newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

מתנגדים לכדורגל בשבת? תהפכו אותנו לאיראן!

אורי משגב זועם. הוא זועם על שחקני הכדורגל שלא מוכנים לחלל שבת, על שופטת שחטאה בכך שלמדה בבר אילן ועל מירי רגב, כמובן. מבחינתו, אם יש דבר אחד שאסור להתפשר עליו במדינה - זה כדורגל בשבת

מאת:
השאירו תגובה
א א א

תקראו את שלושת הטורים האחרונים של אורי משגב ואחר כך תשאלו את עצמכם שוב למה מי שמתיימר להיקרא בישראל שמאל לא מצליח לסחוף אחריו את הציבור. בשניים הקודמים הוא הכתיר את הגנרל הבא למלך וירד על "הטהרנים" שלא מוכנים "להתלכלך", כלומר להתפשר על הקווים האדומים שלהם.

בטור שלו מאתמול (ראשון) משגב מסמן דווקא את הקו האדום שלו, שהחצייה שלו היא שבירת כלים שלאחריה ישראל הופכת – כן, ניחשתם נכון – לאיראן: קיום משחקי כדורגל בשבת. זה, עבור משגב, המגרש האמיתי עליו נלחמים על דמותה של המדינה, חשוב יותר מסוגיית איראן, נניח, שהיא רק "רעש רקע" שמפריע לדון בסלע קיומנו המאויים כעת על ידי "החומיינסטים".

הוא אוהב את המונח הזה, משגב. חומייניסטים. הוא חוזר עליו שוב ושוב, תוך לעג עמוק ל"מתחזקים" שמבקשים, רחמנא ליצלן, שלא יכפו עליהם לעבוד בשבת. כמה הוא בז להם, כמה תיעוב מטפטף מבין השורות שלו על הכדורגלנים שפנו לבית המשפט כדי להפסיק את המשחקים בשבת.

כמה לעג למירי רגב שתמכה בפנייה שלהם, כמה לעג לשופטת שקיבלה את בקשתם, שהיא "אחת משלהם – בוגרת תיכון דתי ברמת גן, שעשתה שירות לאומי והוסמכה למשפטים באוניברסיטת בר אילן". "צרות מוחין", "בורות". משגב שולף פה את כל התותחים הרטוריים. תפציצו כמה פלסטינים שאתם רוצים, רק אל תגעו לו בכדורגל. בכל זאת, אנחנו לא איראן.

כבר כתבתי פעם על משגב שלא ברור לי איך המומיה העבשה והשמרנית הזו עשתה לעצמה בקרב קהלים מסויימים שם של איזה כותב נועז. עד היום התעלומה הזו לא ברורה לי. מה שהצליח באמת להצחיק אותי זה שכדי לחדד את טיעונו, משגב שולף את ברל כצנלסון ואת דוד בן גוריון, "שמתהפכים כעת בקברם", אם עוד לא הבנתם את גודל האסון שהתרגש עליו. אם אכן כך, אני מצטרפת לכפיים של מירי רגב. אולי בכל זאת יגיע בסוף שינוי.

> איך להביא את השמאל (האמיתי) לשלטון: תגובה לאורי משגב

ישראל נגד נוברגיה, 2013 (אילוסטרציה:David Katz CC BY-SA 2.0)

ישראל נגד נוברגיה, 2013 (אילוסטרציה:David Katz CC BY-SA 2.0)

א א א
ועוד הערה לסיום:

הפוסט שקראת עכשיו לא במקרה נמצא פה, בשיחה מקומית. צוות האתר משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לקוראים שלנו מידע שלא נמצא במקומות אחרים, לפרסם תחקירים ייחודיים, להגיב מהר לאירועים חדשותיים מתגלגלים, ולתת במה לקולות מושתקים בחברה ולפועלות ולפעילים למען שלום, שוויון וצדק חברתי.

כבמה שעושה עיתונות עצמאית אנחנו לא נמצאים בכיס של אף בעל הון, ולא של השלטון. הרבה מהכתיבה באתר נעשה בהתנדבות מלאה. ועדיין, העבודה שלנו עולה כסף. זה זמן עריכה, וזה צילום, תרגום, שירותי מחשוב, ייעוץ משפטי ועוד.

אם כל אחת ואחד ממאות אלפי הקוראים שמגיעים לשיחה מקומית כל שנה יתרום ולו תרומה קטנה – נוכל לעמוד על הרגליים באופן עצמאי לגמרי. אם כל אחד יתמוך בנו בתרומה חודשית צנועה – נוכל לצמוח ולהרחיב את הפעילות שלנו פי כמה.

הצטרפו להצלחה שלנו בשיחה מקומית
תרמו לחיזוק העיתונות העצמאית של שיחה מקומית

לחצו כאן
רועי כהן, נשיא לשכת ארגוני העצמאיים במהלך מחאת העצמאיים בתל אביב, בהתארגנות ליאצה בשיירה לכנסת, 30 במרץ 2020 (צילום: אורן זיו)

רועי כהן, נשיא לשכת ארגוני העצמאיים במהלך מחאת העצמאיים בתל אביב, בהתארגנות ליאצה בשיירה לכנסת, 30 במרץ 2020 (צילום: אורן זיו)

העובדים יוצאים למאבק: רשת ביטחון מלאה לכולם, עכשיו

על רקע המשבר הכלכלי החמור המאיים על כלל העובדים במשק ולאור המענה המגומגם שמציע האוצר, במיוחד לעובדים העצמאיים - ארגוני העובדים, פעילים חברתיים וחברי אופוזיציה דורשים מהממשלה להתחייב למענה הולם, בהתאם לצעדים שנקטו ממשלות ברחבי העולם

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf