newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

היי נפתלי בנט, אולי תפסיק לחגוג את הטרנספר בסילוואן?

נפתלי בנט חוגג את גירושם של פלסטינים מבתיהם, מברך על התיישבות יהודים במקומם, מתעלם מכשלונו לדאוג לדיור לאזרחים בכל מקום אחר בארץ, ומשקר על ההתנחלות החדשה

מאת:

נפתלי בנט שלום,

הקשבתי לנאום שלך סמוך לשער האשפות, כמה סימבולי, שם סיפרת בהתרגשות עצומה על כניסת המתנחלים לסילוואן.

ראשית בטח תשמח לשמוע שגרמת לעוד יהודי לצום ביום כיפור, כי אחרי שצפיתי בנאום שלך הקאתי את נשמתי ולא נראה לי שאוכל להכניס דבר מה לפי בקרוב.

זה לא שלא הערכתי את העובדה ששיבחת את המתנחלים על כך שהפעם פעלו לפי חוק, שהרי מי כמוך מכיר אותם. וחשוב כמובן לתת חיזוק חיובי לפושעים כשהם במקרה אוחזים בדרך הישר. אבל החיוך המבחיל כשאתה מספר על כמה שאתה מרוצה מכך שפלסטינים נזרקו מבתיהם בסילוואן ומתנחלים ישנים במיטותיהם פשוט היה מעט מוגזם לטעמי. אני מבין שזה חלק מאג'נדת ה"ערב-ריין" של הרב שלך, אבל זה לא מצדיק שום דבר, לדעתי.

גם הצביעות שלך לא עזרה. כשמפלגתך אחראית על תיק השיכון ולא בנתה דירה אחת של דיור ציבורי, כשאורי אריאל זורק זכאי דיור ציבורי לרחוב כדי לשכן במקומם גרעינים תורניים, איך אתה לא מתבייש לדבר על שישה בתים שקנו במיליונים רק כדי לטהר אתנית אוכלוסייה, ואף אחד מהם כמובן לא מיועד לזכאים?

אבל יותר מזה – באמת היית חייב לשקר כל כך הרבה? אני יודע שבשביל ארץ ישראל מותר לשקר אבל נדמה שהפעם הגזמת. הנה רשימה חלקית.

"אירוע בקנה מידה היסטורי: לראשונה בעיר דוד (שנקראה פעם סילוואן, הוא אומר קודם) יש רוב ישראלי ולכן היא תישאר ישראלית".

שקר. יש להניח שהוא התכוון להגיד יהודי ולא ישראלי (כמו בכל הנאום), אבל גם אחרי כניסת המתנחלים יש בקושי 18% יהודים באזור. סילוואן בשום הסכם לא תהיה ישראלית. "נקראה פעם סילוואן"? מהיום אני מחליט לקרוא לאדם שפעם נקרא נפתלי בנט "הדבר-שלשלשת-עופות-מתביישת-ליפול-עליו-מפאת-כבודה". אני מקווה שתביא כבוד לשם החדש ושהוא לא יפריע לך בראיונות עבודה.

"בלילה אחד אכלסו עשרות רבות של בתים". שקר, אכלסו שישה בתים.

"הכפילו את מספר המשפחות". שקר. לא משפחות נכנסו לסילוואן כי אם שכירי חרב מועסקים על ידי עמותת מתנחלים.

"קבוצה נפלאה שלפני 25 שנה התחילה לקנות את הבתים בכסף מלא". שקר. כמובן שהתואר נפלאה הוא סובייקטי, לדעתי קבוצה שעוסקת בניקוי אתני של אזור מפלסטינים כדי שיהודים יתנחלו במקומם לא יכולה להיחשב נפלאה, אבל כל אחד עם סולם הערכים שלו. לגבי החלק השני, הם לא קנו ב-25 השנה האחרונות את הבתים בכסף מלא. הם השתמשו בחוק נכסי נפקדים הגזעני כדי לפנות פלסטינים. אלא שלאחרונה בג"ץ איים לבטל את החוק הגזעני אם ישתמשו בו במזרח ירושלים, וזה לא שהיועץ המשפטי לממשלה לא ניסה. לכן רק עתה, לעת צרה, הם עברו למאמץ של ניקוי אתני של האזור מפלסטנים והושבה במקומם של יהודים באמצעים כלכליים.

"כאן דוד הקים את ממלכתו": בדל הוכחה?

בקיצור, צום קל מחר שיהיה לך.

> מתנחלים השתלטו לפנות בוקר על בתים בסילוואן

אנחנו המומות ומזועזעים, דואגות ומפוחדים מאירועי התקופה האחרונה.

בימים כאלה יש מי שדורשים מעיתונות "לבחור צד". הצד שבחרנו ברור: אנחנו עומדים לצד כל מי שאיבדו את יקיריהם במלחמה הזו; לצד כל מי שנאלצו לנוס על נפשם ולהותיר אחריהם בית; לצד כל מי שחרדים לחייהם ולחיי משפחתם ואהוביהם, בישראל, בעזה ובגדה המערבית.

בימים אלה, אנחנו מרגישות ומרגישים שקולנו, הקול של פלסטינים וישראליות נגד הכיבוש ולמען שלום צודק, ביטחון וחירות לכל, חשוב מתמיד. הסיפורים החשובים שלא מסוקרים בתקשורת המיינסטרים רבים מספור, אך משאבינו מוגבלים. בעזרתך נוכל להביא לציבור הולך וגדל סיפורים כמו זה שקראת עכשיו, ולהציע את הניתוח, ההקשר, והסיקור הנחוצים כל כך, במיוחד בתקופה הקשה והדרמטית הזו. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן

מדינות אירופה שיחררו ניצרה והצטרפו לגשמי הזעם הניתכים עלינו במקביל. הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס בעצרת הכללית של האו"ם (צילום: אמיר לוי / פלאש90)

סוף סוף צונאמי

הצונאמי המדיני שהזהרנו מפניו שנים ניתך עלינו באחת, ובמלוא העוצמה. זה שיושב בקודקוד יודע היטב שאם הצונאמי הזה יימשך, תהיה מדינה פלסטינית בלי שישאלו אותנו בכלל. עדיין אפשר לשנות כיוון, אבל לשם כך צריך להחליף את ההגה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
silencej89sjf