newsletter
השיחה מגיעה אליך
רוצה לקבל את מיטב הסיפורים של שיחה מקומית ישר למייל? הניוזלטר השבועי שלנו הוא התשובה בשבילך.

צפו: מכתבי האסירים שמירי רגב לא רוצה שתראו

למרות איומי שרת התרבות, אירוע "מחברות הכלא", שיזמה עינת ויצמן המביא קולות של אסירים פלסטינים בכלא הישראלי, יתקיים ביום ראשון בתאטרון יפו. קבלו הצצה לכמה ממכתבי האסירים שיוקרנו

מאת:

ביום ראשון הקרוב בשעה תשע בערב יתקיים בתאטרון יפו אירוע בשם "מחברות הכלא", במסגרתו יוקראו על הבמה והמסך שורה של מכתבים שכתבו אסירים פלסטינים מתוך הכלא הישראלי. האירוע, אותו יזמה עינת ויצמן, יתקיים למרות איומי שרת התרבות מירי רגב לבחון מחדש את תקצוב התאטרון אם יארח את המחזה.

באירוע יעלו קולות אנושיים, אפילו יומיומיים, מתוך הכלא, והוא מוקדש בסולידריות עם האסירים הפוליטיים הפלסטינים, רבים מהם השתתפו לאחרונה בשביתת הרעב בת ארבעים הימים. מטרתה המרכזית היתה שיפור תנאי הכליאה הבסיסיים בהם מוחזקים האסירים. הדרישות נעו בין התקנת מיזוג בחדרים וטלפוניים ציבוריים בפיקוח, גישה לערוצי טלוויזיה מותאמים תרבותית, ביקורי משפחות ושירותי בריאות נאותים ועד הפסקת השימוש שישראל עושה בפרקטיקות של כליאה ללא משפט (מעצר מנהלי) ובידוד.

> "ככל שהם יפרידו אותנו למעמדות, שבטים ומגזרים אנחנו חייבים לחבור יחד"

תרומות

במהלך האירוע יקריאו השחקנים עינת ויצמן ומורד חסן מכתבי אסירים, יוקרנו קטעי וידאו שצילמו חברי קולקטיב אקטיבסטילס וערכה עדי גולן, בהשתתפות אודי אלוני, מיכל ספיר, סיני פתר, רון כחלילי, אורלי נוי וחגי מטר, שותפי לעריכת שיחה מקומית, ועוד, וגם ספוקן וורד של היוצר והמוסיקאי תאמר נאפר.

"הכלא, בו עברו כרבע מהגברים הבוגרים הפלסטינים, אינו רק מרחב ענישה אינדיבידואלי אלא גם מרחב בו מתהווים תהליכים חברתיים, מדיניים ותרבותיים. הערב יאפשר הצצה חסרת תקדים לתוך מערכת המחשבות, התקוות, הרעיונות, והמאוויים של הפרויקט הלאומי הפלסטיני", מסבירים יוצרי ההצגה.

>> מערכת החינוך לא המציאה את הכחשת הכיבוש

הנה קטעים נבחרים לקוראי שיחה מקומית:

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
משמאל: ניירה אשרף; מימין: אימאן רשיד (צילומים: צילום מסך מסרטון של MEE; הטוויטר של רשיד)

משמאל: ניירה אשרף; מימין: אימאן רשיד (צילומים: צילום מסך מסרטון של MEE; הטוויטר של רשיד)

נשים בעולם הערבי נאבקות על עצם זכותן לחיות

באחרונה שטף גל של מקרי רצח מחרידים של נשים במצרים, ירדן, איחוד האמירויות וישראל/פלסטין, שזכו לגיבוי ולתמיכה מפי שמרנים רבים. במקביל, החלו נשים רבות לפרסם איומים שקיבלו, המזהירים אותן מגורל דומה, ומתארגנת שביתת נשים כללית בעולם הערבי

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf