מוחלטת.
  • יכולת מוכחת של עמידה בלוחות זמנים.
  • עברית – חובה. ערבית – יתרון.

תנאי העסקה

משרה חלקית (חצי משרה), משכורת הוגנת, תנאים סוציאליים, החזר הוצאות.

העבודה בעיקר בארכיונים, המצויים בתל אביב, וכוללת גם פגישות בתל אביב, וכן עבודת כתיבה, שיכולה להיעשות בבית או במשרדינו.

להגשת מועמדות יש למלא את הטופס הזה, להזין בו קו"ח, ולצרף מכתב שמסביר את הסיבה שאת מעוניינת בתפקיד ומדוע את מתאימה לו. התאריך האחרון להגשות הוא 10 באפריל, 2022. תחילת עבודה, בסביבות אמצע מאי. שאלות אפשר לשלוח ל-hiring@mekomit.co.il.

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
אריאל שרון בחווה שלו בנגב, ב-1997 (צילום: גדעון מרקוביץ / פלאש90)

אריאל שרון בחווה שלו בנגב, ב-1997 (צילום: גדעון מרקוביץ / פלאש90)

"שטחי האש נתפסו למטרה אחת: רזרבת קרקעות להתיישבות"

חשיפת "שיחה מקומית": כבר בישיבה ב-1979 הסביר אריאל שרון כי הכריז על כל שטחי האש בגדה המערבית כדי לאפשר את העברת האדמות למתנחלים. לפי מסמכים נוספים שאותרו בארכיון המדינה, שטח האש בדרום הר חברון, שמשמש כעת תירוץ לגירוש של כ-1,000 איש מביתם, נועד גם להפריד בין הבדואים אזרחי ישראל לפלסטינים

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf