מבקש מקלט נדקר בנתניה באורח קשה על ידי ארבעה ישראלים

ביום ראשון בערב נדקר ב', מבקש מקלט מסודן, בחנייה הסמוכה לביתו במרכז נתניה. מאז הוא מאושפז בבית-חולים לניאדו וחזר להכרה רק הבוקר. לפני שהתמוטט, הוא הצליח לתעד במצלמת הנייד את אחד התוקפים. המשטרה: האירוע בחקירה

מאת:

ביום ראשון בערב תקפו ארבעה ישראלים בנתניה בדקירות סכין את ב' (השם המלא שמור במערכת), מבקש מקלט בן 29 מסודן. בעקבות הדקירה ב' אושפז בבית החולים לניאדו כשהוא מחוסר הכרה. ב' חזר להכרתו רק הבוקר (רביעי), אך הוא עדיין לא מסוגל לדבר.

ג׳מאל איברהים אדם, שותפו לדירה של ב' במרכז נתניה ומבקש מקלט מסודן גם הוא, מספר: "ב' יצא ביום ראשון בערב, בסביבות שמונה וחצי לקנות משהו בקיוסק. כשהוא חזר, תקפו אותו בחניה. אני ישבתי על המדרגות של הבית שלנו, בקומת קרקע. אנשים קראו לי, רצתי לחניה ליד הבית שלנו, משהו כמה 50 מטר, וראיתי ארבעה בחורים ישראלים, חלקם עם כיפה, רצים מולי.

ב' שכב על הקרקע. הפכתי אותו וראיתי שלוש דקירות בגב, הוא היה במצב קשה. הוא הספיק להגיד לי 'דקרו אותי', ביד שלו היה הנייד שלו. הרמתי את הטלפן שלו, היה שם צילום של אחד הדוקרים". לדברי ג׳מאל, המשטרה לקחה את הטלפון הנייד וגם אותו עצמו לחקירה, שם הוא אישר שהתוקף שצולם בטלפון הנייד אכן היה שם.

donate

הספיק לומר "דקרו אותי". ב' בבית חולים לניאדו (צילום: ג'מאל איברהים אדם)

מאז, כאמור, מאופשז ב' בבית החולים לניאדו וחזר להכרתו רק הבוקר. לדברי ג׳מאל, עוברי אורח סיפרו לו כי מוקדם יותר ביום ראשון אותה חבורה של ארבעה ישראלים ניסתה לתקוף מבקש מקלט אחר, אך כיוון שהיו אנשים רבים באזור הם ויתרו ועברו לקורבן הבא. לג'מאל אין ספק שחברו הותקף על רקע גזעני. "אלו אנשים שאני רואה פעם ראשונה, אנשים שבאו לעשות פה בלאגן לפליטים".

על הרגשת הביטחון שלו בנתינה הוא אומר "ההרגשה לא טובה בכלל. מפחיד לצאת בלילה לבד, פחות בטוח בשבילנו פה מתל אביב, ממש מפחיד לצאת בחוץ. אני רק הולך מהבית לעבודה וחזרה, לא יוצא מהבית לבד בכלל".

ג׳מאל ו-ב' עברו לנתניה רק לפני שבועיים. ב' שהה בעבר גם כשנה במתקן חולות, וכעת עובד באתר בניה באזור נתניה. מאז שנדקר, ג'מאל מבקר אותו בכל יום בבית החולים. "הרופאים אמרו שהסכין פגעה במקומות רגישים בגוף ושיעברו עוד שבועיים עד שהמצב יתברר. נשאר רק להתפלל".

לגבי הסיכוי שהמשטרה תמצא את התוקפים, ג׳מאל אומר בייאוש: "אני מרגיש שלא יעשו כלום".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בעקבות האירוע נפתחה חקירה ונסיבותיו נבדקות. מעבר לכך לא ניתן למסור פרטים נוספים בחקירה מתנהלת".

ועוד משהו קטן...

אנחנו ממש שמחים שקראת את הפוסט הזה, ומקווים שמצאת בו עניין. הצוות של שיחה מקומית משקיע מאמצים משמעותיים כדי להביא לקוראות ולקוראים שלנו חדשות, תחקירים, פרשנויות וטורי דעה מגוונים, והכל מתוך מחויבות להתנגדות לכיבוש ולקידום שלום, שוויון וצדק חברתי.

קשה למצוא דברים כמו הפוסט הזה בכלי תקשורת אחרים בארץ, והסיבה שהוא נמצא פה היא שהעיתונות שלנו בשיחה מקומית היא עצמאית וחופשית. אנחנו לא תלויים באף בעל הון, לא במפרסמים ולא בחומות תשלום.

ועדיין, העבודה הרבה שמושקעת בכל פוסט כזה – מתשלום לכותבים, דרך עבודת העורכות והצלמים ועד התשלום לייעוץ משפטי או לשרתים שעליהם יושב האתר – עולה כסף. הדרך הכי טובה להבטיח את היציבות והעצמאות שלנו היא התמיכה של קהילת הקוראות והקוראים באמצעות חברות בשיחה מקומית. ובזה יש לך מקום חשוב.

זה הזמן להיות חברות בשיחה מקומית

לתמיכה – לחצו כאן
תלמידי תיכון נבחנים בבחינת בגרות (צילום: יוסי זליגר / פלאש90)

תלמידי תיכון נבחנים בבחינת בגרות (צילום: יוסי זליגר / פלאש90)

יום החינוך הבינ"ל: ישראל מדגימה אפלייה מעמדית גם בין מצטיינים

המדינה חתומה על תוכנית של האו"ם שבמסגרתה התחייבה להבטיח "חינוך איכותי ושוויוני וקידום הזדמנויות לימוד לכלל האוכלוסייה בכל הגילים". היום הבינלאומי שיחול ביום שני הוא הזדמנות טובה להזכיר את ההבטחה, כי נראה שהממשלה ומשרד החינוך כבר שכחו אותה

X

אהבת את הכתבה הזאת?

כדי לעשות עיתונות עצמאית שיחה מקומית צריכה גם את התמיכה שלך. לחץ/י כאן כדי להיות חלק מההצלחה שלנו
donate
silencej89sjf